Recenze Honor Magic 5 Pro – Vlajka, která opravdu okouzlí

Ondřej Koníček
  • Honor Magic 5 Pro je aktuálním vlajkovým telefonem výrobce
  • Pyšní se elegantním designem, špičkovou výbavou a skvělým fotoaparátem
  • Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších vlajkových lodí současnosti
  • Jak si tento stylový kousek vedl v našem testu?
Otestovali jsme Honor Magic 5 Pro
Otestovali jsme Honor Magic 5 Pro

Honor představil svou novou vlajkovou loď, model Magic 5 Pro, na únorové akci MWC 2023 ve španělské Barceloně. Po zhruba dvou měsících se tento kousek dostal i na náš trh, a pokud se poohlížíte po nějakém vlajkovém telefonu bez zbytečných kompromisů, jedná se rozhodně o velmi zajímavou volbu. Pojďme si ho tedy pořádně proklepnout a podívat se na to, v čem vyniká a v čem za konkurencí naopak lehce zaostává.

Samsung Galaxy A56 5Gpixel-counter

Honor Magic 5 Pro: specifikace

Konstrukcekov + sklo, 162,9 × 76,7 × 8,77 mm, 219 g, zvýšená odolnost IP68
Displej6,81″, AMOLED LTPO, 1 – 120 Hz, 2848 × 1312 px, poměr stran 20:9, jemnost 461 PPI
Operační systémAndroid 13 + Magic UI 7.1
Čipset8jádrový, 3,2 GHz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Paměť12 GB RAM (LPDDR5X), 512 GB úložiště (UFS 4.0), bez MicroSD slotu
Fotoaparáttři snímače (50 Mpx hlavní + 50 Mpx ultra-širokoúhlý 122° + 50 Mpx periskopický teleobjektiv), clona f/1.6 + f/2.0 + f/3.0, OIS, PDAF, duální LED blesk, 3,5× optický zoom, 100× digitální zoom, LED blesk; přední 12 Mpx, clona f/2.4 + 3D hloubkový fotoaparát
LTE800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie5G, Dual SIM, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 7, GPS, USB-C, NFC, čtečka otisků v displeji, čtečka tváře, stereo reproduktor
Baterie5 100 mAh, rychlonabíjení 66 W, bezdrátové nabíjení 50 W
Cena a dostupnost29 990 Kč, duben 2023

Balení je naštěstí kompletní

Honor prozatím nenaskočil na zelenou vlnu a balení jeho aktuálně nejdražšího telefonu na našem trhu je naštěstí zcela kompletní. Kromě přístroje samotného dostanete i kompletní nabíječku, tedy jak adaptér, tak USB-A / USB-C kabel a výrobce nezapomněl přibalit ani praktický, silikonový obal. Nezbytná literatura a špendlík na otevření SIM slotu pochopitelně neschází.

Obsah balení

  • telefon Honor Magic 5 Pro
  • jehla na SIM
  • USB-A / USB-C kabel
  • 66W nabíjecí adaptér
  • silikonový kryt
  • technická brožurka a základní průvodce

Elegán s pořádným batohem

Honor Magic 5 Pro vsází v první řadě na elegantní design, kterému dominuje kruhový fotomodul na zádech. Výrobce tento prstencový modul pojmenoval Hvězdný kruh a dle svých slov jím vzdává hold architektovi Antoni Gaudímu, což je rozhodně chvályhodný počin. Faktem je, že nová vlajka Honoru je po čertech atraktivní telefon, a to platí hlavně pro světle zelenou variantu, kterou jsme měli k testu. V černém provedení tato kruhová platforma trochu zapadne, no v zelené je naopak hezky výrazná a dominuje celému telefonu.

Fotomodul vystupuje z šasi opravdu enormně, ale zvedá se z něj postupně a ve finále tedy při manipulaci s přístrojem nijak zásadně nepřekáží. Naopak, při držení o něj lze opřít prst, takže i když má Magic 5 Pro do kompaktu poměrně daleko, v ruce se s ním operuje vesměs příjemně. Za to rozhodně může i displej se zaoblením na všech čtyřech stranách. V horní a spodní části je sice zahnutí spíše symbolické a podstatně méně výrazné než po stranách, ale toto symetrické pojetí je poměrně zajímavé a sympatické.

Fotoaparát vystupuje, a to dost...
Fotoaparát vystupuje, a to dost...

Bez obav z vody i otisků prstů

Konstrukce kombinuje hliníkový rámeček se skleněnými zády, která mají, v případě zelené verze, matnou povrchovou úpravu a skvěle tak odolají ulpívání otisků prstů a podobných nečistot. Nezapomnělo se ani na zvýšenou odolnost dle normy IP68, takže se nemusíte obávat prašného prostředí ani nenadálého deště, Honor Magic 5 Pro to zvládne v pohodě. Snímač otisků prsů je integrovaný přímo v displeji, je rychlý, přesný a víceméně s ním nebyl vůbec žádný problém. Za design, zpracování a pocit při držení má od nás tato vlajka jasnou jedničku s hvězdičkou.

Nejlepší displej dneška?

A tu má také za displej. Ten je, dle serveru DxOMark, nejlepší mezi všemi současnými telefony a pod to se klidně podepíšu. Na čelní straně se nachází 6,81palcový OLED panel s LTPO technologií, maximální frekvencí až 120 Hz a rozlišením 2848 × 1312 pixelů. Díky takto vysokému rozlišení dosahuje obraz skvělé ostrosti o hodnotě 460 ppi a samotné rozlišení si lze nastavit ve čtyřech režimech – 2848 × 1312 pixelů, 2492 × 1148 pixelů, 2136 × 984 pixelů, nebo to nechat na telefonu, který umí rozlišení v případě potřeby snížit (funkce Chytré rozlišení).

Nastavit je možné také obnovovací frekvenci a opět budete mít k dispozici čtyři možnosti. Lze mít napevno aktivovanou frekvenci 60, 90 či 120 Hz, nebo to nechat na telefonu a ten si ji upraví dle toho, co se zrovna na displeji děje. Vzhledem k tomu, že se telefon pyšní LTPO panelem, tak by měl být schopný korigovat frekvenci v celém jejím rozsahu, tedy od 1 po 120 Hz. Za zmínku pak stojí také možnosti nastavení zobrazení v podobě dvou režimů (Normální / Živý) v kombinaci s manuální úpravou teploty barev.

Displej je prostě nádherný
Displej je prostě nádherný

Čitelnost je bezproblémová i na slunci

Displej má oficiální HRD10+ certifikaci, pyšní se 10bitovými barvami, podporuje barevný prostor DCI-P3 a pochopitelně i sRGB. Pokud něco stojí opravdu za vypíchnutí, je to špičkový jas, jenž se může vyšplhat až na hodnotu 1 800 nitů a to znamená naprosto bezproblémovou čitelnost za všech podmínek.

Čitelnost za všech podmínek
Čitelnost za všech podmínek

Regulace jasu funguje na výbornou

Automatická regulace jasu funguje velmi dobře, na změny okolního světla reaguje svižně a je schopná zvolit vhodnou úroveň jasu, aby byla čitelnost za pokaždé co možná nejlepší. Kolem a kolem se jedná o jeden z nejlepších displejů dneška.

Systém, který nesedne každému

Honor Magic 5 Pro běží na Androidu 13, který je zamaskován masivní nadstavbou s označením MagicOS. Mně osobně toto prostředí nikdy moc nevyhovovalo a to platí pořád, nicméně oproti minulým verzím pozoruji s aktuálním sestavením 7.1 určité zlepšení. Tím mám na mysli hlavně minimalizaci bloatwaru, tedy nechtěných aplikací, kterých je proti minulosti opravdu pomálu. Ano, dostanete poměrně dost systémových aplikací od Honoru, ale z těch třetích stran je v telefonu předinstalovaný snad jen Facebook.

Honor běží na MagicOS
Honor běží na MagicOS

Bez čínských aplikací

Záplava čínský aplikací, typicky v podobě TikToku, AliExpressu a podobných, se naštěstí nekoná a to rozhodně chválím. Vadí mi ale to, že pořád není možné stáhnout horní lištu odkudkoliv z displeje i to, že systém umožňuje sekundární zabezpečení (mimo otisk prstu nebo rozpoznání obličeje) pouze číselným kódem a ne gestem. Grafické podání je obstojné a systém nepůsobí tak přeplácaně, jako například MIUI od Xiaomi, ačkoliv možnosti personalizace jsou obrovské a hračičkové budou s MagicOS určitě spokojeni.

Něco je fajn, něco zase trochu přes ruku

Lze si upravit vše možné, od stylu ovládání (gesta nebo tlačítka), přes styl ikon, velikost a systém pochopitelně nabízí i funkci Always-On. Umí provozovat mini-aplikace v separátním okně a také dvě aplikace na rozpůlené obrazovce, ačkoliv aktivace tohoto režimu je trochu přes ruku. Musíte vyvolat boční panel s mini aplikacemi a vámi zvolenou apku chytnout a přesunout ji na displej, do prostředí již spuštěné aplikace. Pokud obě aplikace podporují zobrazení na rozpůlené obrazovce, tak se prostor rozdělí a každá poběží v jedné polovině.

Pilulka v levém horním rohu nesmí chybět
Pilulka v levém horním rohu nesmí chybět

Mraky gest

Systém jinak nabízí spoustu dalších, praktických prvků a pomocných gest, které rozhodně práci s ním usnadní. Umí například nechat zapnutou obrazovku, když ji budete sledovat, hlasitost vyzvánění lze snížit pouhým pohledem nebo vyvolat obrazovku AOD po rozpoznání obličeje. Neschází ani možnost vzdušného posunu nahoru i dolů, přijímání hovorů po přiložení telefonu k uchu nebo probuzení obrazovky poklepáním. MagicOS toho tedy umí hodně, je praktický i velmi dobře odladěný, a pokud máte rádi rozsáhlou personalizaci, zde jste na správné adrese.

Výkon na špici

O pohon této vlajky se stará procesor, který aktuálně najdeme u všech telefonů tohoto typu, tedy osmijádrový Snapdragon 8 Gen 2. Ten nabízí zcela nekompromisní výkon, díky kterému potěší i náruživé hráče a v mobilním světě aktuálně neexistuje hra či aplikace, která by ho nějakým zásadním způsobem dostala do patové situace. I ty nejmodernější, nejlépe vypadající hry rozjedete na nejvyšší detaily, přičemž kladný přínos má i rychlá paměť typu LPDDR5X (12 GB + 7 GB formou virtuálního rozšíření) a vnitřní úložiště typu UFS 4.0 (512 GB).

Vládce benchmarků

Vysoký výkon potvrzují také syntetické benchmarky v čele s populárním AnTuTu, ve kterém tato novinka dosáhla skvělého výsledku takřka 1,1 milionu bodů. Jedná se tedy o jeden z nejvýkonnějších telefonů dneška a vcelku solidní je také produkce tepla. Chlazení se docela povedlo, zvládá udržet telefon v rámci rozumných teplot i při dlouhodobějším hraní a toho, že by se telefon vlivem extrémních teplot nedal udržet v ruce, se jen tak nedočkáte. Stabilita v zátěžovém testu 3DMark byla sice pouze průměrná (45 %), ale pocitově se žádné extrémní topení nekonalo.

Výkon je na špici
Výkon je na špici

Výdrž a nabíjení

O dostatečnou výdrž na jedno nabití se stará baterie o kapacitě 5 100 mAh, a i když je telefon až po střechu napěchovaný brutálně výkonným hardwarem, výdrž je výborná. Když se budete držet trochu zkrátka, dostanete se i na dva dny na jedno nabití a zhruba ten den a půl je jistotou i při vysokém vytížení. V tomto směru si není na co stěžovat a chválu si zaslouží i rychlé bezdrátové nabíjení o výkonu 50 W. Drátové nabíjení nabízí maximální výkon 66 W, což ale není ve vlajkové kategorie žádná velká sláva a vyšší výkon by určitě nebyl od věci.

Nabíjecí časy

  • 0 až 25 % – 09:55
  • 0 až 50 % – 19:59
  • 0 až 75 % – 33:10
  • 0 až 100 % – 52:21

Jak můžete vidět, plně nabito budete mít za necelou hodinku, což je sice slušné, ale v této cenové kategorii lze najít, hlavně u čínských konkurentů, výrazně rychlejší nabíjení. Za necelých 30 tisíc korun bych si zkrátka uměl představit výkon alespoň okolo 100 W.

Baterka vydrží hodně
Baterka vydrží hodně

Druhý nejlepší fotoaparát dneška

Honor Magic 5 Pro se poměrně dlouho vyhříval na prvním místě prestižního žebříčku DxOMark a až před nedávnem ho na této pozici vystřídalo konkurenční Oppo Find X6 Pro. A faktem je, že se na předních příčkách nachází zcela právem a pro mě je to nejlepší fotomobil, jaký jsem měl letos prozatím v ruce. A to i přes to, že Honor na to jde trochu jinak. Neopírá se totiž, jako většina konkurence, o obří, palcový fotočip, 200Mpx rozlišení nebo spojení s nějakým slavným jménem (Zeiss, Leica či Hasselblad), ale i tak je osazená sestava naprosto špičková.

  • Primární snímač: 50 Mpx, f/1.6, 23 mm, 1/1.12″, 1,4µm pixely, OIS, Laser AF, PDAF
  • Periskopický teleobjektiv: 50 Mpx, f/3.0, 90 mm, OIS, PDAF, 3,5× optický zoom
  • Ultra-širokoúhlý objektiv: 50 Mpx, f/2.0, 13 mm, záběr 122˚, 1/2.76″, automatické ostření
  • Selfie kamerka: 12 Mpx + 3D ToF, f/2.4, 1,22µm pixely
Fotoaparát je jednoduše pecka
Fotoaparát je jednoduše pecka

Umí (skoro) zázraky

Trojnásobná sestava s rozlišením 50 + 50 + 50 Mpx umí opravdu skoro zázraky a všechny tyto snímače patří mezi nejlepší a nejschopnější, jaké můžete v mobilním telefonu dostat. Primární fotoaparát produkuje špičkové snímky s věrným podáním barev, hromadou detailů a minimem šumu. Snímky vynikají také dokonalou ostrostí a přirozeně rozostřeným pozadím. Zkrátka radost pohledět. Laserové ostření funguje na jedničku, je přesné, bleskově rychlé a lze ho uzamknout na objekt, což jsem nejednou využil.

Skvělý zoom

Teleobjektiv odvádí svou práci také parádně a nabízí 3,5× optické přiblížení, které je kvalitativně na špici segmentu. Snímky jsou ostré, s minimem šumu a naopak maximem detailů. I 10násobné, hybridní přiblížení je skvělé a v této oblasti Honor Magic 5 Pro všechny milovníky zoomu rozhodně potěší. Ještě 20násobné digitální přiblížení je vcelku použitelné a chleba se láme až zhruba o dalších deset jednotek dál. Maximální, 100násobné přiblížení je nepoužitelné, nicméně kromě Samsungu Galaxy S23 Ultra je nepoužitelné prakticky u všech telefonů.

Focení s takovým telefonem je hračka
Focení s takovým telefonem je hračka

A to není všechno

Do onoho 20násobného zoomu je Magic 5 Pro zcela vyrovnaným soupeřem i výše zmíněné vlajky z dílen Samsungu, přičemž ta svého soka porazí až v dalších úrovních přiblížení, kde podává lepší výsledky. Jako celek ale je, dle mého názoru, vlajka zkonstruovaná Honorem o fous lepším fotomobilem. Nyní se můžeme přesunout k ultra-širokoúhlému snímači, který za těmi ostatními kvalitativně nijak nezaostává. Nabízí velmi široký záběr a výsledné fotografie jsou ostré, bez rozostření po stranách a plné detailů. A to ostatně platí i pro makro fotografie, které lze fotografovat dvěma způsoby.

Fotografie zblízka lze pořizovat buď prostřednictvím ultra-širokoúhlého snímače, nebo přes teleobjektiv. První zmíněný ostří od 2,5 centimetrů a odvádí výbornou práci, a to jak co se vykreslení detailů týče, tak ostrosti a podání barev. Druhý jmenovaný ostří od výrazně větší vzdálenosti, nicméně díky přiblížení jsou výsledky podobné, jako u ultra-širokoúhlého objektivu. Pokud aktivujete dedikovaný mód s označením Super Macro, budete snímat právě přes ultra-širokoúhlý objektiv a přes něj jsou pořízeny také všechny makro fotografie v galerii.

Zoom je příkladný
Zoom je příkladný

Kvalitu oceníte i v noci

Noční fotografie jsou výborné, bez zbytečného zabarvení do žluta, s relativně vysokou mírou detailů a reálným podáním barev i okolí. K dispozici je také noční režim, ale jak můžete vidět na okolních obrázcích, rozdíl mezi fotografiemi pořízenými v nočním režimu a bez něj není prakticky vůbec žádný. Klidně tedy fotografuje bez něj, jeho aktivace je víceméně ztrátou času. Co se videí týče, všechny snímače zvládnou až 4K videa, přičemž hlavní senzor i teleobjektiv nabídnou snímkování až 60 fps a všechny objektivy se opírají o stabilizaci obrazu.

Selfie kamerka, která mimochodem fotografuje výborně, využívá elektronickou stabilizaci, stejně tak jako ultra-širokoúhlý objektiv, teleobjektiv vsází na OIS a primární fotoaparát pak kombinaci obou těchto prvků. Asi vás nepřekvapí, že kvalita videí je špičková a snímky potěší jak příkladnou plynulostí, tak minimem šumu, spoustou detailů a věrnými barvami. Honor Magic 5 Pro ale trochu překvapivě neumí 8K videa, což konkurence zvládá, a pokud tedy bažíte hlavně po tomto aspektu, bohužel se budete muset poohlédnout jinde. Zvláštní je také limitace na 15 minut záznamu u 4K videí.

Jak fotí Honor Magic 5 Pro?

Ukázka: noční snímky (noční režim zapnutý / vypnutý)

Ukázka: ultra-širokoúhlé snímky

Ukázka: zoom 3,5×

Ukázka: zoom 10×

Ukázka: zoom 20×

Ukázka: zoom 100×

Ukázka: makro snímky

Závěr recenze Honor Magic 5 Pro

Honor Magic 5 Pro je elitní vlajkový telefon, který se nemusí obávat postavit čelem těm nejlepším z nejlepších. Z mého pohledu se aktuálně jedná o nejvyváženější fotomobil, který nabízí opravdu špičkovou sestavu podávající za všech okolností parádní výsledky. Fotoaparát je vskutku ozdobou tohoto modelu a chválím také elegantní design, precizní zpracování a konstrukci s krytím IP68. Někomu by mohl vadit duální průstřel se selfie kamerkou a 3D ToF senzorem, kvůli kterému je displej mírně asymetrický, ale jedná se o prkotinu, na kterou si lze zvyknout.

Celkově je telefon bomba
Celkově je telefon bomba

Pár neduhů se najde

Samotný displej je pak jeden z nejlepších na trhu, výkon je zcela bez připomínek a to samé platí i pro výdrž. Několik nedostatků se ale pochopitelně našlo a například nabíjení mohlo být o fous rychlejší – v této cenové relaci je 66 W přece jen lehce podměrečná hodnota. No a když už jsme u té ceny, tak ta je také spíše z těch vyšších. Honor Magic 5 Pro stojí okolo 30 tisíc korun, což je prostě a jednoduše hodně nehledě na to, že si takto vysokou cenu naprosto bez pochyb obhájí. Přímá konkurence (Xiaomi 13 Pro / Vivo 90 Pro) umí být o pár tisíc levnější.

Co se nám líbí?Co se nám nelíbí?
Plus design, precizní zpracování a krytí IP68Plus systém MagicOS nesedne každému
Plus krásný displej s LTPO technologiíPlus vysoká cena
Plus po všech směrech špičkový fotoaparátPlus nabíjení mohlo být výkonnější
Plus vysoký výkon + výbava obecněPlus u 4K videí limit na 15 minut záznamu
Plus nadprůměrná výdrž
Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Ondřej Koníček - Redaktor

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.


Komentáře

Samsung Galaxy A56 a A36 5Gpixel-counter

Nejnovější články