Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Předložil Apple falešné důkazy, které pozastavily Samsung Galaxy Tab 10.1?

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Okresní soud v německém Düsseldorfu vydal minulý týden předběžné opatření, které brání společnosti Samsung Electronics v prodeji přístrojů Galaxy Tab 10.1 v Evropě kromě Nizozemska. Nyní se však objevila informace, že Apple zřejmě zfalšoval důkazy.

Důvodem předběžného opatření, které zabránilo v prodeji Samsungu Galaxy Tab 10.1 v Evropě vyjma Nizozemska, je údajné porušení patentu designu. Apple však zřejmě poskytl soudu falešné důkazy, na kterých upravil tablet Galaxy Tab tak, aby se více podobal iPadu. Konkrétně změnil poměr stran, místo poměru 1.46 má na podaném důkazu poměr 1.36 a samotný iPad má pak 1.30.


Důkaz u německého okresního soudu

Na obrázku se pak může zdát, že jsou oba tablety se stejnou úhlopříčkou 10.1″ stejně velké, což zřejmě Applu v jeho úspěšně zvládnuté žalobě pomohlo. Ve skutečnosti jsou přitom už na první pohled oba tablety právě ve velikosti zcela odlišné. Pochybil tak německý soud a přehlédl zfalšovaný důkaz Applu?


Porovnání obou tabletů naživo – Samsung Galaxy Tab (vlevo), Apple iPad 2 (vpravo)

Právníci Applu ani Samsungu se zatím k tomuto „nálezu“ nevyjádřili. Není tak jisté, nakolik by tato skutečnost mohla Samsungu pomoci. Pokud však Apple nedokáže soud přesvědčit, že Samsung porušil jejich intelektuální vlastnictví, bude muset Samsungu vyplatit kompenzaci ve výši ztrát spojených s tímto případem. Více se dozvíme zřejmě až na zasedání soudu, které začíná 25. srpna a zúčastní se ho obě strany.

ČLÁNKY:,

Diskuze

7
Komentujte

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Reimeiadis002Luboš SrbLhotamk Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
iTimix.app
iTimix.app

asi nemate co delat ze to pisete?

Reimei
Reimei

Že to tobě přijde jako nezajímavé, tak by o tom neměli psát? Nebo jak to myslíš? Daleko víc nezajímavý je tvůj příspěvek do diskuze. Asi nemáš co dělat, tak píšeš zbytečnosti. Nebo chceš jen provokovat?

mk
mk

A proč by to neměli psát, když je pravda , že to upravili.Navíc opatření už je zrušeno a vztahuje se pouze na německo. Tak že glaxy tab se může začít i u nás prodávat.

Lhota
Lhota

Dobrý den,
můžete upřesnit, kde jste získal informaci, že předběžné opatření je pro ČR zrušeno – případně že platí pouze pro GER?
Děkuji

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, s informací přišel zahraniční web webwereld.nl, článek právě připravujeme.

adis002
adis002

no osobně si myslím, že Apple podplatil i patentový úřad za to, že jim schválil dementn* obecný patent designu typu „obdélník ve kterém je druhý obdélník značící displej“… pokud vím, tak tohle je opravdu extrém obecnosti a obecné patenty by neměly procházet, ne snad? (dotaz pro redakci)

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, bohužel naše soudy fungují tak, že nerozlišují, zdali jde o obecný či detailní patent. Apple pak jednoduše získává obecné patenty u amerických úřadů (kde je situace odlišná od např. českého přísného úřadu průmyslového vlastnictví) a nechává si je registrovat mezinárodně, takže má větší šanci, že mu to v USA projde a bude moci takto obecný patent uplatnit třeba právě v EU.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Samsung si podal v EU přihlášku na pět nových ochranných známek v řadě A. Zajímavé je to, že označení modelů jsou nově dvoučíselná…

Google Chrome dostane notifikace s možností rychlé odpovědi

Google Chrome dostane notifikace s možností rychlé odpovědi

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Google Chrome se zase posune o level výše. Brzy by měl posílat notifikace ze stránek s možností rychlé odpovědi. To znamená,…

Huawei Mate 20 Lite pravděpodobně dorazí ve dvou variantách

Huawei Mate 20 Lite pravděpodobně dorazí ve dvou variantách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního podzimu je dozajista dvojice Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Stejně jako minulý rok by…

Mobilní zobrazení