Mobilizujeme.cz

Apple HomePod: chytrý reproduktor (nejen) do vaší domácnosti

  |  komentovat  |  autor:

Apple na tradiční akci WWDC představil nové produkty. Vedle horkých favoritů jsme se dočkali i menšího překvapení. Apple totiž neopomněl ani chytrý reproduktor HomePod se zabudovanou hlasovou asistentkou Siri. V domácnosti se tak jako jeden z posledních hráčů bude snažit dohnat úspěch Amazonu s Alexou.

HomePod pozmění hudbu v domácnostech stejně tak, jako kdysi iPod hudbu na cesty. Alespoň takto si Apple představuje budoucnost svého reproduktoru. HomePod má v sobě osazen čip Apple A8, čtyřpalcový subwoofer, na jehož horním panelu se nachází dotykové ovládání, nebo třeba šestici zabudovaných mikrofonů. Právě kvalita a dosah by podle slov společnosti měl vystačit s kvalitním rozpoznáváním hudby, či hlasu z velké vzdálenosti, a to i přes zvýšenou hlasitost přehrávané písničky.

Pro zařízení je tato schopnost odposlechu nevyhnutelná, neboť přichází s plnou podporou Siri. Hlasová asistentka vám bude moci poskytnou mnohem intuitivnější zážitek, než tomu bylo doposud. Zeptat se jí tak budete moci např. na to, kdo hraje na bicí nebo jaká byla hitparáda v roce 2010. Ve chvíli, kdy vydáte jakýkoliv pokyn, na horním subwooferu se objeví vlnka signalizující aktivní stav asistentky. Tedy obdobný princip LED diody u Alexy.

Tip: Řada Apple iPad Pro se rozrostla o dvojici nových modelů

Zařízení má taktéž plně podporovat Apple Music, ze kterého bude čerpat hudební obsah. Prozatím není jasné, zda bude kompatibilní i s ostatními streamovacími službami. Reproduktor neslouží nejen pro přehrávání písniček, ale také jako hlasový asistent. Siri proto můžete zadávat veškeré příkazy, na které jste naučeni ze smartphonu.

Nebude ji činit problém s převodem jednotek, aktuálním počasím, dopravou, zprávami nebo vámi nastaveným budíkem či upomínkou. Apple vyzdvihuje i jejich provázanost produktů. Z HomePod můžete posílat zprávy přes iMessages nebo ovládat zařízení HomeKit, a to i na dálku, pokud se právě nacházíte daleko od domova.

Reproduktor dokáže pracovat v páru s dalším HomePod zařízením a zvýšit tím kvalitu zvuku. Rozumět si bude rovněž s nově představeným audio systémem AirPlay 2. Prvotní konfigurace bude mít jednoduchý proces, jejímiž kroky projdete na svém iPhone smartphonu. Uživateli povolí používat iPhone 5S nebo novější.

Nechybět nemá ani zvýšená bezpečnost. Požadavek se na server přepošle až tehdy, kdy Siri kompletně porozumí celému příkazu. Navíc odeslaná informace bude šifrovaná a naprosto anonymní.

Reproduktor Apple HomePod přijde v šedé a bílé variantě. Za cenu 349 dolarů se ho zprvu dočká v prosinci pouze USA, Velká Británie a Austrálie. Dostupnost v tuzemsku, jako jinde ve zbytku světa není stanovena.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , ,
Huawei představí i Lite verzi modelu Mate 10

Huawei představí i Lite verzi modelu Mate 10

DNES  |    |  diskuze (0)

Za necelý měsíc představí společnost Huawei velmi očekávaný phablet Mate 10. Konkrétně uvede hned tři modely, jedním z nich bude i telefon…

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

VČERA  |    |  3 komentáře

Samsung je velká firma a vyrábí velké množství produktů. Několikero svých odvětví dokáže ale mistrně spojit a nezřídka se tak stává, že…

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

VČERA  |    |  9 komentářů

Stejně jako platí Moorův zákon, tak každým rokem za přibližně stejnou částku koupíte paměťovou kartu s větším úložným prostorem. A platí to…

Mobilní zobrazení