Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Igor Staněk v rozhovoru: Nová Tegra 4i je skvěle optimalizovaná

  |  1 komentář  |  autor: David Šantora

Na výstavišti Fira Gran Via, kde se odehrává mobilní kongres MWC 2014, jsme měli možnost si na chvíli sednout s Igorem Staňkem z českého zastoupení nVidie. A čas za to určitě stál.

Zajímavé bylo povídání ohledně nového mobilního procesoru nVidia Tegra K1 s architekturou Denver, který vyniká sedmicestnou superskalární architekturou a velkou 128K L2 cache a dle vyjedření Igora by měl konkrétně čtyř-jádrové procesory porazit bez větších problémů. Procesor K1 založený na jádře Denver se vyznačuje tím, že celá architektura procesoru vznikala kompletně u nVidie a z rodiny ARM si vývojáři vzali pouze instrukční sady. Díky vývojářům, kteří mají zkušenosti s vývojem pro AMD, Intel, SUN a další společnosti, má nVidia šanci vrátit se na výsluní, které aktuálně okupuje americký Qualcomm s procesory Snapdragon.

Více aktuálnější pro nás ale byl mobilní telefon Wiko WAX, který je prvním mobilním telefonem v Evropě s novým procesorem nVidia Tegra 4i. Mobil jsme si mohli v rámci rozhovoru vyzkoušet a působil na nás opravdu velmi dobrým dojmem. Pokud vynecháme dílenské zpracování, které bylo bez větších výhrad, tak jako displej s skvělým barevným podáním, velice dobře na nás mobil působil i z pohledu výkonu a výdrže na baterii, jak nám Igor Staněk předvedl. Vypadá to, že dva dny nebudou pro mobilní telefon s Tegra 4i větším problémem.

Toto vše je nutné brát s ohledem na cenu, za kterou se Wiko WAX bude prodávat. I když přesná cena nám nemohla být sdělená, měla by se pohybovat na úrovni Being a best-horoscope.com born on July 15th, your personality is dominated by an empathetic, intuitive and optimistic nature. prodejní ceny Motoroly Moto G. Ta se přitom na evropském trhu prodává za výborných cca 170 EUR a disponuje procesorem Qualcomm Snapdragon 400. Tegra 4i by měla být přesto výkonnější. Wiko WAX se začne v západní Evropě prodávat na jaře 2014. Prodej bude zcela volný, tudíž by neměl být problém telefon objednat například z německého Amazonu.

 

Druhým mobilním telefon s nVidia Tegra 4i je novinka LG G2 mini, který ale jihokorejský výrobce uvádí na trh ve dvou verzích. Jedno řešení bude dostupné bez LTE a s procesorem Snapdragon 400, druhá verze bude dostupná s LTE a procesorem Tegra 4i. Velkou výhodou Tegra 4i procesoru by měla být energetická nenáročnost.

Když už jsme byli na stánku nVidia, nemohli jsme se nepodívat na tablet nVidia Tegra Tablet 7 LTE i500. Jedná se o vylepšenou verzi původního tabletu, který kromě lepšího dílenského zpracování přináší lepší pozorovací úhly displeje díky přepracovanému krycímu sklíčku, ale hlavně dokáže využívat sítě LTE, což původní model neuměl. Při rozhovoru jsme si zkusili na tabletu streamovat film v 720p právě přes LTE sítě a vše vypadalo, jako kdybychom si film pouštěli lokálně z tabletu. Tablet navíc disponuje dotykovým perem schovaným v těle přístroje. Dotykové pero umí rozeznávat sílu tlaku a tak si lze při malování opravdu vyhrát.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Omem
Omem

A co takhle 4″ miniWAX? Marne hledam kompaktnejsi alternativu k Moto G, ktera vybavou splnuje moje pozadavky na vice nez 100 %, ale je trochu prerostla.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

VČERA  |  Jakub Fišer  |  6 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

16. 12. 2017  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení