Apple prodal za deset let 1,2 miliardy smartphonů iPhone
Smartphone Apple iPhone je tu s námi od první verze už deset let. Nedočkavě vyhlížíme jubilejní desátý iPhone, který nás má všechny přesvědčit o tom, jak moc se od prvního iPhonu z roku 2007 svět mobilních technologií změnil. Aby toho nebylo málo, Apple vydal zajímavou statistiku, která mapuje, kolik smartphonů se dosud prodalo.
Vezměme to pěkně z gruntu – Apple tvrdí, že od uvedení prvního iPhonu, kdy jej v roce 2007 Steve Jobs představil světu, se prodalo neskutečných 1,2 miliard kusů. To ovšem není vše! Apple dělal tuto statistiku i vloni, a to byla čísla prodaných iPhonů téměř rovna jedné miliardě kusů. Logicky tak vyplývá, že za jeden kalendářní rok Apple prodal 200 milionů iPhonů.
Sám Tim Cook, CEO Apple, přiznal, že ho čísla příjemně překvapila a rovněž nečekal, že se výborných prodejů dočká velký iPhone 7 Plus, který si zákazníci oblíbili více než menší variantu. Nejinak tomu bylo i u loňské generace iPhonů, kdy se model 6S Plus prodával více než iPhone 6S. Zkrátka a jednoduše, ve věcech týkajících se prodeje a managementu byl Apple vždycky jedničkou. Teď tedy jen zbývá počkat, s čím se vytasí jubilejní iPhone 8.
zdroj: Phone Arena
Autor článku
Bývalý redaktor webu Mobilizujeme.cz. Sepsal celkem 3182 článků.








