Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Android Oreo je tu půl roku a má jej něco přes 1 % zařízení

  |  4 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Stejně jako v prvních dnech každého nového měsíce zveřejnil Google nejnovější distribuční čísla zastoupení jednotlivých verzí systému Android na trhu. A výsledky se oproti minulému lednovému srovnání změnily jen nepatrně.

Tip: Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (aktualizováno)

Jak tabulka níže ukazuje 0,8 % těchto telefonů běží na systému Android 8.0 a 0,3 % má nainstalováno nejnovější Android 8.1. Dohromady má tedy 1,1 % uživatelů nainstalováno Android 8. Oproti lednu je to nárust o 0,5 %, tedy žádná sláva, ale pokud vezme růst v lednu ve srovnání s prosincem, tak tam to bylo jen 0,2 %. Podíl nejnovějšího Androidu je pořád na pováženou a je potřeba si uvědomit, že již uběhlo 6 měsíců od uvedení. Jinými slovy za několik měsíců bude ještě novější Android P klepat na dveře. Nemyslíme si, že toto je dobrá vizitka jak pro Google tak výrobce telefonů.

Pokud si vzpomínáte, informovali jsme vás o tom, že jakékoliv nové zařízení na trhu, které běží na posledním Androidu, musí podporovat Project Treble, aby se tak zajistla pravidelnost aktualizací napříč telefony bez rozdílů. A také jsme zde psali, že existují „koumáci“, kteří se tomu snaží vyhnout tím, že u nového telefonu předinstalují Nougat s tím, že po zapnutí vám to nabídne aktualizaci na Oreo. Není to správné, ale uživatel tím v daný moment výrazně netrpí. Dostane nový systém a výrobce se vyhne dodržovaní pravidel.

Oproti minulému měsíci zaznamenal mírný propad Android 2.3 Gingerbread, který se zastavil na 0,3 %. To, že je pořád v oběhu, je s ohledem na stáří neuvěřitelné. Obdobně to platí i pro Android 4.0 – 4.3. Kitkat má pořád velmi solidních 12 %, a to je přitom  iterace z podzimu roku 2013. Nougát se svými 28,5 % se konečně dostal před Marshmallow, který má „jen“ 28,1 %.

Pokud vezmeme v úvahu dlouhodobý trend, tak Nougát zaujímá výraznější podíl téměř po roce a půl. A s příchodem Androidu P bude mít podle odhadů na zařízeních nejsilnější zastoupení, ale de facto bude již 2 roky starý.

zdroj: Android

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GreenJanQNXMiki Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Miki
Miki

Ostudné

QNX
QNX

Je to smutné. Skôr by na ale zaujímalo medziročne porovnať ako rýchlo sa rozširuje O oproti N v minulom roku atď proste medziročne porovnanie či to ide rýchlejšie alebo pomalšie ….

Jan
Jan

Ještě se prodávají mobily s androidem 6, spousta mobilů má čínský procesor Mediatec s problémy update. A neochota výrobců s aktualizacemi, to nahrává konkurenčnímu iPhonu. Kdyby výrobci sladily androida s hardwarem a staraly by se o aktualizace a nabízely kvalitní mobily, pak by přestup na iPhone nebyl vyústěním přestupu na iOS s pravidelnými aktualizacemi.

Green
Green

Pan Jan, který neumí ani spisovně češtinu tím chce asi říci, že je spousta telefonů se staršími systémy android a podobně, které nemají aktualizaci na nový, ne-li novější. Nechápe totiž, že starší stroje a čínské nekvalitní náhražky smartphonů nový software nezvládnou, ať už z hardwérového hlediska a nebo jiného. Proto se jejich systém zastaví na jediné verzi která je na takovém stroji plně funkční. A také nikdo nikoho nenutí přecházet na iOS. Který je sice možná bezpečnější, ale příliš uzavřený až mu to škodí. Aktualizace jsou věcí výrobce, tím myslím na kvalitním stroji, který se o tyto věci stará a… Číst vice »

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Corning uvádí novou generaci ochranných skel Gorilla Glass 6

Corning uvádí novou generaci ochranných skel Gorilla Glass 6

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Odolné krycí sklo displeje není v prioritách zákazníka kupujícího smartphone obvykle příliš vysoko. To se ovšem dramaticky mění v okamžiku, kdy…

Doro 8035: smartphone stvořen pro seniory

Doro 8035: smartphone stvořen pro seniory

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Na trhu se nachází opravdu spousta chytrých telefonů, které doslova překypují všemožnými vymoženostmi. Vybere si tak téměř každý. Pro seniory tu…

Huawei slaví, letos prodalo již 100 milionů smartphonů

Huawei slaví, letos prodalo již 100 milionů smartphonů

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Výrobci se často předhání, kdo má nejlepší statistiky. Huawei samozřejmě není jiné. Aktuálně však zaznamenalo opravdový úspěch, jelikož letos prodala firma…

Mobilní zobrazení