Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iPhone 4 vydržel rok v šílených podmínkách, pod vodou i v mrazu

  |  12 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Čas od času se stane, že předměty denní potřeby píšou příběhy našeho života. Jeden takový příběh se odehrál i v USA ve státě Pensylvánie, kdy v hlavní roli hraje 6 let starý iPhone 4 a zamrzlé východoamerické jezero. Už teď to zní velmi dobře, že?

iphone-4

Jak jsem již zmiňoval, celý příběh se odehrál v Pensylvánii jistému Michaelu Guntrumovi, který v září 2015 rybařil na jezeře zvaném Kyle Lake, když mu jeho iPhone 4 spadl do vody a potopil se až na dno. V tu chvíli byl pro Micheala iPhone odepsaný, ale rok na to se odehrály vcelku zajímavé věci. Tak tedy, zhruba před měsícem si Daniel Kalgren vykračoval kolem vypuštěného Kyle Lake (stalo se tak ještě vloni kvůli problémům s přehradou) s detektorem kovu, protože Kalgrenovou zálibou bylo právě hledaní potopených pokladů.

Kalgren měl v ten den smůlu, neboť nic nenašel, až tedy na špinavý iPhone 4 v plastovém pouzdře od OtterBox. Daniel Kalgren se zachoval profesionálně a utopený kousek hardwaru nejdříve doma pořádně očistil a potom na pár dní naložil do nádoby s rýží, pravděpodobně ale s nulovou šancí na znovuzrození smartphonu. iPhone ale jako zázrakem začal fungovat a Kalgren se tak mohl dozvědět, že telefon patřil jakémusi Michaelu Guntrumovi.

Celý příběh má tak šťastný, ač neuvěřitelný, konec a smartphone se tak nakonec vrátí ke svému původnímu majiteli. Jen řekněte, koho z vás by napadlo, že smartphone, který oficiálně nedrží žádnou certifikaci, co se odolnosti proti vodě týče, vydrží pár měsíců pod vodou a rok v šílených podmínkách a mrazech. Nepochybně to ukazuje to, jak si Apple dává na svých smartphonech záležet, co říkáte?

zdroj: Gizmodo, BuzzFeed

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Nick Cave
Nick Cave

Pěkná pohádka na dobrou noc :-)

Madox
Madox

Neměl IP 68 a i tak vydržel přesto pod vodou téměř rok?!?
To jsou mi ale rekordy….!!!
Kam na tyto články proboha chodíte ???
„Pokud dobře počítám,tak ta baterie by musela v těch podmínkách vydržet (a kdoví jestli vůbec!!!) MAX.měsíc a ne celý rok !!!
A už tolik prosím nepijte:-)))

Hop
Hop

Nez Apple, tak bych chvalil Otterbox za to pouzdro, bez ktereho by byl iPhone mrtvy do hodiny pod vodou. Applu fakt na kvalite vyrobku zas tak moc nezalezi.

Radek
Radek

Součástky Samsung a LG smontované Foxconnem,zabalené do Otterboxu a Apple si dává záležet na smartphonech? Pane redaktore,vím že jablíčko mnoha lidem zatemní mozek,ale tohle už je trochu moc.

Blabus
Blabus

A čím máš zatemnělý mozek ty, zelenou mrdkou?

bob
bob

ale dete i telefony samsungu maji sotva 3 soucastky samsung….

Martin
Martin

? jen 3? baterie, display, Procesor, RAM, Fotoaparát… A můžeme dále pokračovat.

Radek
Radek

A teď navíc žebrali o Super Amoledy,protože lepší než Samsung nikdo neumí. Apple se tak ponižuje,nejsou schopni nic vyvinout a vyrobit,proč taky když iOvce mají dobře ovládnuté.

Martin
Martin

Pane Redaktore vtip jako dobrý, ale nebyla to zásluha Applu ale OtterBoxu který ten mobil chránil, bez toho obalu by nevydržel ani 2 hodiny.!

Nick Cave
Nick Cave

co se stane, když dáme iphone na několik dní do nádoby s rýží? po vytažení už to nebude iphone, ale Xiaomi :-D

tomas
tomas

Palec hore

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Poslední dobou se na interentu setkáváme čím dál častěji s možností přepnout různé weby do tmavého režimu (YouTube, Twitter). Dokonce i…

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Mobilní zobrazení