Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Eric Schmidt končí v čele Alphabetu. Chce užívat odpočinku

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Pokud preferujete zeleného Androida před nakousnutým jablíčkem, jistě vám neuniklo jméno Eric Schmidt. Ten se proslavil jakožto 119. nejbohatší muž světa a mimo jiné i ikonický šéf Googlu a následně i Alphabetu. Tuto mateřskou loď teď Eric Schmidt v 62 letech opouští a odebírá se na odpočinek.

Když v roce 1998 dva studenti Sergey Brin a Larry Page zakládali společnost Google, jen těžko si představovali, čeho se dožijí a co dokáží. V roce 2001 byl do Googlu dvojicí zakladatelů dosazen Eric Schmidt. A to přímo na post nejvyšší, měl se totiž stát výkonným ředitelem, tedy tzv. CEO (Chief Executive Officer). Schmidt se ale ve firmě neudržel celou dobu, mezi roky 2006 a 2009 totiž zastával i funkci ve společnosti Apple, ze které následně, kvůli nedohodě se Stevem Jobsem, odchází a vrací se zpět do Googlu.

Další krokem, nebo spíše ústupkem, v jeho kariéře je rok 2011, kdy se opakovaně mluví o jeho konci v čele společnosti Googlu, k čemuž nakonec skutečně dochází a na postu výkonného ředitele jej nahrazuje Larry Page. Mezi obdobím Larryho Page a současností však dochází ještě k jedné události a sice převedení Googlu pod konglomerát jménem Alphabet. V tu chvíli, píše se rok 2015, je třeba uvést změny ve vedení. Ve funkci CEO Googlu nahrazuje Page podnikatel jménem Sundar Pichai a Larry Page se tak stává výkonným ředitelem Alphabetu. Ještě nad ním však figuruje pozice absolutního ředitele společnosti, kterou, až do dnešních dní, vykonával právě Eric Schmidt.

Schmidt je skutečně zajímavá osobnost celého technologického spekta. Je totiž spojen s mnoha kontroverzemi; za zmínku rozhodně stojí jeho údajná neoficiální dohoda s Googlem, kdy měl protekčně používat smartphony s Androidem, avšak několikrát byl přistižen při používání iPhonu či BlackBerry. V dubnu tento muž oslaví 63 let, tudíž není divu, že se ze světa akcií, technologií a velkého množství čísel odklízí na odpočinek. Zároveň tím také za Googlem uzavírá jednu dlouhou a rozsáhlou kapitolu, kterou sám pomáhal tvořit dějiny technologií, jak je známe dnes.

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
tomas
tomas

Nech mu je zem lahka

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jedna z chyb u iOS 11 se objevuje v novém videoklipu Applu

Jedna z chyb u iOS 11 se objevuje v novém videoklipu Applu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Asi byste čekali, že ve videoklipu od jedné z největších společností světa – natož u Applu, který si tolik…

Se smartphonem Ulefone Power 3S lze nabíjet až 4 telefony

Se smartphonem Ulefone Power 3S lze nabíjet až 4 telefony

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

S gigantickou baterií u smartphonu Ulefone Power 3S nebude o energii nouze, navíc s ní můžete jednoduše dobíjet i…

Xiaomi Mi Mix 2S se odhaluje na promo letácích

Xiaomi Mi Mix 2S se odhaluje na promo letácích

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Superphone Mi Mix 2S, nejnovější bezrámečkový model z dílny Xiaomi se odhaluje na oficiálních propagačních letácích v domovské Číně.…

Mobilní zobrazení