Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Apple HomePod: chytrý reproduktor (nejen) do vaší domácnosti

  |  komentovat  |  autor: Dominik Hlásný

Apple na tradiční akci WWDC představil nové produkty. Vedle horkých favoritů jsme se dočkali i menšího překvapení. Apple totiž neopomněl ani chytrý reproduktor HomePod se zabudovanou hlasovou asistentkou Siri. V domácnosti se tak jako jeden z posledních hráčů bude snažit dohnat úspěch Amazonu s Alexou.

HomePod pozmění hudbu v domácnostech stejně tak, jako kdysi iPod hudbu na cesty. Alespoň takto si Apple představuje budoucnost svého reproduktoru. HomePod má v sobě osazen čip Apple A8, čtyřpalcový subwoofer, na jehož horním panelu se nachází dotykové ovládání, nebo třeba šestici zabudovaných mikrofonů. Právě kvalita a dosah by podle slov společnosti měl vystačit s kvalitním rozpoznáváním hudby, či hlasu z velké vzdálenosti, a to i přes zvýšenou hlasitost přehrávané písničky.

Pro zařízení je tato schopnost odposlechu nevyhnutelná, neboť přichází s plnou podporou Siri. Hlasová asistentka vám bude moci poskytnou mnohem intuitivnější zážitek, než tomu bylo doposud. Zeptat se jí tak budete moci např. na to, kdo hraje na bicí nebo jaká byla hitparáda v roce 2010. Ve chvíli, kdy vydáte jakýkoliv pokyn, na horním subwooferu se objeví vlnka signalizující aktivní stav asistentky. Tedy obdobný princip LED diody u Alexy.

Tip: Řada Apple iPad Pro se rozrostla o dvojici nových modelů

Zařízení má taktéž plně podporovat Apple Music, ze kterého bude čerpat hudební obsah. Prozatím není jasné, zda bude kompatibilní i s ostatními streamovacími službami. Reproduktor neslouží nejen pro přehrávání písniček, ale také jako hlasový asistent. Siri proto můžete zadávat veškeré příkazy, na které jste naučeni ze smartphonu.

Nebude ji činit problém s převodem jednotek, aktuálním počasím, dopravou, zprávami nebo vámi nastaveným budíkem či upomínkou. Apple vyzdvihuje i jejich provázanost produktů. Z HomePod můžete posílat zprávy přes iMessages nebo ovládat zařízení HomeKit, a to i na dálku, pokud se právě nacházíte daleko od domova.

Reproduktor dokáže pracovat v páru s dalším HomePod zařízením a zvýšit tím kvalitu zvuku. Rozumět si bude rovněž s nově představeným audio systémem AirPlay 2. Prvotní konfigurace bude mít jednoduchý proces, jejímiž kroky projdete na svém iPhone smartphonu. Uživateli povolí používat iPhone 5S nebo novější.

Nechybět nemá ani zvýšená bezpečnost. Požadavek se na server přepošle až tehdy, kdy Siri kompletně porozumí celému příkazu. Navíc odeslaná informace bude šifrovaná a naprosto anonymní.

Reproduktor Apple HomePod přijde v šedé a bílé variantě. Za cenu 349 dolarů se ho zprvu dočká v prosinci pouze USA, Velká Británie a Austrálie. Dostupnost v tuzemsku, jako jinde ve zbytku světa není stanovena.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,
Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Česko začíná být zemí zaslíbenou předním technologickým společnostem, které zde natáčejí své spoty, zejména pokud jde o ty předvánoční. V České…

OnePlus 5T nebude mít největší vychytávku Androidu Oreo

OnePlus 5T nebude mít největší vychytávku Androidu Oreo

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Je to dost překvapivé, ale ani nejnovější vlajkový model od čínského OnePlus nebude obsahovat Projekt Treble od Googlu, který je výrobcům…

Leagoo má nyní velké Black Friday slevy na TomTopu

Leagoo má nyní velké Black Friday slevy na TomTopu

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Black Friday slevy probíhají na stránkách prodejce TomTop. Leagoo S8 Specifikace  5,72″ Sharp displej, 1440 x 1080 px, 18:9 1,5 GHz…

Mobilní zobrazení