Mobilizujeme.cz

Apple TV dostala 4K rozlišení s plnou podporou HDR

  |  komentovat  |  autor:

Na včerejší keynote Applu bylo k vidění plno novot. iPhone 8 & 8 Plus, jubilejní iPhone X, nové Apple Watch s LTE připojením a s lehkým překvapením i vylepšená Apple TV. Ta se může konečně těšit na rozlišení 4K a vylepšení obrazu i zvuku.

Mluvíme-li o posunu, je Apple TV přesně to, co je třeba zmínit. Konečně se totiž fanoušci dočkají několika zásadních novinek, kterými letošní generace jablečné televize disponuje. Za prvé je to 4K rozlišení, navíc s nadstavbou HDR. Tento tandem tvoří z filmů, seriálů, sportovních přenosů či dokumentů skutečný zážitek pro oči. Navíc v Applu naplánovali podporu 4K HDR obrazu i pro Netflix, HBO nebo například filmotéku MUBI.

O výkon se v nové Apple TV stará výkonný procesor Apple A10X s 64bitovou architekturou. Tento výkon je vhodný mimo jiné i pro hraní her na Apple TV, ta totiž obsahuje vlastní App Store, kde naleznete plno titulů, které znáte z iOS. Na pódiu se tentokrát předvedlo studio Thatgamecompany, které představilo svou novou hru Sky. Ta vsází na umělecké zpracování a perfektně využívá kvalitu obrazu nové Apple TV.

Ceny oproti loňsku lehce stouply, ale je to zřejmě daň za vysoké rozlišení. Nová Apple TV se 4K rozlišením, HDR obrazem, technologií Dolby Vision a výkonnějším procesorem A10X se u nás bude prodávat ve 32 GB a 64 GB variantě.

Potenciální zákazníci za menší 32 GB variantu zaplatí 5 190 Kč, zatímco kapacitnější 64 GB varianta je vyjde na 5790 Kč. Objednávky startují 15. září, nicméně dostupná bude nová generace Apple TV až 22. září.

ČLÁNKY:, , , ,
Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

DNES  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Nový skleněný iPhone zamířil do prvních crashtestů. Jak obstál?

Nový skleněný iPhone zamířil do prvních crashtestů. Jak obstál?

DNES  |    |  diskuze (0)

Když Apple představil svoji nejnovější řadu telefonů, nikomu asi neuniklo, že se vrátila koncepce iPhonu 4 a 4S, tedy se zadní stranou…

Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

DNES  |    |  diskuze (0)

Máte doma dítě, které je fanouškem nestárnoucího lega, ale zároveň ho semlela doba plná techniky, takže u vás každou chvíli škemrá, ať…

Mobilní zobrazení