Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Huawei Watch 2 Pro: s pár vylepšeními vyzývá Apple Watch

  |  komentovat  |  autor: Jakub Fišer

Apple suverénně vede globální trh s chytrými hodinkami. Jeho Apple Watch se dokonce objevily mezi nejprodávanějšími hodinkami na světě. I přesto ovšem existuje několik firem, které tvoří konkurenceschopné hodinky, jako například Samsung či Huawei. Druhá jmenovaná společnost právě na domácím trhu v Číně uvádí novou generaci Huawei Watch 2 Pro.

Čínský gigant Huawei je hned po Applu nejúspěšnějším výrobcem chytrých hodinek; nedotknutelnost těchto dvou ohrožuje snad jen korejský Samsung. Nedlouho po tom, co Apple představil své Apple Watch Series 3, přichází na scénu Huawei se svými Huawei Watch 2 Pro. Podobně jako v případě americké společnosti se nejedná o zcela novou generaci hodinek, nýbrž spíše o vylepšený stávající model.

Tip: Huawei Watch 2: dlouho očekávaný nástupce s LTE

Novější variantu „Pro“ odlišují od dřívějších Huawei Watch druhé generace dvě novinky. V první řadě jde o technologii eSIM, kterou obdobně využívají i nové Apple Watch, a mimo to se hodinky dočkají nového operačního systému ve verzi Android Wear 2.0, který byl speciálně upraven pro čínský trh. Společně s technologií eSIM přichází tak i další funkce konektivity v samotných hodinkách, tedy Wi-Fi a především NFC, které opravňuje hodinky provádět bezkontaktní platby, například v systémech Huawei Pay či Alipay, službě vlastní internetovému obchodu Aliexpress.

Změny se dotkly především vnitřní stránky hodinek, přitom z vnějšku zůstaly téměř nedotčené. Design je řekněme totožný s Huawei Watch 2 Classic, které také nabízely líbivé řešení v podobě kombinace kovového těla a koženého řemínku. S designem u Huawei Watch ale nikdy nebyl velký problém a není tedy divu, že se inženýři rozhodli povedenou podobu hodinek zachovat.

Problém se může objevit v otázce dostupnosti. Huawei Watch 2 Pro jsou totiž dostupné pouze pro čínský trh a nic nenasvědčuje tomu, že by se chod událostí měl změnit. Hodinky fungují na speciálním upraveném Androidu Wear, který například nahrazuje asistenta Google Now čínským Baidu. Pokud by tak chtěli pánové z Huawei vpustit nové hodinky na trh i mimo Čínu, museli by sáhnout do vývoje a udělat několik zásadních změn, které by přizpůsobily zařízení evropským měřítkům. Nikde není psáno, že se tak nestane, pokud ale ano, budeme si na to muset ještě nějaký ten čas počkat.

Co na ně říkáte? Myslíte, že dokáží konkurovat Apple Watch Series 3?

zdroj: Android Authority

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto P30: kus z Applu, kus z Huawei, dohromady paráda

Motorola Moto P30: kus z Applu, kus z Huawei, dohromady paráda

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Společnost Motorola pod vedením čínského Lenova právě představila dlouho očekávaný model Moto P30. Má se jednat o vrchol střední třídy,…

YouTuber přináší srovnání fotoaparátů iPhonu X a Galaxy Note 9

YouTuber přináší srovnání fotoaparátů iPhonu X a Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Nejlepší způsob, jak porovnat dvě zařízení, je prostě je umístit vedle sebe a natáčet s oběma to samé. A přesně…

Huawei P20 Pro vyhrál ocenění Smartphone roku v Evropě

Huawei P20 Pro vyhrál ocenění Smartphone roku v Evropě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Populární evropská anketa od EISA letos opět vyhodnotila nejlepší smartphone roku. I když jste o tomto ocenění možná nikdy neslyšeli,…

Mobilní zobrazení