Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Android Oreo je tu půl roku a má jej něco přes 1 % zařízení

  |  4 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Stejně jako v prvních dnech každého nového měsíce zveřejnil Google nejnovější distribuční čísla zastoupení jednotlivých verzí systému Android na trhu. A výsledky se oproti minulému lednovému srovnání změnily jen nepatrně.

Tip: Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (aktualizováno)

Jak tabulka níže ukazuje 0,8 % těchto telefonů běží na systému Android 8.0 a 0,3 % má nainstalováno nejnovější Android 8.1. Dohromady má tedy 1,1 % uživatelů nainstalováno Android 8. Oproti lednu je to nárust o 0,5 %, tedy žádná sláva, ale pokud vezme růst v lednu ve srovnání s prosincem, tak tam to bylo jen 0,2 %. Podíl nejnovějšího Androidu je pořád na pováženou a je potřeba si uvědomit, že již uběhlo 6 měsíců od uvedení. Jinými slovy za několik měsíců bude ještě novější Android P klepat na dveře. Nemyslíme si, že toto je dobrá vizitka jak pro Google tak výrobce telefonů.

Pokud si vzpomínáte, informovali jsme vás o tom, že jakékoliv nové zařízení na trhu, které běží na posledním Androidu, musí podporovat Project Treble, aby se tak zajistla pravidelnost aktualizací napříč telefony bez rozdílů. A také jsme zde psali, že existují „koumáci“, kteří se tomu snaží vyhnout tím, že u nového telefonu předinstalují Nougat s tím, že po zapnutí vám to nabídne aktualizaci na Oreo. Není to správné, ale uživatel tím v daný moment výrazně netrpí. Dostane nový systém a výrobce se vyhne dodržovaní pravidel.

Oproti minulému měsíci zaznamenal mírný propad Android 2.3 Gingerbread, který se zastavil na 0,3 %. To, že je pořád v oběhu, je s ohledem na stáří neuvěřitelné. Obdobně to platí i pro Android 4.0 – 4.3. Kitkat má pořád velmi solidních 12 %, a to je přitom  iterace z podzimu roku 2013. Nougát se svými 28,5 % se konečně dostal před Marshmallow, který má „jen“ 28,1 %.

Pokud vezmeme v úvahu dlouhodobý trend, tak Nougát zaujímá výraznější podíl téměř po roce a půl. A s příchodem Androidu P bude mít podle odhadů na zařízeních nejsilnější zastoupení, ale de facto bude již 2 roky starý.

zdroj: Android

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GreenJanQNXMiki Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Miki
Miki

Ostudné

QNX
QNX

Je to smutné. Skôr by na ale zaujímalo medziročne porovnať ako rýchlo sa rozširuje O oproti N v minulom roku atď proste medziročne porovnanie či to ide rýchlejšie alebo pomalšie ….

Jan
Jan

Ještě se prodávají mobily s androidem 6, spousta mobilů má čínský procesor Mediatec s problémy update. A neochota výrobců s aktualizacemi, to nahrává konkurenčnímu iPhonu. Kdyby výrobci sladily androida s hardwarem a staraly by se o aktualizace a nabízely kvalitní mobily, pak by přestup na iPhone nebyl vyústěním přestupu na iOS s pravidelnými aktualizacemi.

Green
Green

Pan Jan, který neumí ani spisovně češtinu tím chce asi říci, že je spousta telefonů se staršími systémy android a podobně, které nemají aktualizaci na nový, ne-li novější. Nechápe totiž, že starší stroje a čínské nekvalitní náhražky smartphonů nový software nezvládnou, ať už z hardwérového hlediska a nebo jiného. Proto se jejich systém zastaví na jediné verzi která je na takovém stroji plně funkční. A také nikdo nikoho nenutí přecházet na iOS. Který je sice možná bezpečnější, ale příliš uzavřený až mu to škodí. Aktualizace jsou věcí výrobce, tím myslím na kvalitním stroji, který se o tyto věci stará a… Číst vice »

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

21. 9. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

21. 9. 2018  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení