Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

HP představilo nové tablety Slate Pro 8 a 12

  |  komentovat  |  autor: Dominik Holeček

Známá společnost HP, jež má ve svém rozsáhlém portfoliu pouze několik zařízení spadajících do mobilního segmentu, představila dvojici nových tabletů, které se řadí do vyšší třídy a disponují velmi zajímavou funkcí.

hp-slate-pro-8-12
Nové tablety od HP

HP Slate Pro 8

Prvním modelem z dvojice nově představených tabletů je HP Slate Pro 8, který se pyšní 7,9″ displejem s rozlišením 2048 x 1536 px,  jenž je chráněn sklem Gorilla Glass 4, dále Snapdragonem 800, 2 GB RAM, 8 Mpx zadním a 2 Mpx předním fotoaparátem nebo 16/32 GB úložištěm, jež lze rozšířit pomocí microSD karet. Největší výhodou oproti konkurenčním zařízením však má být až speciální stylus od Qualcommu, který je dodáván spolu se zařízením. Ten totiž umožňuje psaní nejen na displeji, ale kupříkladu i na papíru, z něhož se obsah přenese do speciální aplikace v tabletu.

hp-slate-pro-8
HP Slate Pro 8 se stylusem od Qualcommu

Samotné rozměry a hmotnost tohoto zařízení pak činí 207 x 137 x 8 mm a 350 gramů. Předinstalovaným systémem je Android ve verzi KitKat (4.4).

Tablet HP Slate Pro 8 se bude prodávat za cenu 449 dolarů, což je v přepočtu přibližně 10 800 Kč.

HP Slate Pro 12

Druhým z představených tabletů je HP Slate Pro 12, který se pyšní zejména podstatně větším 12,3″ displejem, jenž je opět chráněn pomocí odolného skla Gorilla Glass 4. Bohužel zde však došlo k nepochopitelnému zmenšení rozlišení, které zde činí ,,pouhých“ 1600 x 1200 px. Rozměry a hmotnost tohoto zařízení pak činí 300 x 222 x 8 mm a 850 gramů. Tento tablet tak rozhodně není žádný drobeček!

hp-pro-slate-12
Demonstrace využití speciálního stylusu od Qualcommu na HP Pro Slate 12

Další výbava tohoto zařízení je pak shodná s HP Slate Pro 8. Nalezneme zde tak Snapdragon 800, 2 GB RAM, 32 GB úložiště s možností rozšíření pomocí microSD karet nebo 8 Mpx zadní a 2 Mpx přední fotoaparát. V balení je samozřejmě přítomen i speciální stylus od Qualcommu.

Tablet HP Slate Pro 12 se bude prodávat za sebevědomou cenu 569 dolarů, která po přepočtu činí přibližně 13 700 Kč. Ani u tohoto tabletu pak není jisté, zda-li se dostane i do České republiky.

Zdroj: androidpolice

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  12 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

20. 1. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení