Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

HP představilo nové tablety Slate Pro 8 a 12

  |  komentovat  |  autor: Dominik Holeček

Známá společnost HP, jež má ve svém rozsáhlém portfoliu pouze několik zařízení spadajících do mobilního segmentu, představila dvojici nových tabletů, které se řadí do vyšší třídy a disponují velmi zajímavou funkcí.

hp-slate-pro-8-12
Nové tablety od HP

HP Slate Pro 8

Prvním modelem z dvojice nově představených tabletů je HP Slate Pro 8, který se pyšní 7,9″ displejem s rozlišením 2048 x 1536 px,  jenž je chráněn sklem Gorilla Glass 4, dále Snapdragonem 800, 2 GB RAM, 8 Mpx zadním a 2 Mpx předním fotoaparátem nebo 16/32 GB úložištěm, jež lze rozšířit pomocí microSD karet. Největší výhodou oproti konkurenčním zařízením však má být až speciální stylus od Qualcommu, který je dodáván spolu se zařízením. Ten totiž umožňuje psaní nejen na displeji, ale kupříkladu i na papíru, z něhož se obsah přenese do speciální aplikace v tabletu.

hp-slate-pro-8
HP Slate Pro 8 se stylusem od Qualcommu

Samotné rozměry a hmotnost tohoto zařízení pak činí 207 x 137 x 8 mm a 350 gramů. Předinstalovaným systémem je Android ve verzi KitKat (4.4).

Tablet HP Slate Pro 8 se bude prodávat za cenu 449 dolarů, což je v přepočtu přibližně 10 800 Kč.

HP Slate Pro 12

Druhým z představených tabletů je HP Slate Pro 12, který se pyšní zejména podstatně větším 12,3″ displejem, jenž je opět chráněn pomocí odolného skla Gorilla Glass 4. Bohužel zde však došlo k nepochopitelnému zmenšení rozlišení, které zde činí ,,pouhých“ 1600 x 1200 px. Rozměry a hmotnost tohoto zařízení pak činí 300 x 222 x 8 mm a 850 gramů. Tento tablet tak rozhodně není žádný drobeček!

hp-pro-slate-12
Demonstrace využití speciálního stylusu od Qualcommu na HP Pro Slate 12

Další výbava tohoto zařízení je pak shodná s HP Slate Pro 8. Nalezneme zde tak Snapdragon 800, 2 GB RAM, 32 GB úložiště s možností rozšíření pomocí microSD karet nebo 8 Mpx zadní a 2 Mpx přední fotoaparát. V balení je samozřejmě přítomen i speciální stylus od Qualcommu.

Tablet HP Slate Pro 12 se bude prodávat za sebevědomou cenu 569 dolarů, která po přepočtu činí přibližně 13 700 Kč. Ani u tohoto tabletu pak není jisté, zda-li se dostane i do České republiky.

Zdroj: androidpolice

ČLÁNKY:, , ,
Výrobce sexuálních hraček sbíral data od uživatelek

Výrobce sexuálních hraček sbíral data od uživatelek

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Internet věcí se nám pomalu ale jistě vymyká z rukou. Tentokrát nemáme na mysli „tradiční“ hacknutou ledničku, ale něco mnohem intimnějšího. Tip: Spermobanky…

Je společnost Qualcomm přeci jen na prodej?

Je společnost Qualcomm přeci jen na prodej?

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Před týdnem jsme vás informovali o tom, že Qualcomm oficiálně odmítnul nabídku akvizice společností Broadcom. Výše nabídky činila 130 miliard amerických…

Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Xiaomi je se svou řadou Note mimořádně úspěšné. Vždy smartphone boduje v poměru cena výkon. V modelu Note 5 Plus navíc…

Mobilní zobrazení