Mobilizujeme.cz

Apple získal patent na umístění čtečky otisků do vypínací klávesy

  |  9 komentářů  |  autor:

Kolem umístění čtečky otisků prstů u chystaného iPhonu 8 se stále vedou značné debaty. Ve hře jsou už čtyři různé způsoby, kam umístit tento biometrický senzor.

Vzhledem k tomu, že by měl očekávaný iPhone 8 disponovat téměř bezokrajovým displejem, je pravděpodobnost použití klasického domovského tlačítka pod displejem velmi nízká a čtečka otisků se tedy bude muset přestěhovat jinam.

Apple už má patent např. na umístění čtečky otisků prstů přímo do displeje, nicméně mnohé zprávy hovoří o tom, že je tato technologie natolik složitá (nepoužil ji u Galaxy S8 ani konkurenční Samsung), že je na ni zatím příliš brzy.

Některé úniky pak ukazovaly čtečku otisků situovanou na záda telefonu, tedy jako v případě posledního špičkového Samsungu, nebo mnoha čínských výrobců. Tohle řešení se však podle některých nezdá příliš praktické, a tedy ani pravděpodobné.

Kde by tedy mohla čtečka otisků prstů nakonec skončit? Vypadá to, že ve vypínací klávese na boku zařízení. Apple totiž nyní získal patent, o který si žádal již ve 2. čtvrtletí 2015. Ve 4. čtvrtletí stejného roku pak Sony přišlo s prvním telefonem Xperia Z5, který měl také takto umístěnou čtečku, ovšem bez patentu – navíc Sony již ve Spojených státech tuto funkci znemožnilo, aby nedošlo k patentovému konfliktu.

Kde si myslíte vy, že bude mít iPhone 8 nakonec umístěnou čtečku otisků prstů?

zdroj: 9to5mac

ČLÁNKY:, , , , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení