Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Finální verze Androidu P dorazí až ve 3. čtvrtletí tohoto roku

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Richter

Včera jsme vás informovali o právě uvolněné první vývojářské verzi Androidu P spolu s hlavními novinkami, které nová iterace nabízí. Nyní nám vývojáři Androidu nabídli časovou přímku, na jejímž konci je i uvedení finální plné verze nejnovějšího systému. Oficiální rollout je naplánován na třetí kvartál tohoto roku.

Tip: Google vydal první ochutnávku nového Androidu P

Je otázkou, jak velké překvapení tato informace znamená. Právě avizované časové schéma v podstatě kopíruje loňské výdání Androidu 8.0 Oreo. Pokud si to alespoň trošku vybavíte, tak první vývojářská verze Orea byla uvolněna vloni 21. března. Druhá verze následovala 17. května a 8. června přišla třetí, ve které došlo k finálním úpravám nového API atd. V závěru července se objevila čtvrtá a poslední vývojářská verze a 21. srpna byl zahájem oficiální rollout finálního Androidu 8.0 Oreo.

Takže pokud se pozorně podíváte na obrázek níže, tak časová přímka pro tento rok a očekávaný Android P (Android 9.0) je v podstatě totožná. Včera došlo k vypuštění první vývojářské verze Androidu P, kterou si naplno užijí uživatelé telefonů řady Pixel, Pixel XL, Pixel 2 a Pixel 2 XL. Je potřeba zdůraznit, že tak činí na své riziko. Jde o první výdaní, tudíž lze očekávat pád aplikací, nestabilní systém apod. Je určena hlavně vývojářům aplikací než-li pro běžné uživatele a jde o jakousi alfa verzi budoucího systému.

Tip: Dostanete nejnovější Android (9.0) P? (aktualizovaný seznam)

V průběhu května k nám zamíří druhá vývojářská verze, kterou bude v červnu následovat třetí s nadefinovaným novým API a novou sadou SDK. O pár týdnů později uvidíme čtvrté vydání. Oproti loňsku se dočkámé i páté „release candiate“ verze, po které přijde oficiální vydání Androidu P. Je otázkou, jestli to vývojáři stihnou do konce srpna anebo se nového systému dočkáme až v průběhu září.

Je otázkou, jaký dopad to bude mít na běžné smrtelníky. I když se Google snaží, aby aktuální systém dostalo co nejvíce uživatelů, tak se mu to zatím nedaří. Dokladem budiž statistiky podílů nejnovějšího Orea oproti předchůdcům (Oreo neběží ani na 2 % všech zařízení). Budou muset výrazně zapracovat na tom, aby se podíl význěmně zvedl, jinank bude platit to, co se děje doposud. Při představení nové verze se ukáže, že většina lidí má až tři roky starý systém.

zdroj: phoneArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jerry
Jerry

Reálně ve 3. čtvrtletí 2019

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

LG G7 ThinQ míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

LG G7 ThinQ míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nejnovější vlajkový model, který byl představený před dvěma týdny, si už zanedlouho najde cestu na český trh. Do té…

Mobilní zobrazení