Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Chrome v beta verzi nyní pro OS Android 4.0 (MWC 2012)

  |  1 komentář  |  autor: Jindřich Srb

Eric Schmidt, výkonný předseda společnosti Google, oznámil na MWC 2012 v Barceloně dostupnost beta verze webového prohlížeče Chrome pro mobilní telefony i tablety s OS Android 4.0. Vyzkoušeli jsme jeho přednosti a přinášíme živý videopohled.

Google vydal beta verzi aplikace Chrome, což je webový prohlížeč, dosud známý v desktopové verzi. Už dopředu jsme tušili, že Google přijde s něčím revolučním, očekávání se nakonec splnila.


Živě z keynote společnosti Google na MWC 2012 v Barceloně

Chrome je nyní mobilní prohlížeč

Předností je spousta – od aktivního navrhování cíle po nejrychlejší možné načtení stránek. Při vyhledávání Google jednoduše přednačte první výsledky vyhledávání do mezipaměti, a tak po kliknutí na výsledek jste ihned na stránce bez čekání. Toto řešení sklidilo velký potlesk publika, kde jsme nechyběli. Nastavit lze pouze načítání v síti Wi-Fi nebo i v síti operátora (pozor na datový tok).

Už žádné překliknutí a přirozenější práce se záložkami

Další novou funkcí prohlížeče je schopnost přiblížení oblasti s příliš malým textem, jednoduše se tak zvětší oblast, kde je několik možných odkazů blízko u sebe. Tím pádem nemáte možnost se netrefit do správného. Procházení mezi otevřenými okny (záložkami) a taktéž historií probíhá tak, že prstem přejedeme zcela od kraje displeje (vlevo, vpravo), stejně jako u systému MeeGo.

Plná synchronizace s desktopovou verzí

Po prvním spuštění aplikace si propojíte prohlížeč Chrome s desktopovou verzí, na které jste rovněž přihlášeni svým Google účtem. Tím pádem je synchronizována vaše historie a nabízení relevantních stránek je shodné s počítačovou verzí Chrome.

Skvělá je správa spuštěných záložek, ve kterých lze procházet, jako by se jednalo o multitasking, včetně možnosti rychlého zavírání oken swipe gestem (posunem okna do strany). Stejně funguje zavírání aplikací v Androidu 4.0. Chrome beta získal i výhody cloudového řešení, a to tak, že v případě práce na desktopové verzi prohlížeče a následném ukončení (vypnutí pc či zavření prohlížeče) lze na telefonu vyvolat funkcí „other devices“ shodný výčet otevřených oken na pc a ty pak užívat na mobilu či tabletu, včetně historie daných oken (posun o pozice zpět).

Námi testovaná sestava: verze prohlížeče je Chrome Beta 0.16.4215.2115 při synchronizaci se stolní verzí prohlížeče Chrome 16.0.912.77

 

 

TIP: vyzkoušejte si přednosti prohlížeče Chrome beta na Androidu 4.0.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mirec Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mirec
Mirec

Podporuje to flash alebo sa s nim pocita v plnej verzii?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Česká eurokomisařka Jourová označila Facebook za "žumpu"

Česká eurokomisařka Jourová označila Facebook za „žumpu“

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Sociální síť Facebook leží v žaludku celé Evropské unii, zvláště pak eurokomisařce pro spravedlnost Věře Jourové. Ta na otázku…

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Čínská společnost Huawei soutěží s konkurenčním korejským Samsungem o to, kdo dřív přijde s prvním skládacím smartphonem. Dlouho bylo…

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Amazon zaplavil trh novými službami a produkty. Nás však bude zajímat jeden konkrétní – jmenuje se Fire TV Recast…

Mobilní zobrazení