Mobilizujeme.cz

Česko se dočkalo asistenta Bixby od Samsungu, česky ale neumí

  |  3 komentáře  |  autor:

Po téměř pěti měsících začíná speciální tlačítko Bixby u telefonů Galaxy S8 a S8+ konečně dávat smysl, tedy pro většinu anglicky hovořících majitelů, kteří nejsou z Jižní Koreje a Spojených států amerických, kde již služba několik měsíců funguje. Samsung nyní spustil chytrého asistenta ve více než 200 zemích, včetně ČR a Slovenska.

Tip: Bixby od Samsungu slibuje revoluční ovládání, nejen u Galaxy S8

Miliony uživatelů si nyní konečně mohou vyzkoušet hlasového asistenta Bixby, který je určený pro chytřejší ovládání telefonů. Zatím se nachází pouze ve třech smartphonech, a sice Galaxy S8, S8+ a Note FE (ten se ovšem v Evropě neprodává).

Hlasový asistent Bixby nyní podporuje pouze americkou angličtinu a korejštinu – neumí tedy např. česky či slovensky. Umožňuje používat chytrý telefon efektivněji a přizpůsobit jeho ovládání pomocí funkce Rychlé příkazy. S ní vytvoříte vlastní hlasový příkaz, který lze použít namísto sekvence sestávající z jednoho nebo více příkazů. Můžete např. použít příkaz „dobrou noc“, který funguje jako zkratka pro zapnutí režimu „nerušit“, nastavení budíku na 6:00 a aktivaci nočního režimu zobrazení.

Bixby také rozumí běžné řeči a je schopen rozpoznat, kdy kladete otázky a kdy zadáváte příkazy. Pokud například pořídíte fotografii a potom asistentovi Bixby řeknete „pošli poslední fotku mámě“, Bixby porozumí příkazům, které se týkají různých aplikací, a bude také vědět, jakou fotografii máte na mysli, a pošle ji vaší matce. Díky tomu, že Bixby rozumí přirozenému jazyku, je ovládání telefonu snadnější a mnohem intuitivnější. Díky interaktivní technologii strojového učení pomocí neuronových sítí se Bixby bude postupem času zdokonalovat, protože se naučí rozpoznávat vaše osobní preference a způsob mluvy.

Hlasový asistent Bixby je jedinečný v tom, že se jedná o inteligentní rozhraní, nikoli jenom o samostatnou aplikaci. Jakmile je do kterékoli aplikace přidána podpora Bixby, lze prostřednictvím Bixby provést prakticky jakýkoli úkon, který je v dané aplikaci možné provést pomocí ovládání hlasem, dotykem nebo textem.

Hlasový asistent Bixby je integrován přímo do nastavení telefonu, kde můžete měnit vlastnosti telefonu, např. nastavení časového limitu obrazovky nebo zobrazování všech oznámení tak, abyste nebyli rušeni v tom, co právě děláte.

„Miliony zákazníků po celém světě mají nyní přístup k novému a inteligentnímu způsobu komunikace se svým telefonem,“ uvedl Injong Rhee, výkonný viceprezident a vedoucí oddělení výzkumu a vývoje, softwaru a služeb divize Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Rozšíření schopností hlasového asistenta Bixby je prvním krokem v postupném zavádění jeho funkcí. V budoucnu bude mít Bixby schopnost učit se, aby mohl nabídnout inteligentní a individuální interakci a bezproblémové připojení na více zařízeních.“

Samsung hodlá pokračovat ve zpřístupňování Bixby i v dalších zemích a v přidávání podpory dalších jazyků, zařízení, funkcí a aplikací třetích stran. Díky dalšímu obohacení mobilní zkušenosti a širší nabídce řešení může stále více uživatelů snadněji a instinktivněji komunikovat se svými zařízeními a ovládat nainstalované aplikace a služby.

zdroj: Samsung

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

DNES  |    |  diskuze (0)

Jihokorejský výrobce po vzoru loňského beta programu, v rámci kterého si někteří nedočkavci mohli na svých telefonech vyzkoušet nejnovější Android s předstihem…

Používáme iOS 11 – u iPhonu dobrý, na iPadu ho musíte mít

Používáme iOS 11 – u iPhonu dobrý, na iPadu ho musíte mít

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple v úterý vydal dokončenou release nové generace svého mobilního operačního systému, která předznamenává také příchod nového hardwaru. A zatímco na telefonech…

HTC pokračuje. Google koupil za 1,1 mld dolarů jen část firmy

HTC pokračuje. Google koupil za 1,1 mld dolarů jen část firmy

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si oficiálně plácnul s HTC a za 1,1 miliardu dolarů si k sobě od tchajwanského výrobce přetáhne část jeho talentovaných zaměstnanců,…

Mobilní zobrazení