Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

  |  18 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je nabíjení, by mohla způsobit smrt. V nejhorším a nejneobvyklejším případě je to ale skutečně možné. Čtěte dále.

Čtrnáctiletá vietnamská školačka Le Thi Xoanová zemřela před několika dny přímo ve spánku poté, co byla zasažena proudem z vadného nabíjecího kabelu svého telefonu iPhone 6.

Vyšetřovatelé konstatovali, že oběť dala své zařízení nabíjet a usnula na boku tak, jak byla zvyklá. V místnosti našli spálený bílý kabel a zjistili, že na několika místech na konci kabelu byly některé dráty obnažené.

Poškozené místo bylo údajně přelepeno izolepou, takže dívka o problému s vadnou nabíječkou, zdá se, věděla. Mezitím policie také zjistila, že nabíjecí kabel se zdál být kratší než originální.

K úmrtí došlo tak, že se dívka nejspíše překulila na druhý bok, tělem nalehla na obnažený drát a dostala zásah elektrickým proudem. Je to jistě velká tragédie a je třeba zdůraznit, že pokud je jakékoliv zařízení zapojeno do elektrické sítě, vadné kabely tam nemají co dělat. Následky mohou být hrozné. Není to první případ, kdy se něco podobného stalo.

zdroj: Inquirer

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
a
a

nesmysl

Richy
Richy

To je u „prémiových“ značek jako Apple a Samsung zcela normální…

haha
haha

to víš že jo ty nyte zajed zase s cinanem a neotravuj

Richy
Richy

Více jak 10 jsem u Sony (Ericsson) ty šašku vypatlanej.

bosto2
bosto2

To ji jako zabilo 5 Voltů jako jo. Tak to se začínám bát páč taky spím vedle kabelů k mobilu a k lampičce. V obou je taky šílených 5V , doteď jsem zapojovat akumulátory až do 36V které jsou schopné dát i 50A holýma rukama, tak to už bych měl být dávno mrtvý.

Mirek
Mirek

Divím se, ze server jako je mobilizjjeme je schopno takový nesmysl zkopírovat pod svoji “hlavičku”. Takový nesmysl bych čekal od 13ti lété pubertacky někde na fejzbuju. Ach jo.
PS: Jeste me tam chybí odkaz na prodejce kabelu.
Je me na bliti z takových článku.

Mirek
Mirek

Ano představte si jsem jednou dostal kopanec od 400V. Prave žijí druhy život. Jeste jich mam 5. Jsem totiž kočka.

Martin
Martin

Jste kočka 100% :-D můj otec dostal kopanec od 300V.

MejlaMejla
MejlaMejla

Dobrý den, velmi bych se podivil, že by jste dostal kopanec od 400V. To by jste se musel chytit dvou fází současně, což považuji za takřka nemožné :)

Mirek
Mirek

Hrál jsem si sprevodnim trafem 230/400 a dotkl se sekundaru – 400V (obou vývodů soucasne).
Ještě nějaká připomínka?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

VČERA  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Od vydání očekávaného obrovitého telefonu Xiaomi Mi Max 2 uplynul jeden rok. Příznivci modelu tedy chtějí vidět jeho nástupce.…

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, od investorů získává 100 milionů amerických dolarů v rámci druhého kola financování vedeného společností Ginko…

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Xiaomi nabízí mnohé produkty do domácnosti, nicméně ne všechny musejí být automaticky i chytré. Příkladem je elektrický holicí strojek.…

Mobilní zobrazení