Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

HTC Desire 816 naživo z Barcelony: Tajemný rytíř v plastové zbroji

  |  2 komentáře  |  autor: David Šantora

HTC na MWC 2014 ukazuje na svém stánku své klasické mobilní telefony One, One mini a One Max. Přesto jsme narazili na očekávanou novinku. HTC Desire 816.

HTC Desire 816 je nicméně vystaven pouze za sklem bez možnosti vzít telefon byť třeba na chvilku do ruky. Po krátkém rozhovoru jsme se dozvěděli, že mobilní telefon Desire 816 ještě není připraven na to, aby mohl být prezentován novinářům. A to jak po HW stránce, tak po stránce SW. S ohledem na tuto skutečnost novináři neměli k Desire 816 přístup.

Přesto se nám podařilo mobilní telefon podrobně vyfotit a to díky zástupci firmy HTC, který nám mobilní telefon přes původní tvrzení ukázal naživo. Zapnutí jsme se přesto nedočkali.

HTC Desire 816 rozhodně nebude žádný drobeček. Jeho displej dosahuje úhlopříčky 5,5″ a disponuje rozlišením 720p. Na danou velikost je možná toto rozlišení již relativně malé, nicméně pro spoustu lidí stále dostačující. Nad i pod displejem najdeme integrované reproduktory a Desire 816 tak navazuje se stereo zvukem na řadu One. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že reproduktory směřované přímo na uživatele, poskytují zvuk většinou nepoměrně lepší. Stereo efekt bude navíc při velikosti displeje Desire 816 jasně patrný. Reproduktory jsou vybaveny technologií HTC BoomSound, zvuk by tedy opravdu mohl být na úrovni řady One.

Mikrofon se nenachází na spodní hraně mobilu, ale je integrován ve stejné části kde se nachází spodní reproduktor. Nic tak nenarušuje čistotu designu. Pouze vedle horního reproduktoru se nachází čočka 5 Mpx předního fotoaparátu. Z přední strany působí celý Desire 816 perfektně, naživo vypadá lépe jak na obrázcích.

Co naopak nepotěší je levý bok přístroje, který nese jak kolébku hlasitosti, tak klávesu pro probuzení přístroje. Obávám se, že pravákům se toto umístění na mobilu s úhlopříčkou 5,5 palce moc líbit nebude, jelikož dosáhnout na klávesu probuzení, když držíte mobil v pravé ruce, je nemožné a musíte tak použít vždy druhou ruku. A nebo být levákem, pak se můžete radovat, že konečně je tu velký smartphone, který je dělaný pro leváky. Pravá část je plně vyhrazena velké plastové záslepce, která skrývá slot na microSD kartu a nanoSIM. Jak to tak vypadá, microSIM jsou již příliš velké, jelikož HTC není jediný výrobce, který ve velikosti karty následuje Apple.

Procesor v novém Desire 816 je čtyřjádrový Qualcomm Spandragon 400 na 1,6 GHz, kterému sekunduje 1,5 operační paměti RAM. Vnitřní paměť je pouhých 8 GB, nelze tedy očekávat, že na uživatele zbyte více než pár GB. Na druhou stranu, slot na microSD kartu nemá problém ani s 128 GB kartou a měl by se objevit i model s 16 GB vnitřní paměti. Baterie není výměnná a dosahuje kapacity 2 600 mAh. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a disponuje LED diodou na přisvětlení. Video umí natáčet v maximálním rozlišení Full HD 1080p.

Naživo vypadá HTC Desire 816 dobře. Mobil jsme nemohli vyzkoušet v zapnutém stavu, ale minimálně vzhledově působil originálně a příjemně. Uvidíme jakmile HTC novinářům dovolí mobil vyzkoušet. Poté vám přineseme podrobné dojmy.

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

DNES  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení