Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Google chystá bič na výrobce, kteří pomalu aktualizují své Androidy

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Každý, kdo si kupuje nový telefon s Androidem, by jistě chtěl získávat aktualizace na další verze systému. Jenže se tak většinou neděje – kvůli výrobcům, kteří zpravidla udržují podporu jen u svých významnějších modelů. Google se to znovu pokusí změnit.

Android-Army

Údajně chce tvůrce Androidu přijít s takovým seznamem, na kterém „veřejně poníží“ nespolehlivé výrobce. Jinými slovy na žebříčku bude krásně vidět, kdo svá Android zařízení aktualizuje častěji, kdo méně častěji a kdo vůbec. Zákazník si pak bude moci udělat lepší obrázek o tom, u kterého výrobce se vyplatí pořizovat nové zařízení. Má to ovšem jeden háček – o žebříčku se nejspíše dozvědí opět jen někteří z internetu, kteří už stejně víceméně vědí, kdo jak často a spolehlivě aktualizuje svá zařízení a kdo nikoliv. Na balení nebo v reklamě se tím nejspíše pochlubí jen ti, kteří s aktualizacemi problémy nemají.

Není to poprvé, kdy se Google snaží zasáhnout. Už dříve se například s výrobci domluvil, že každý telefon získá podporu aktualizací na 18 měsíců (ovšem pokud to výrobce nedodrží, nic se mu nestane). Nebo také výrobci souhlasili, že každý produkt vydají rovnou s nejnovějším Androidem, který bude v danou dobu k dispozici (a ani v tomto případě se výrobcům, kteří toto nedodržují, nic nestane). Výsledek? Nejnovější Android Marshmallow běží po více než půl roce pouze na 7,5 % zařízení, kdežto konkurenční iOS využívá již 84 % zařízení.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
rmPapiP8Ryo2ataman Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Standa
Standa

Nevěřím tomu že to s nikým pohne. Buď se s tím zákazník smíří, nebo koupí vyšší model kde je aktualizace jistá. A nejlepší je koupit Nexus pokud chce být aktuální pořád

Jason Spezza
Jason Spezza

Jo toho si taky všímám hlavně u levných mobilů. Android 6 je tu půl roku, ale tyhle nové mobily přichází s 5.1.Tohle nechápu to je na kriminál.

ataman
ataman

to je prosté, potřebují to zplácat z něčeho, co už mají zmáknuté a ne trávit vývojový čas laděním hw a svých sw nadstaveb na novém systému. v nižších kategoriích na to finančně prostě není prostor. ani v úvodu vývoje ani v následném poprodejním supportu. až bude každý foun s androidem stát jako každý iphone, pak se může situace zlepšit. do té doby je to jen zbožné přání a srovnávat procenta je naprosto zcestné.

Ryo2
Ryo2

No já bych hlavně celej ten proces zpomalil. Než se vyrobce rozhlidne a systém odladi už je tu nová verze která hned není kompatibilní se všemi aplikacemi a hrami…a celej kolotoč nanovo.

P8
P8

podle mě je problém ve vydávání nového os po roce…..výrobci nestíhají reagovat (nestačí vydávat a aktualizovat mobily s novým androidem)

Papi
Papi

Nechápu, jak zde může být srovnáván Android a iOS. Apple si dělá aktualizace sám pro sebe, nemusí počítat s tím, že jeho OS poběží i na zařízeních s naprosto odlišnými parametry. U androidu je situace mnohem složitější, protože není možné, aby aktualizace fungovali stylem Google vydal aktualizaci, tak v ní přepíšeme 2 řádky a vydáme si to pro svůj smartphone.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Modely řady A od Samsungu jsou mezi fanoušky opravdu oblíbené. Nabízejí totiž kvalitní výbavu ukrytou v moderním těle. A…

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Zmenšování rámečků kolem displeje vedlo Samsung k nasazení softwarových ovládacích prvků Androidu přímo do systému. To ale není úplně…

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

S rostoucím zájmem o smartphony uzpůsobené k hraní se přidávají další výrobci. Další na seznamu má být finská Nokia. Nokia…

Mobilní zobrazení