Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Předložil Apple falešné důkazy, které pozastavily Samsung Galaxy Tab 10.1?

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Okresní soud v německém Düsseldorfu vydal minulý týden předběžné opatření, které brání společnosti Samsung Electronics v prodeji přístrojů Galaxy Tab 10.1 v Evropě kromě Nizozemska. Nyní se však objevila informace, že Apple zřejmě zfalšoval důkazy.

Důvodem předběžného opatření, které zabránilo v prodeji Samsungu Galaxy Tab 10.1 v Evropě vyjma Nizozemska, je údajné porušení patentu designu. Apple však zřejmě poskytl soudu falešné důkazy, na kterých upravil tablet Galaxy Tab tak, aby se více podobal iPadu. Konkrétně změnil poměr stran, místo poměru 1.46 má na podaném důkazu poměr 1.36 a samotný iPad má pak 1.30.


Důkaz u německého okresního soudu

Na obrázku se pak může zdát, že jsou oba tablety se stejnou úhlopříčkou 10.1″ stejně velké, což zřejmě Applu v jeho úspěšně zvládnuté žalobě pomohlo. Ve skutečnosti jsou přitom už na první pohled oba tablety právě ve velikosti zcela odlišné. Pochybil tak německý soud a přehlédl zfalšovaný důkaz Applu?


Porovnání obou tabletů naživo – Samsung Galaxy Tab (vlevo), Apple iPad 2 (vpravo)

Právníci Applu ani Samsungu se zatím k tomuto „nálezu“ nevyjádřili. Není tak jisté, nakolik by tato skutečnost mohla Samsungu pomoci. Pokud však Apple nedokáže soud přesvědčit, že Samsung porušil jejich intelektuální vlastnictví, bude muset Samsungu vyplatit kompenzaci ve výši ztrát spojených s tímto případem. Více se dozvíme zřejmě až na zasedání soudu, které začíná 25. srpna a zúčastní se ho obě strany.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
iTimix.app
iTimix.app

asi nemate co delat ze to pisete?

Reimei
Reimei

Že to tobě přijde jako nezajímavé, tak by o tom neměli psát? Nebo jak to myslíš? Daleko víc nezajímavý je tvůj příspěvek do diskuze. Asi nemáš co dělat, tak píšeš zbytečnosti. Nebo chceš jen provokovat?

mk
mk

A proč by to neměli psát, když je pravda , že to upravili.Navíc opatření už je zrušeno a vztahuje se pouze na německo. Tak že glaxy tab se může začít i u nás prodávat.

Lhota
Lhota

Dobrý den,
můžete upřesnit, kde jste získal informaci, že předběžné opatření je pro ČR zrušeno – případně že platí pouze pro GER?
Děkuji

adis002
adis002

no osobně si myslím, že Apple podplatil i patentový úřad za to, že jim schválil dementn* obecný patent designu typu „obdélník ve kterém je druhý obdélník značící displej“… pokud vím, tak tohle je opravdu extrém obecnosti a obecné patenty by neměly procházet, ne snad? (dotaz pro redakci)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Minulý rok HTC představilo model U11, který kromě špičkové výbavy zaujal také jednou unikátní funkcí. Tou je Edge Sense, nebo citlivé…

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple očividně ví o jedné z chyb u iOS 11, kterou dokonce zachytil přímo ve svém oficiálním videoklipu. Tip: iOS 11 má…

Majitelé Lenovo Moto Z začínají dostávat nový Android 8.0

Majitelé Lenovo Moto Z začínají dostávat nový Android 8.0

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Modulární telefon Moto Z asi není třeba představovat. Když se před dvěma lety objevil na trhu, nabízel líbivý design, ultimátní výbavu…

Mobilní zobrazení