Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Huawei má v USA velký problém a údajně za to může politika

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Richter

Huawei už nějakou dobu plánuje expanzi na trh v USA a lanaří tamější velké operátory, protože přes ně se za oceánem prodává drtivá většina zařízení.

Tip: Xiaomi plánuje expanzi telefonů na americký trh

Huawei, třetí největší výrobce telefonů na světě, se již léta pokouší proniknout na americký trh. V jeden moment to dokonce vypadalo, že se to firmě daří. Jenže koncem roku 2013 přišlo od amerických úřadů obvinění ze špionáže a Huawei musel vyklidit bojiště doslova přes noc. Chápete, že pokud pomýšlíte ve světe telefonů „dobýt svět“, bez úspěšného vstupu na půdu USA jste bez šance. A Huawei opakovaně potvrdil, že chce jednou stát na vrcholu. Před necelým rokem se do USA tak trošku kradmo vrátil v rámci své dceřinné značky Honor. Mezi uživateli si získala oblibu, ale pro Huawei to znamenalo jen drobeček z velkého koláče.

Bylo nad slunce jasné, že bez operátorů se nikam nehnou. Koncem loňského roku prosáklo na veřejnost, že společnost oficiálně oslovila zástupce amerických operátorů AT&T a Verizon a že jednání vypadají nad poměry slibně. Ta tam byla čtyři roky stará aféra. Šance, že poslední super model Huawei Mate 10 Pro (recenze) se stane v USA bestsellerem, se zdály být ohromné. A pokud existoval den „D“, tak byl pečlivě naplánován na včerejšek, kdy měli Huawei a operátor AT&T na veletrhu CES v Las Vegas pozvednout společnou zástavu.

Jenže je tomu konec. Z neznámých důvodů americký operátor vycouval. A to tak rychle, že ještě teď zástupci společnosti Huawei lapají po dechu a netuší, co se děje. Spekulace mluví o zásahu americké vlády. Další, že existuje tajná kartelová dohoda mezi operátory v USA ohledně jakési skupiny vyvolených, kam Huawei prostě nepatří. Anebo za to můžou jiné politické motivy a že jich mezi Čínou a USA je. Vypadá to, že plánovaná schůzka s osudem a vstup na trh v lednu se odkládá. Ještě je tu šance, že se ozve Verizon, ale to je velmi nepravděpodobné.

Jedinou nadějí je otevřít si v USA online pobočku a zkusit cestu najít tudy. Podle posledních informací to však nebude třeba. Huawei začne svoji vlajkovou loď nabízet online přes Amazon a BestBuy.

zdroj: Wall Street Journal

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Harlo
Harlo

Kam zmizol prvy koment co tu bol od pouzivatelky Martiny, ze hned v prvej vete mate fakticku chybu? V clanku bolo Xiaomi sa snazi preniknut na americky trh a teraz je to uz sice opravene ale koment zmizol.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení