Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Další operátorský „slevomat“. O2 představuje Extra výhody pro své zákazníky

  |  4 komentáře  |  autor: Tomáš Drahoňovský

I modrý operátor se rozhodl nabízet výhody pro své zákazníky v podobě slev. Oproti konkurenci přináší mobilní aplikaci, překvapí rozsahem nabídek i spektrem zákazníků, kterých se budou slevy týkat. Důvodem k přechodu k O2 to ale asi pro nikoho nebude.

Nabízet svým zákazníkům slevy na všechno možné se v posledních měsících stalo mezi českými operátory opravdu velkým hitem. Jako první přišel T-Mobile se svými Kouzelnými úterky a velkou kampaní s kouzelníkem Richardem Nedvědem. Potichu ho následoval i Vodafone se svým Vodafone menu.

Nyní přišel čas pro O2. Jeho věrnostní program nese název Extra výhody a lidé z modrého operátora na něm vyzdvihují hlavně fakt, že je pro všechny zákazníky O2 včetně uživatelů pevných linek. Navíc se klienti nemusejí pro čerpání výhod nikde registrovat.

Co O2 nabízí?

Pokud vám slovo Extra v názvu něco připomíná, nepletete se. Právě takhle se systém slev, které O2 poskytuje, jmenuje už teď – O2 Extra. Upřímně řečeno, nic „extra“ ale zatím nenabízel. V zimě jste díky němu mohli levněji na hory, v létě pak na koupaliště, občas se dalo narazit i na jednorázovou slevu na zboží nebo jízdenky. Zákazníkům tento systém navíc podsouval pořízení kreditní karty, se kterou mohli leckde levněji zaplatit, popřípadě si klienti mohli pořídit levnější mobilní telefon – ovšem pouze u O2. Nový systém Extra výhody však jde o něco dál.

Novinka O2 spočívá v klasickém systému slevového webu (doprovázeného mobilní aplikací), v tomto případě pouze pro zákazníky Telefoniky. Je přitom jedno, zda jste uživatel mobilních nebo pevných služeb O2. Všem klientůlm podle svých slov nabízí O2 až stovku výhod v celé České republice. Oněmi výhodami jsou ve všech případech slevy, ať už v podobě skutečné srážky z ceny výrobku, nebo například jedna vstupenka zdarma k již zakoupené. Druhý jmenovaný příklad se v tuto chvíli týká sítě kin Cinestar, vybraných tematických výstav Národního muzea v Praze, Muzea Lega taktéž v metropoli a muzikálu Popelka na ledě na šesti místech v Republice.

Nabídka vstupenek prozatím vypadá velmi pragocentricky (v případě, že nemáte rádi muzikál Popelka na ledě), to se však do budoucna může změnit. Mezi zajímavé nabídky však zejména v dnešní době patří sleva koruna na litr u čerpacích stanic Agip.

Celá řada slev v době ovšem skrývá háček, který při pohledu do tabulky všech výhod snadno odhalíte. Tak třeba: v síti C&A a Sportisimo je sleva 20 a 25% – ovšem pouze na jeden zakoupený výrobek. V parfumerii Sephora pak sleva platí jen pro jednu značku. V kolonce slevy sportovních oděvů AlpinePro je zase uvedena záhadná formulace, že sleva platí „na obuv, následně na bundy a následně na celý sortiment“. Co přesně to znamená, bude muset nejspíš zákazník odhalit až sám.

O2 tvrdí, že těmito slevami se dá ušetřit až 23 000 ročně – to prý platí pro novomanželský pár, který chce jet po sobě na dvě svatební cesty do Egypta a do Paříže, z Paříže si bude chtít nechat vyvolat papírové fotografie a následně si koupí pánev. Podobný příklad materiály O2 uvádějí pro aktivního seniora. Ten ušetří ročně až 7000 korun, ovšem pouze za podmínky, že se mu bude chtít jít na exkurzi na Letiště Ruzyně a jednou za dva měsíce skočí na hodinu do aquaparku.

Samozřejmě se títmo výčtem nechceme nabídce O2 vysmívat – určitě se najde celá řada klientů, kterým zejména slevy na předměty každodenní potřeby přijdou vhod. Propagační slogany 02 je však třeba uvést na pravou míru a brát je s rezervou – slevy většinou nebývají zadarmo.

Jak se ke slevám dostat?

Jak už bylo řečeno, nabídka O2 Extra výhody platí pro všechny zákazníky modrého operátora. Tedy pro majitele mobilních tarifů, tarifů pevné linky, internetového pevného připojení, anebo dokonce pro zaměstnance, kterým jejich zaměstnavatel u O2 pořídil služební telefonní tarify.

Nejjednodušším způsobem, jak se ke slevě dostat, je pomocí aplikace pro chytré telefony. Ta vypadá opravdu povedeně, a jak vyplynulo z krátkého testování přímo na tiskové konferenci, běhá velmi plynule i na těch nejméně výkonných smartphonech. V marketech všech telefonních platforem se objeví 3.9., a měla by vypadat velmi podobně, jako stávající aplikace slevových serverů. Slevy tam najdete buď na jedné hromadě, popřípadě je můžete filtrovat podle kategorie nebo i místa, kde je sleva poskytována. Aby toho nebylo málo, aplikace bude svázána s Google mapami – to abyste se na místo slevy snadno dostali – a s kalendářem v mobilním telefonu. Tam vám dokáže automaticky vložit událost, v tomto případě datum, kdy končí platnost vámi vybrané slevy.

 

Možnost vybírat v katalogu slev však O2 slibuje i na internetu, jmenovitě na stránkách www.O2extravyhody.cz, popřípadě na její mobilní verzi. Ani jedna však zatím nefunguje – spuštění modří plánují až na začátek zaří. Aby nepřišli zkrátka ani ti, kteří internetu v mobilu neholdují, mohou slevy od O2 čerpat i zasláním SMS ve speciálním tvaru na předem určené číslo. Na jaké, to si O2 zatím nechal pro sebe.

K žádné z těchto variant není potřeba se nikde registrovat. Ověření, zda jste nebo nejste zákazníkem sítě O2 proběhne až v posledním kroku, tedy u samotného objednání nabídky. V případě mobilních telefonů za pomoci telefonního čísla, v případě zákazníka pevné linky pak za pomoci kódu uvedeného na faktuře.

Vyplatí se O2 Extra nabídky?

Odpověď je prostá: ano vyplatí, ale jen někomu. Oproti T-Mobilu lze slevy čerpat kdykoli a nejen v úterý. Oproti Vodafonu, se kterým se nabídka slev vzájemně kryje a doplňuje, zase O2 boduje zejména povedenou aplikací. O2 se zkrátka poučil s nedostatků svých konkurentů a představil zřejmě zatím nejkomplexnější řešení slev pro své zákazníky.

Slevy jsou však zatím v celé řadě případů vymezené jen velmi úzce a podle našeho názoru žádnou opravdovou výhodu nepřinášejí. Daleko lépe by operátoři udělali, kdyby se soustřeďovali na vylepšení svých telefonních a datových služeb a neplýtvali energii na tvorbu pseudověrnostních programů. To už je ale jiný příběh.

ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BorisVěra KonečnáJardaMartin Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Moc slov. Ani jsem nedočetl. Někdy méně je více.

Jarda
Jarda

Slevy jen pro někoho. Musel bych vycestovat 200km pro nabízené slevy, což je pro invalidního důchodce velice obtížné. A to ještě nemluvím o nabízeném zboží.

Věra Konečná
Věra Konečná

V tabulce jsou ČD, ale dál jsem se nikde nedočetla jaké slevy u ČD jsou, Děkuji za odpověď

Boris
Boris

Souhlasím s autorem, že O2 by:
„Daleko lépe by operátoři udělali, kdyby se soustřeďovali na vylepšení svých telefonních a datových služeb a neplýtvali energii na tvorbu pseudověrnostních programů.“
O2 své služby naopak zdražuje zaváděním nových typů na př.-FREE – dle reklamy prý výhodnějších avšak dražších.
Závazek podmiňuje nevypověditelností resp. za cenu vysokých pokut.Je trapné, že o2 není schopna si udržet zákazníky perfektní službou a musí se uchylovat k tak podlým praktikám.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Samsung dnes představil širému světu nový model spadající do produktové řady A, a sice model Galaxy A7 (2018). Korejci…

Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Modely řady A od Samsungu jsou mezi fanoušky opravdu oblíbené. Nabízejí totiž kvalitní výbavu ukrytou v moderním těle. A…

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Zmenšování rámečků kolem displeje vedlo Samsung k nasazení softwarových ovládacích prvků Androidu přímo do systému. To ale není úplně…

Mobilní zobrazení