Mobilizujeme.cz

Řada Apple iPad Pro se rozrostla o dvojici nových modelů

  |  komentovat  |  autor:

Tablety obecně – pokud nejsou hybridní, tedy s oddělitelnou klávesnicí – pomalu upadají do zapomnění. Výjimkou jsou snad jedině iPady od Applu, který svými zařízeními, jež se svou slávou kdysi vyrovnala iPhonu, s jistou dávkou zarputilosti stále zaplavuje trh.

Aktuálně rozšířil řadu iPad Pro, a to hned dvěma modely – 10,5palcovým s tenčími okraji displeje a lehkým kovovým tělem a 12,9palcovým výkonnějším strojem. Novinky disponují tělem z jednoho kusu kovu či upravenými Retina displeji.

Nový panel typu True Tone od Applu se může chlubit podporou široké barevné škály, ultranízkým odrazem světla, podporou HDR a maximálním jasem 600 nitů. Asi nejdůležitější je však nativní obnovovací frekvence nových displejů s hodnotou 120 Hz. Tu si lze navíc nastavovat tak, aby ji v případě potřeby (úspory baterie) bylo možné omezit. Při používání pera Apple Pencil navíc panel dosahuje nepřekonatelně nízké odezvy 20 ms.

K tomu všemu je třeba přičíst ještě slib až 10 hodin životnosti baterie na jedno nabití. Které by navíc vzhledem k použité rychlonabíjecí technologii nemělo trvat tak dlouho. Kromě rychlého přenosu energie se uživatelé dočkají taktéž rychlého přenosu dat, a to díky použitému rozhraní USB 3 (nejspíše však 3.0 a nikoliv 3.1).

Stejně působivý je i zbytek specifikací. Oba tablety jsou poháněny čipem Apple A10X Fusion se šesti procesorovými jádry a dalšími dvanácti jádry grafickými. Apple tvrdí, že oproti předchozí generaci čipu se dočkáme 30% nárůstu výkonu CPU a 40% u GPU. Nové iPady navíc vypadají slibně, i pokud jde o fotoaparát. Hlavní i přední snímač si totiž vypůjčují z iPhonu 7, což znamená 12MP senzor s clonovým číslem f/1.8 a optickou stabilizací a 7MP FaceTime HD kamerku vepředu.

Po softwarové stránce přichází iOS 11 s několika novými funkcemi, které však budou k dispozici právě jen pro nové iPady. Nově je zde podpora přesunování táhnutím a upuštěním (drag and drop) a aplikace ve více oknech mohou být v rámci uživatelského rozhraní volně přesouvány a „zacvaknuty“ na jednom místě.

Dok v iOS se dočkal vizuálního i funkčního přepracování a nyní funguje jako praktický hlavní panel (taskbar), doplněný dokonce o trojici prediktivních ikon úplně napravo.

Nové iPady Pro je nyní možné předobjednávat s předpokládanou dobou doručení (podle Apple.cz) 1 – 2 týdny. Nejlevnější iPad Pro s 10,5palcovou úhlopříčkou (a 64 GB paměti) zakoupíte za 19 990 Kč, k dispozici jsou i dražší varianty s 256 nebo 512 GB a podporou LTE. iPad Pro s 12,9palcovou úhlopříčkou stojí od 24 790 Kč.

Zdroj: GSM Arena, Apple.cz

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

DNES  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

DNES  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení