Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Do roku 2020 zapomeňte na OLED iPhony, Apple vsadí na LCD

  |  4 komentáře  |  autor: Radek Chlup

Boom modelů s OLED displeji nakonec nebude tak žhavý. Nová zpráva Wall Street Journal říká, že Apple prioritně vsadí na LCD, protože nevidí v OLED panelech významnější výhody. LCD panely budou prý použity pro na podzim chystané iPhony, a i pro jablečné telefony plánované na příští rok.

Co tedy znamenaly zprávy o tom, že Apple chystá kompletní přechod na OLED v letošním roce? Pravděpodobně nic, k tomuto kroku má totiž dojít nejdříve v roce 2020. Analytici odhadují, že na rozhodnutí Applu má vliv především jisté nedostatky v prodejích iPhonu X a celkově nízké tržby v oblasti iPhonů, které má jablečná firma skutečně drahé. Nastolená cena 999 dolarů je takto vysoká kvůli displejům, které nepochází od nikoho jiného, nežli od Samsungu. A zde je jádro celého problému, Samsung totiž prodává 5,8 „OLED panely za 100 dolarů, přitom LCD za 40 dolarů, což je, posuďte sami, dosti velký rozdíl.

Apple to bude mít se svými nadcházejícími iPhony těžké. Bude muset přizpůsobit ceny tak, aby byly přiměřenější, a displeje jsou nejdražší částí smartphonů. Jablečná společnost nyní promýšlí cenově dostupnější iPhony, a toho těžko docílí s OLED panely. Přitom ještě před rokem měla firma jiné vize ohledně cen a displejů. Analytici odhadují, že minimálně dva nadcházející roky se ponesou ve znamení LCD, přičemž Apple mezi tím zajistí více levnějších dodavatelů s OLED panely.

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MichalJardaJanekRadek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Blbečci se pořád soudí tak to teď mají od Samsungu nejmíň za 150 dolarů, takže dostanou hovno a musí počkat až LG rozjede výrobu.

Michal
Michal

150 dolarů a za takový šmejdy růžový vypalující. Zlaty LCD, žádná škoda.

Janek
Janek

Otázka na Apple zní “ proč OLED display u jiných výrobců nezajistil již v minulosti „. Odpověď je prostá “ nikdo jiný kvalitní OLED display vyrobit neumí. A cena, ta je jen obrazem náročnosti výroby. Vzhledem k tomu, že jsem používal 6 let display super LCD, vím, že rozdíl v kvalitě není podstatný a proto jsem í nadále příznivcem nových trendů LCD. Super OLED ale používám rovněž a nemohu si stěžovat.Ceny však stoupají do nebes a proto každá úspora vedoucí ke snížení ceny je vítána.

Jarda
Jarda

Super, udělat obyčejný hardware a prodat ho za top cenu. Ať už jdou do háje.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Česká eurokomisařka Jourová označila Facebook za "žumpu"

Česká eurokomisařka Jourová označila Facebook za „žumpu“

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Sociální síť Facebook leží v žaludku celé Evropské unii, zvláště pak eurokomisařce pro spravedlnost Věře Jourové. Ta na otázku…

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Čínská společnost Huawei soutěží s konkurenčním korejským Samsungem o to, kdo dřív přijde s prvním skládacím smartphonem. Dlouho bylo…

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Amazon zaplavil trh novými službami a produkty. Nás však bude zajímat jeden konkrétní – jmenuje se Fire TV Recast…

Mobilní zobrazení