Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Dočkají se všechna zařízení s Windows Phone 7 updatu na WP 8? (aktualizováno)

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Vrbacký

V těchto dnech proběhla internetem veliká smršť informací, které potvrzovaly nebo vyvracely fakt, že současné Windows Phone telefony budou updatovatelné na Windows Phone 8. I když bylo učiněno několik oficiálních prohlášení, stále není nic jisté. Více v článku!

(aktualizováno 7. června) Snad nejžhavější aktualizační téma dostává novou šťávu. Podle serveru WMPoweruser současná zařízení update na WP8 nedostanou, a to z důvodu jiných čipsetů uvnitř zařízení nových, se kterými budou WP8 kompatibilní. Namísto toho by se na stávající zařízení měla dostat aktualizace systému se značením 7.6 atd., která přinese všechny zajímavé funkce z WP8. Tato informace prý pochází od jednoho z manažerů Microsoftu, a potvrdil ji i člověk blízký interním informacím z Nokie. Toto by nakonec ještě mohla být zlatá střední cesta, co říkáte?

(aktualizováno 4. června) Jsme tu opět s kolotočem informací. V informační odmlce na toto téma (od 20. dubna) se sice pár detailů na svět dostalo, ale nešlo jim přikládat žádný větší význam. Dnes je tomu ale jinak. Máme tu pro vás obrázek zachycující komunikaci na online chatu zákaznické podpory Nokie, kde bylo sděleno, že si Lumia 900 bude rozumět s WP8. Ovšem, není v tom zase nějaký háček? Jak poukázal server PhoneArena, nebylo řečeno, že je dostane, jen že si s nimi bude rozumět. Hodnocení anglického výrazu „capable“ tak tedy nechám na vás.

(aktualizováno 20. dubna) A je to tady! Stalo se přesně to, co jsme v redakci očekávali. Nuno Silva oznámil, že to, co skutečně chtěl říci, je, že současné aplikace budou korektně pracovat i na nových Windows Phone. Ovšem, toto není jen přeřek, toto je obrat o skoro 180°. Podle našeho názoru si tak Microsoft  stále není jistý tím, zda bude schopen zaručit kompatibilitu, a tak nakázal, aby Silva svůj výrok z interview „uvedl na pravou míru“. Náš závěr tedy zní: Microsoft by velice rád zajistil kompatibilitu, jinak jej všichni, od zákazníků, přes výrobce až po operátory, zadupou do země. Jenom se mu to zatím nedaří, jak by si představoval, a tak chce být ve svých výrocích opatrný.

(původní text z 19. dubna) Dostanou současná zařízení s operačním systémem Windows Phone 7.5 Refresh (zatím poslední oficiální verze) update na Windows Phone 8? Otázka, na kterou bychom všichni rádi slyšeli odpověď. Jenomže, co osoba, to názor, a ani v Microsoftu zatím nemají jasno. Možná ale ani netuší…

Všechno to začalo asi před měsícem, kdy server ZDNet vyzpovídal zodpovědné osoby z Microsoftu. Na otázku, zda bude možné updatovat současné Mango telefony na Apollo, Microsoft velmi šalamounsky odpověděl: „Všechny současné aplikace na Marketplace budou fungovat i na Windows Phone 8.“ Tím nám mnoho neřekli, ovšem usuzovalo se, že updatovat bude možné. Jenomže, před pár dny se ozval server The Verge, který prohlásil, že nejmenovaný zdroj blízký Microsoftu jim sdělil, že update pro stávající telefony možný nebude. A to spustilo lavinu článků, nejasných otázek, a ještě nejasnějších odpovědí.

TIP: podívejte se, co čekat od Windows Phone 8 (Apollo).

Světlo do situace se pokusil vnést portugalský server Zwame, který vyzpovídal Nuna Silvu (programátora pracujícího v Microsoftu, který prezentuje nové technologie), který někde uprostřed hodinového interview potvrdil, že update na Apollo bude dostupný pro všechna stávající zařízení, a to napříč výrobci. Jmenovitě i pro Samsung Omnia 7, který byl prvním smartphonem s Windows Phone. Tady je video, které zachycuje onu podstatnou část interview.

To by však nebyl Microsoft, kdyby každou zprávu nedementoval. Když totiž server WPcentral zkontaktoval Microsoft, aby si tuto zprávu potvrdil, mluvčí Microsoftu odpověděl: „V tuto chvíli můžeme pouze říci, že všechny současné aplikace budou kompatibilní s novou verzí OS. Silva možná chtěl říct totéž.“ Tak, a jsme opět na začátku. Nikdo nic neví a zároveň všichni vědí všechno. Ovšem to, jestli půjde updatovat stávající modely, to s jistotou neví snad ani samotný Micosoft! Co si myslí naši čtenáři? Podělte se s námi v diskuzi.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SissiPepa Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pepa
Pepa

To je bordel :D Radši s nákupem počkám.

Sissi
Sissi

Pokud to bude takhle tak to bude super. Stejně všem jde o to aby všichni měly stejné funkce co budou u WP8 a pokud je dostanou takovou formou, tak si není nač stěžovat.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Reklamy přímo v systému? U Xiaomi nyní realita

Reklamy přímo v systému? U Xiaomi nyní realita

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Xiaomi patří v současné době čtvrtá příčka na poli mobilních telefonů. V poslední době zažívá společnost obrovský boom a…

Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple vydal před pár dny první vývojářskou betaverzi iOS 12.1, ze které se okamžitě začaly vypařovat hodnotné informace. Zdrojové…

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Samsung dnes představil širému světu nový model spadající do produktové řady A, a sice model Galaxy A7 (2018). Korejci…

Mobilní zobrazení