Allegro
Allegro

Recenze Google Pixel 8 Pro – Když chcete to nejlepší, ale ne iPhone

  • Pixel 8 Pro je vrcholný telefon z dílen Googlu
  • Jedná se o model, jež cílí na nejnáročnější uživatele
  • Měli jsme možnost tuto špičkovou vlajku vyzkoušet
V redakci jsme otestovali Google Pixel 8 Pro

V redakci jsme otestovali Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Dne 7. května 2024 vstoupil Google oficiálně na náš trh a otevřel tuzemským uživatelům brány svého obchodu Google Store. Ano, prozatím s notně omezenou nabídkou, ale pořád lepší než nic a ty nejdůležitější novinky, tedy Pixely 8, jsou k mání ve všech třech specifikacích. K této příležitosti jsme vyzkoušeli vrcholný Pixel 8 Pro, který míří do nejvyšších pater mobilního segmentu.

Google Pixel 8 Pro: specifikace

Konstrukce kov a sklo, 162,6 × 76,5 × 8,8 mm, 213 g, zvýšená odolnost IP68
Displej 6,7″, OLED LTPO, 1-120 Hz, 2992 × 1344 px, poměr stran 20:9, jemnost 489 PPI
Operační systém Android 14
Čipset 9jádrový, 3,0 GHz, Google Tensor G3
Paměť 12 GB RAM, 128/256/512 GB / 1 TB úložiště, nemá MicroSD slot
Fotoaparát trojitý (50 Mpx hlavní + 48 Mpx ultraširoký 126° + 48 Mpx teleobjektiv), clona f/1.7 + f/2.0 + f/2.8, OIS, laserové ostření, až 5× bezztrátový zoom, 30× hybridní zoom, duální LED blesk, Pixel Shift, Auto-HDR; přední 10,5 Mpx 92,8°, clona f/2.2
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie 5G, hybridní Dual SIM (nanoSIM + eSIM), Bluetooth 5.3, Wi-Fi 7, GPS, NFC, čtečka otisků v displeji, čtečka tváře, stereo reproduktor
Baterie 5 050 mAh, rychlé nabíjení 30 W, bezdrátové nabíjení 23 W, reverzní nabíjení
Cena a dostupnost od 28 490 Kč, květen 2024

Recenze Google Pixel 8 Pro – Balení bez překvapení

Google přestal dávat nabíjecí adaptér ke svým telefonům v dobách Pixelu 6 z roku 2021 a v tomto trendu pochopitelně pokračuje i s novou, osmou generací. Balení vrcholného modelu Pro je tedy stejné, jako menšího Pixelu 8 a kromě telefonu tak dostanete jen USB-C kabel a dongle USB-A / USB-C. Ten poslouží v případě, když budete chtít k telefonu připojit například USB flash disk a jedná se o již tradiční doplněk telefonů Pixel.

Balení Google Pixel 8 Pro

Balení Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Větší, ale stejně příjemný

Když jsem zkoušel malý Pixel 8, nemohl jsem si vynachválit jeho kompaktní rozměry i to, jak příjemně se drží a jak skvěle padne do ruky. Pixel 8 Pro je ale o řád až dva větší telefon a vlastně patří mezi nejrozměrnější přístroje na trhu. Jenže to ve finále skoro vůbec nevadí, protože má příjemně zaoblený rámeček, takže se drží pohodlně a v tomto směru si tedy není takřka na co stěžovat. Ergonomie je výborná, jen si budete muset zvyknout na prohozené ovládací prvky – tlačítko pro zamknutí displeje je nahoře a regulátor hlasitosti pod ním.

Konstrukce vsází na klasiku v podobě hliníkového rámu, záda jsou ošetřena tvrzeným sklem a mají matnou povrchovou úpravu. Pixelu 8 Pro neschází ani zvýšená odolnost dle normy IP68 a co se designu týče, tak ten je, minimálně tedy v černém provedení, velmi elegantní a skoro až nenápadný. Pixel 8 Pro působí v tomto tmavém kabátku minimalisticky, ačkoliv přes celá záda roztažený fotomodul s trojicí snímačů, LED bleskem a teploměrem, který má světlejší odstín než záda a je vyrobený z hliníku, vzhled hezky oživuje.

Na displej je radost pohledět

Na čelní straně Pixelu 8 Pro se nachází 6,7palcový OLED displej, který Google označuje Super Actua. Nabízí vysoké rozlišení 2992 × 1344 pixelů, adaptivní obnovovací frekvenci (1 – 120 Hz), podporu HDR10+ a samozřejmě pořádnou porci jasu. Ten se může při zobrazení HDR obsahu vyšplhat až na 2400 nitů, nicméně standardně počítejte s hodnotou 1600 nitů. Což je pořád více než štědrá porce zaručující příkladnou čitelnost i na přímém slunci. Díky vysokému rozlišení je obraz dokonale ostrý a povedené je také podání barev.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Jednotlivé odstíny jsou, jak se na OLED technologii sluší a patří, více saturované, nicméně je možné zvolit si Přirozený režim, který je trochu utlumí. K dispozici je i možnost přepnout rozlišení, a to na nižších 2244 × 1008 pixelů, čímž, za cenu o trochu méně ostrého obrazu, ušetříte něco málo energie. Samozřejmě neschází Noční režim, funkce zvyšující citlivost displeje na dotyk (hodí se při použití tvrzeného skla), tmavý režim, AOD funkce a panel má ve spodní části integrovaný snímač otisků prstů. Ten je rychlý, přesný a obecně bezproblémový.

Čistý Android s pořádnou porcí podpory

Pixel 8 Pro běží na zcela čistém Androidu 14 a Google mu dopřeje podporu po dobu sedmi let. Právě takto nekompromisní porce podpory je jednou z hlavních zbraní nových Pixelů, které se tedy můžou těšit až na Android 21 a bezpečnostní záplaty do roku 2030. Čistý Android běží jako na drátkách, nenajdete v něm žádný bloatware a přitom umí všechno, co by měl moderní systém zvládat (gesta, dvě aplikace na rozpůlené obrazovce) v kombinaci se slušnou mírou personalizace. A samozřejmě je plný praktické umělé inteligence.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Google si na AI ve svých Pixelech zakládá a v nových Pixelech 8 jí dostanete opravdu pořádný nášup. Neschází funkce Circle to Search, tedy možnost zakroužkovat cokoliv na displeji a nechat telefon, aby o tomto objektu vyhledal všechny informace, možnost sdílet (nebo ukládat) odkazy či fotografie z náhledů aplikací, kopírování textů ze snímků obrazovky a samozřejmě ani funkce živých přepisů videí a podobně. K dispozici je také pokročilý editor fotografií (Kouzelný editor), který vám umožní vytvářet nové stylizace snímků a pohybovat s objekty na fotografiích.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Výkonu je…tak akorát

Srdcem Pixelu 8 Pro je devítijádrový procesor Tensor G3 z dílen Googlu, který nabízí vysoký výkon stačící k pohodlnému rozhýbání všech her a aplikací. Rekordy v benchmarcích ale trhat nebudete, v hrubém výkonu na konkurenční platformy nový Tensor ztrácí a v tomto směru nestačí ani na loňské vlajkové čipsety. Ve finále je to ale vlastně jedno, na nedostatek výkonu si rozhodně nikdo stěžovat nebude a stížnosti zamíří spíše na vyšší produkci tepla, což platí hlavně pro náročnější činnosti, kdy se umí Tensor opravdu pořádně rozpálit.

Přišlo mi ale, že menší Pixel 8 se zahříval o něco více, pravděpodobně kvůli stísněnějšímu prostoru uvnitř šasi, nicméně počítejte zkrátka s tím, že když dáte telefonu zabrat, v ruce to pocítíte. Operační paměť nabízí štědrou kapacitu 12 GB RAM a k uložení dat je k dispozici prostor o velikosti 128, 256 nebo 512 GB. Bez možnosti rozšíření paměťovou kartou, pochopitelně. Procesor je pak doplněn koprocesorem Titan M2, který nabízí další vrstvy zabezpečení a pomáhá tak chránit osobní data uživatele.

Výdrž a nabíjení

Pokud Pixel 8 Pro takřka ve všem až doposud vynikal, v otázce výdrže a nabíjení už tomu tak úplně není. Osazená baterie má kapacitu 5050 mAh, což je poměrně slušná hodnota, ale výdrž je maximálně průměrná a většinou počítejte s jedním dnem a něco. Vzhledem ke kapacitě bych čekal o něco málo lepší výsledky. Nabíjení je pak doslova tragické, má výkon 30 W a rozhodně to není něco, co chcete u vlajkového telefonu za ne zrovna nízkou cenu vidět. I s originální Google nabíječkou počítejte s tím, že nabití naplno zabere zhruba hodinu a půl.

Baterie telefonu

Baterie telefonu | foto: vlastní

Pokud máte méně výkonný či naopak dostatečně výkonný, ale starší adaptér nepodporující nové standardy, počítejte s tím, že nabití zabere klidně dvě hodiny. To je zkrátka moc a v tomto směru by se měly Pixely do budoucna rozhodně zlepšit. Každopádně alespoň pochválím přítomnost bezdrátového nabíjení s výkonem 23 W a také reverzního bezdrátového nabíjení.

Fotoaparát je ozdobou Pixelu 8 Pro

Pixely jsou odjakživa skvělé fotomobily, které v této disciplíně patří mezi nejlepší a vrcholný Pixel 8 Pro na tom není jinak. Nabízí velmi schopnou sestavu, jež si poradí prakticky ve všech situacích a fotoaparátu podává pomocnou ruku i umělá inteligence. Kolem a kolem si můžete být jistí, že s Pixelem 8 Pro si pořizujete jeden z nejlepších fotomobilů dneška, který podává konstantní výkony napříč všemi oblastmi mobilního fotografování.

  • Primární snímač: 50 Mpx, f/1.7, 25 mm, 1/1.31″, 1,2µm pixely, OIS, Dual Pixel PDAF, laserové ostření
  • Teleobjektiv: 48 Mpx, f/2.8, 113 mm, 1/2.55″, 0,7µm pixely, OIS, Dual Pixel PDAF, 5× optický zoom
  • Ultra-širokoúhlý objektiv: 48 Mpx, f/1.95, záběr 126˚, 1/2.9″, 0,8µm pixely, Dual Pixel PDAF
  • Selfie kamerka: 10,5 Mpx, f/2.2, 20 mm, 1/3.1″, 1,22µm pixely, PDAF
Focení s Google Pixel 8 Pro

Focení s Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Fotografie pořízené Pixelem 8 Pro, respektive jeho hlavním fotoaparátem, se můžou pochlubit příkladnou ostrostí, minimem šumu, dostanete také pořádnou porci detailů a velmi reálné podání barev. Výsledky jsou opravdu skvělé, snesou ta nejpřísnější měřítka a pochvalu si zaslouží i konzistence výkonů, která je taktéž výtečná a můžete si být jistí, že takřka každá fotografie bude kvalitativně na nejvyšší možné úrovni. Skvělou práci odvádí také ultra-širokoúhlý fotoaparát, a to jak při klasických, tak makro fotografiích.

Přiblížení použitelné ve všech úrovních

Kromě klasiky můžete pořizovat fotografie také s 2násobným přiblížením, které zprostředkovává hlavní fotoaparát a větší zoom má naopak na starosti teleobjektiv. Optický zoom s hodnotou 5× je výborný, kvalitativně opravdu na výši s výsledky se můžou pochlubit jak vysokou úrovní detailů, tak skvělou ostrostí a pořád minimem šumu. Další úrovně přiblížení už jsou digitální, ale i snímky s 10násobným zoomem vykazují výbornou kvalitu, byť detailů trochu ubylo a šumu přibylo. Maximem, co Pixel 8 Pro zvládne, je 30× digitální zoom, jež je pořád v pohodě použitelný.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

V oblasti zoomu jsem byl velmi spokojen a to platí i o nočních snímcích. Noční režim odvádí výbornou práci, snímky jsou (na poměry nočních fotografií) plné detailů, celkově jsou příjemně vyvářené a saturace do žluta není nijak zásadní. Makro fotografie jsou také povedené, detailní, s dobrými barvami a minimem šumu, takže celkově nabízí Pixel 8 Pro ve všech směrech vyvážený fotoaparát, který rozhodně nezklame. Ve fotomodulu se pak nabízí ještě integrovaný teploměr, který je sice zajímavým, ale rozhodně ne nějak zásadním zpestřením nabídky.

Jak fotí Google Pixel 8 Pro?

Ukázka: noční snímky (noční režim zapnutý / vypnutý)

Ukázka: ultra-širokoúhlé snímky

Ukázka: zoom 5×

Ukázka: zoom 10×

Ukázka: zoom 30×

Ukázka: makro snímky

Závěr recenze Google Pixel 8 Pro

Nová vlajka z dílen Googlu je opravdu skvělý počin, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Nabízí vyvážené vlastnosti od kvalitní konstrukce s odolností IP68, přes špičkový, plochý displej s LTPO technologií a vysokým jasem až po naprosto parádní fotoaparát, který odvádí precizní práci na všech frontách. Je to konkurent těch nejlepších vlajek, jako jsou Apple iPhone 15 Pro Max, či Samsung Galaxy S24 Ultra a proti nim tváří v tvář bez problémů obstojí, a to jak svými vlastnostmi a schopnostmi, tak cenou.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Cenově je na tom nový Pixel 8 Pro vlastně ještě o chlup lépe než jeho přímí konkurenti a ve finále se tak jedná o docela výhodnou vlajku. Ani referenčnímu telefonu Googlu se ale nevyhnulo několik neduhů a ten hlavní vidím v pouze průměrné výdrži a nabíjení. To je opravdu pomalé, v této kategorii zhola nedostatečné a navíc ani nedostanete nabíječku v krabici (originální stojí 690 korun). Nový čipset Tensor G3 je pak sice výkonný, ale zdaleka ne tak, jako konkurence a oproti ní produkuje také o něco více tepla.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
precizní zpracování + krytí IP68 balení bez nabíjecího adaptéru
perfektní displej s vysokým jasem výdrž mohla být lepší
ve všech směrech špičkový fotoaparát pomalení nabíjení
čistý Android s rekordně dlouhou podporou konkurence je výkonnější
nášup umělé inteligence

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."
Allegro

Recenze Google Pixel 8 Pro – Když chcete to nejlepší, ale ne iPhone

  • Pixel 8 Pro je vrcholný telefon z dílen Googlu
  • Jedná se o model, jež cílí na nejnáročnější uživatele
  • Měli jsme možnost tuto špičkovou vlajku vyzkoušet
V redakci jsme otestovali Google Pixel 8 Pro

V redakci jsme otestovali Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Dne 7. května 2024 vstoupil Google oficiálně na náš trh a otevřel tuzemským uživatelům brány svého obchodu Google Store. Ano, prozatím s notně omezenou nabídkou, ale pořád lepší než nic a ty nejdůležitější novinky, tedy Pixely 8, jsou k mání ve všech třech specifikacích. K této příležitosti jsme vyzkoušeli vrcholný Pixel 8 Pro, který míří do nejvyšších pater mobilního segmentu.

Google Pixel 8 Pro: specifikace

Konstrukce kov a sklo, 162,6 × 76,5 × 8,8 mm, 213 g, zvýšená odolnost IP68
Displej 6,7″, OLED LTPO, 1-120 Hz, 2992 × 1344 px, poměr stran 20:9, jemnost 489 PPI
Operační systém Android 14
Čipset 9jádrový, 3,0 GHz, Google Tensor G3
Paměť 12 GB RAM, 128/256/512 GB / 1 TB úložiště, nemá MicroSD slot
Fotoaparát trojitý (50 Mpx hlavní + 48 Mpx ultraširoký 126° + 48 Mpx teleobjektiv), clona f/1.7 + f/2.0 + f/2.8, OIS, laserové ostření, až 5× bezztrátový zoom, 30× hybridní zoom, duální LED blesk, Pixel Shift, Auto-HDR; přední 10,5 Mpx 92,8°, clona f/2.2
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie 5G, hybridní Dual SIM (nanoSIM + eSIM), Bluetooth 5.3, Wi-Fi 7, GPS, NFC, čtečka otisků v displeji, čtečka tváře, stereo reproduktor
Baterie 5 050 mAh, rychlé nabíjení 30 W, bezdrátové nabíjení 23 W, reverzní nabíjení
Cena a dostupnost od 28 490 Kč, květen 2024

Recenze Google Pixel 8 Pro – Balení bez překvapení

Google přestal dávat nabíjecí adaptér ke svým telefonům v dobách Pixelu 6 z roku 2021 a v tomto trendu pochopitelně pokračuje i s novou, osmou generací. Balení vrcholného modelu Pro je tedy stejné, jako menšího Pixelu 8 a kromě telefonu tak dostanete jen USB-C kabel a dongle USB-A / USB-C. Ten poslouží v případě, když budete chtít k telefonu připojit například USB flash disk a jedná se o již tradiční doplněk telefonů Pixel.

Balení Google Pixel 8 Pro

Balení Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Větší, ale stejně příjemný

Když jsem zkoušel malý Pixel 8, nemohl jsem si vynachválit jeho kompaktní rozměry i to, jak příjemně se drží a jak skvěle padne do ruky. Pixel 8 Pro je ale o řád až dva větší telefon a vlastně patří mezi nejrozměrnější přístroje na trhu. Jenže to ve finále skoro vůbec nevadí, protože má příjemně zaoblený rámeček, takže se drží pohodlně a v tomto směru si tedy není takřka na co stěžovat. Ergonomie je výborná, jen si budete muset zvyknout na prohozené ovládací prvky – tlačítko pro zamknutí displeje je nahoře a regulátor hlasitosti pod ním.

Konstrukce vsází na klasiku v podobě hliníkového rámu, záda jsou ošetřena tvrzeným sklem a mají matnou povrchovou úpravu. Pixelu 8 Pro neschází ani zvýšená odolnost dle normy IP68 a co se designu týče, tak ten je, minimálně tedy v černém provedení, velmi elegantní a skoro až nenápadný. Pixel 8 Pro působí v tomto tmavém kabátku minimalisticky, ačkoliv přes celá záda roztažený fotomodul s trojicí snímačů, LED bleskem a teploměrem, který má světlejší odstín než záda a je vyrobený z hliníku, vzhled hezky oživuje.

Na displej je radost pohledět

Na čelní straně Pixelu 8 Pro se nachází 6,7palcový OLED displej, který Google označuje Super Actua. Nabízí vysoké rozlišení 2992 × 1344 pixelů, adaptivní obnovovací frekvenci (1 – 120 Hz), podporu HDR10+ a samozřejmě pořádnou porci jasu. Ten se může při zobrazení HDR obsahu vyšplhat až na 2400 nitů, nicméně standardně počítejte s hodnotou 1600 nitů. Což je pořád více než štědrá porce zaručující příkladnou čitelnost i na přímém slunci. Díky vysokému rozlišení je obraz dokonale ostrý a povedené je také podání barev.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Jednotlivé odstíny jsou, jak se na OLED technologii sluší a patří, více saturované, nicméně je možné zvolit si Přirozený režim, který je trochu utlumí. K dispozici je i možnost přepnout rozlišení, a to na nižších 2244 × 1008 pixelů, čímž, za cenu o trochu méně ostrého obrazu, ušetříte něco málo energie. Samozřejmě neschází Noční režim, funkce zvyšující citlivost displeje na dotyk (hodí se při použití tvrzeného skla), tmavý režim, AOD funkce a panel má ve spodní části integrovaný snímač otisků prstů. Ten je rychlý, přesný a obecně bezproblémový.

Čistý Android s pořádnou porcí podpory

Pixel 8 Pro běží na zcela čistém Androidu 14 a Google mu dopřeje podporu po dobu sedmi let. Právě takto nekompromisní porce podpory je jednou z hlavních zbraní nových Pixelů, které se tedy můžou těšit až na Android 21 a bezpečnostní záplaty do roku 2030. Čistý Android běží jako na drátkách, nenajdete v něm žádný bloatware a přitom umí všechno, co by měl moderní systém zvládat (gesta, dvě aplikace na rozpůlené obrazovce) v kombinaci se slušnou mírou personalizace. A samozřejmě je plný praktické umělé inteligence.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Google si na AI ve svých Pixelech zakládá a v nových Pixelech 8 jí dostanete opravdu pořádný nášup. Neschází funkce Circle to Search, tedy možnost zakroužkovat cokoliv na displeji a nechat telefon, aby o tomto objektu vyhledal všechny informace, možnost sdílet (nebo ukládat) odkazy či fotografie z náhledů aplikací, kopírování textů ze snímků obrazovky a samozřejmě ani funkce živých přepisů videí a podobně. K dispozici je také pokročilý editor fotografií (Kouzelný editor), který vám umožní vytvářet nové stylizace snímků a pohybovat s objekty na fotografiích.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Výkonu je…tak akorát

Srdcem Pixelu 8 Pro je devítijádrový procesor Tensor G3 z dílen Googlu, který nabízí vysoký výkon stačící k pohodlnému rozhýbání všech her a aplikací. Rekordy v benchmarcích ale trhat nebudete, v hrubém výkonu na konkurenční platformy nový Tensor ztrácí a v tomto směru nestačí ani na loňské vlajkové čipsety. Ve finále je to ale vlastně jedno, na nedostatek výkonu si rozhodně nikdo stěžovat nebude a stížnosti zamíří spíše na vyšší produkci tepla, což platí hlavně pro náročnější činnosti, kdy se umí Tensor opravdu pořádně rozpálit.

Přišlo mi ale, že menší Pixel 8 se zahříval o něco více, pravděpodobně kvůli stísněnějšímu prostoru uvnitř šasi, nicméně počítejte zkrátka s tím, že když dáte telefonu zabrat, v ruce to pocítíte. Operační paměť nabízí štědrou kapacitu 12 GB RAM a k uložení dat je k dispozici prostor o velikosti 128, 256 nebo 512 GB. Bez možnosti rozšíření paměťovou kartou, pochopitelně. Procesor je pak doplněn koprocesorem Titan M2, který nabízí další vrstvy zabezpečení a pomáhá tak chránit osobní data uživatele.

Výdrž a nabíjení

Pokud Pixel 8 Pro takřka ve všem až doposud vynikal, v otázce výdrže a nabíjení už tomu tak úplně není. Osazená baterie má kapacitu 5050 mAh, což je poměrně slušná hodnota, ale výdrž je maximálně průměrná a většinou počítejte s jedním dnem a něco. Vzhledem ke kapacitě bych čekal o něco málo lepší výsledky. Nabíjení je pak doslova tragické, má výkon 30 W a rozhodně to není něco, co chcete u vlajkového telefonu za ne zrovna nízkou cenu vidět. I s originální Google nabíječkou počítejte s tím, že nabití naplno zabere zhruba hodinu a půl.

Baterie telefonu

Baterie telefonu | foto: vlastní

Pokud máte méně výkonný či naopak dostatečně výkonný, ale starší adaptér nepodporující nové standardy, počítejte s tím, že nabití zabere klidně dvě hodiny. To je zkrátka moc a v tomto směru by se měly Pixely do budoucna rozhodně zlepšit. Každopádně alespoň pochválím přítomnost bezdrátového nabíjení s výkonem 23 W a také reverzního bezdrátového nabíjení.

Fotoaparát je ozdobou Pixelu 8 Pro

Pixely jsou odjakživa skvělé fotomobily, které v této disciplíně patří mezi nejlepší a vrcholný Pixel 8 Pro na tom není jinak. Nabízí velmi schopnou sestavu, jež si poradí prakticky ve všech situacích a fotoaparátu podává pomocnou ruku i umělá inteligence. Kolem a kolem si můžete být jistí, že s Pixelem 8 Pro si pořizujete jeden z nejlepších fotomobilů dneška, který podává konstantní výkony napříč všemi oblastmi mobilního fotografování.

  • Primární snímač: 50 Mpx, f/1.7, 25 mm, 1/1.31″, 1,2µm pixely, OIS, Dual Pixel PDAF, laserové ostření
  • Teleobjektiv: 48 Mpx, f/2.8, 113 mm, 1/2.55″, 0,7µm pixely, OIS, Dual Pixel PDAF, 5× optický zoom
  • Ultra-širokoúhlý objektiv: 48 Mpx, f/1.95, záběr 126˚, 1/2.9″, 0,8µm pixely, Dual Pixel PDAF
  • Selfie kamerka: 10,5 Mpx, f/2.2, 20 mm, 1/3.1″, 1,22µm pixely, PDAF
Focení s Google Pixel 8 Pro

Focení s Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Fotografie pořízené Pixelem 8 Pro, respektive jeho hlavním fotoaparátem, se můžou pochlubit příkladnou ostrostí, minimem šumu, dostanete také pořádnou porci detailů a velmi reálné podání barev. Výsledky jsou opravdu skvělé, snesou ta nejpřísnější měřítka a pochvalu si zaslouží i konzistence výkonů, která je taktéž výtečná a můžete si být jistí, že takřka každá fotografie bude kvalitativně na nejvyšší možné úrovni. Skvělou práci odvádí také ultra-širokoúhlý fotoaparát, a to jak při klasických, tak makro fotografiích.

Přiblížení použitelné ve všech úrovních

Kromě klasiky můžete pořizovat fotografie také s 2násobným přiblížením, které zprostředkovává hlavní fotoaparát a větší zoom má naopak na starosti teleobjektiv. Optický zoom s hodnotou 5× je výborný, kvalitativně opravdu na výši s výsledky se můžou pochlubit jak vysokou úrovní detailů, tak skvělou ostrostí a pořád minimem šumu. Další úrovně přiblížení už jsou digitální, ale i snímky s 10násobným zoomem vykazují výbornou kvalitu, byť detailů trochu ubylo a šumu přibylo. Maximem, co Pixel 8 Pro zvládne, je 30× digitální zoom, jež je pořád v pohodě použitelný.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

V oblasti zoomu jsem byl velmi spokojen a to platí i o nočních snímcích. Noční režim odvádí výbornou práci, snímky jsou (na poměry nočních fotografií) plné detailů, celkově jsou příjemně vyvářené a saturace do žluta není nijak zásadní. Makro fotografie jsou také povedené, detailní, s dobrými barvami a minimem šumu, takže celkově nabízí Pixel 8 Pro ve všech směrech vyvážený fotoaparát, který rozhodně nezklame. Ve fotomodulu se pak nabízí ještě integrovaný teploměr, který je sice zajímavým, ale rozhodně ne nějak zásadním zpestřením nabídky.

Jak fotí Google Pixel 8 Pro?

Ukázka: noční snímky (noční režim zapnutý / vypnutý)

Ukázka: ultra-širokoúhlé snímky

Ukázka: zoom 5×

Ukázka: zoom 10×

Ukázka: zoom 30×

Ukázka: makro snímky

Závěr recenze Google Pixel 8 Pro

Nová vlajka z dílen Googlu je opravdu skvělý počin, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Nabízí vyvážené vlastnosti od kvalitní konstrukce s odolností IP68, přes špičkový, plochý displej s LTPO technologií a vysokým jasem až po naprosto parádní fotoaparát, který odvádí precizní práci na všech frontách. Je to konkurent těch nejlepších vlajek, jako jsou Apple iPhone 15 Pro Max, či Samsung Galaxy S24 Ultra a proti nim tváří v tvář bez problémů obstojí, a to jak svými vlastnostmi a schopnostmi, tak cenou.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro | foto: vlastní

Cenově je na tom nový Pixel 8 Pro vlastně ještě o chlup lépe než jeho přímí konkurenti a ve finále se tak jedná o docela výhodnou vlajku. Ani referenčnímu telefonu Googlu se ale nevyhnulo několik neduhů a ten hlavní vidím v pouze průměrné výdrži a nabíjení. To je opravdu pomalé, v této kategorii zhola nedostatečné a navíc ani nedostanete nabíječku v krabici (originální stojí 690 korun). Nový čipset Tensor G3 je pak sice výkonný, ale zdaleka ne tak, jako konkurence a oproti ní produkuje také o něco více tepla.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
precizní zpracování + krytí IP68 balení bez nabíjecího adaptéru
perfektní displej s vysokým jasem výdrž mohla být lepší
ve všech směrech špičkový fotoaparát pomalení nabíjení
čistý Android s rekordně dlouhou podporou konkurence je výkonnější
nášup umělé inteligence

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."