Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Google chystá bič na výrobce, kteří pomalu aktualizují své Androidy

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Každý, kdo si kupuje nový telefon s Androidem, by jistě chtěl získávat aktualizace na další verze systému. Jenže se tak většinou neděje – kvůli výrobcům, kteří zpravidla udržují podporu jen u svých významnějších modelů. Google se to znovu pokusí změnit.

Android-Army

Údajně chce tvůrce Androidu přijít s takovým seznamem, na kterém „veřejně poníží“ nespolehlivé výrobce. Jinými slovy na žebříčku bude krásně vidět, kdo svá Android zařízení aktualizuje častěji, kdo méně častěji a kdo vůbec. Zákazník si pak bude moci udělat lepší obrázek o tom, u kterého výrobce se vyplatí pořizovat nové zařízení. Má to ovšem jeden háček – o žebříčku se nejspíše dozvědí opět jen někteří z internetu, kteří už stejně víceméně vědí, kdo jak často a spolehlivě aktualizuje svá zařízení a kdo nikoliv. Na balení nebo v reklamě se tím nejspíše pochlubí jen ti, kteří s aktualizacemi problémy nemají.

Není to poprvé, kdy se Google snaží zasáhnout. Už dříve se například s výrobci domluvil, že každý telefon získá podporu aktualizací na 18 měsíců (ovšem pokud to výrobce nedodrží, nic se mu nestane). Nebo také výrobci souhlasili, že každý produkt vydají rovnou s nejnovějším Androidem, který bude v danou dobu k dispozici (a ani v tomto případě se výrobcům, kteří toto nedodržují, nic nestane). Výsledek? Nejnovější Android Marshmallow běží po více než půl roce pouze na 7,5 % zařízení, kdežto konkurenční iOS využívá již 84 % zařízení.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

7
Komentujte

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
rmPapiP8Ryo2ataman Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Standa
Standa

Nevěřím tomu že to s nikým pohne. Buď se s tím zákazník smíří, nebo koupí vyšší model kde je aktualizace jistá. A nejlepší je koupit Nexus pokud chce být aktuální pořád

Jason Spezza
Jason Spezza

Jo toho si taky všímám hlavně u levných mobilů. Android 6 je tu půl roku, ale tyhle nové mobily přichází s 5.1.Tohle nechápu to je na kriminál.

ataman
ataman

to je prosté, potřebují to zplácat z něčeho, co už mají zmáknuté a ne trávit vývojový čas laděním hw a svých sw nadstaveb na novém systému. v nižších kategoriích na to finančně prostě není prostor. ani v úvodu vývoje ani v následném poprodejním supportu. až bude každý foun s androidem stát jako každý iphone, pak se může situace zlepšit. do té doby je to jen zbožné přání a srovnávat procenta je naprosto zcestné.

Ryo2
Ryo2

No já bych hlavně celej ten proces zpomalil. Než se vyrobce rozhlidne a systém odladi už je tu nová verze která hned není kompatibilní se všemi aplikacemi a hrami…a celej kolotoč nanovo.

P8
P8

podle mě je problém ve vydávání nového os po roce…..výrobci nestíhají reagovat (nestačí vydávat a aktualizovat mobily s novým androidem)

Papi
Papi

Nechápu, jak zde může být srovnáván Android a iOS. Apple si dělá aktualizace sám pro sebe, nemusí počítat s tím, že jeho OS poběží i na zařízeních s naprosto odlišnými parametry. U androidu je situace mnohem složitější, protože není možné, aby aktualizace fungovali stylem Google vydal aktualizaci, tak v ní přepíšeme 2 řádky a vydáme si to pro svůj smartphone.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínská značka Huawei je oblíbená hlavně díky modelům řady P a Mate. To však nejsou zdaleka jediné modely, které společnost produkuje.…

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi začalo pomalu ukazovat novinku Redmi 6 Pro. Ta vypadá hodně dobře a navíc přinese zajímavé funkce, které nalákají nejednoho…

Mobilní zobrazení