Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Chrome v beta verzi nyní pro OS Android 4.0 (MWC 2012)

  |  1 komentář  |  autor: Jindřich Srb

Eric Schmidt, výkonný předseda společnosti Google, oznámil na MWC 2012 v Barceloně dostupnost beta verze webového prohlížeče Chrome pro mobilní telefony i tablety s OS Android 4.0. Vyzkoušeli jsme jeho přednosti a přinášíme živý videopohled.

Google vydal beta verzi aplikace Chrome, což je webový prohlížeč, dosud známý v desktopové verzi. Už dopředu jsme tušili, že Google přijde s něčím revolučním, očekávání se nakonec splnila.


Živě z keynote společnosti Google na MWC 2012 v Barceloně

Chrome je nyní mobilní prohlížeč

Předností je spousta – od aktivního navrhování cíle po nejrychlejší možné načtení stránek. Při vyhledávání Google jednoduše přednačte první výsledky vyhledávání do mezipaměti, a tak po kliknutí na výsledek jste ihned na stránce bez čekání. Toto řešení sklidilo velký potlesk publika, kde jsme nechyběli. Nastavit lze pouze načítání v síti Wi-Fi nebo i v síti operátora (pozor na datový tok).

Už žádné překliknutí a přirozenější práce se záložkami

Další novou funkcí prohlížeče je schopnost přiblížení oblasti s příliš malým textem, jednoduše se tak zvětší oblast, kde je několik možných odkazů blízko u sebe. Tím pádem nemáte možnost se netrefit do správného. Procházení mezi otevřenými okny (záložkami) a taktéž historií probíhá tak, že prstem přejedeme zcela od kraje displeje (vlevo, vpravo), stejně jako u systému MeeGo.

Plná synchronizace s desktopovou verzí

Po prvním spuštění aplikace si propojíte prohlížeč Chrome s desktopovou verzí, na které jste rovněž přihlášeni svým Google účtem. Tím pádem je synchronizována vaše historie a nabízení relevantních stránek je shodné s počítačovou verzí Chrome.

Skvělá je správa spuštěných záložek, ve kterých lze procházet, jako by se jednalo o multitasking, včetně možnosti rychlého zavírání oken swipe gestem (posunem okna do strany). Stejně funguje zavírání aplikací v Androidu 4.0. Chrome beta získal i výhody cloudového řešení, a to tak, že v případě práce na desktopové verzi prohlížeče a následném ukončení (vypnutí pc či zavření prohlížeče) lze na telefonu vyvolat funkcí „other devices“ shodný výčet otevřených oken na pc a ty pak užívat na mobilu či tabletu, včetně historie daných oken (posun o pozice zpět).

Námi testovaná sestava: verze prohlížeče je Chrome Beta 0.16.4215.2115 při synchronizaci se stolní verzí prohlížeče Chrome 16.0.912.77

 

 

TIP: vyzkoušejte si přednosti prohlížeče Chrome beta na Androidu 4.0.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mirec
Mirec

Podporuje to flash alebo sa s nim pocita v plnej verzii?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Poslední dobou se na interentu setkáváme čím dál častěji s možností přepnout různé weby do tmavého režimu (YouTube, Twitter). Dokonce i…

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Mobilní zobrazení