Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Řada Apple iPad Pro se rozrostla o dvojici nových modelů

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Tablety obecně – pokud nejsou hybridní, tedy s oddělitelnou klávesnicí – pomalu upadají do zapomnění. Výjimkou jsou snad jedině iPady od Applu, který svými zařízeními, jež se svou slávou kdysi vyrovnala iPhonu, s jistou dávkou zarputilosti stále zaplavuje trh.

Aktuálně rozšířil řadu iPad Pro, a to hned dvěma modely – 10,5palcovým s tenčími okraji displeje a lehkým kovovým tělem a 12,9palcovým výkonnějším strojem. Novinky disponují tělem z jednoho kusu kovu či upravenými Retina displeji.

Nový panel typu True Tone od Applu se může chlubit podporou široké barevné škály, ultranízkým odrazem světla, podporou HDR a maximálním jasem 600 nitů. Asi nejdůležitější je však nativní obnovovací frekvence nových displejů s hodnotou 120 Hz. Tu si lze navíc nastavovat tak, aby ji v případě potřeby (úspory baterie) bylo možné omezit. Při používání pera Apple Pencil navíc panel dosahuje nepřekonatelně nízké odezvy 20 ms.

K tomu všemu je třeba přičíst ještě slib až 10 hodin životnosti baterie na jedno nabití. Které by navíc vzhledem k použité rychlonabíjecí technologii nemělo trvat tak dlouho. Kromě rychlého přenosu energie se uživatelé dočkají taktéž rychlého přenosu dat, a to díky použitému rozhraní USB 3 (nejspíše však 3.0 a nikoliv 3.1).

Stejně působivý je i zbytek specifikací. Oba tablety jsou poháněny čipem Apple A10X Fusion se šesti procesorovými jádry a dalšími dvanácti jádry grafickými. Apple tvrdí, že oproti předchozí generaci čipu se dočkáme 30% nárůstu výkonu CPU a 40% u GPU. Nové iPady navíc vypadají slibně, i pokud jde o fotoaparát. Hlavní i přední snímač si totiž vypůjčují z iPhonu 7, což znamená 12MP senzor s clonovým číslem f/1.8 a optickou stabilizací a 7MP FaceTime HD kamerku vepředu.

Po softwarové stránce přichází iOS 11 s několika novými funkcemi, které však budou k dispozici právě jen pro nové iPady. Nově je zde podpora přesunování táhnutím a upuštěním (drag and drop) a aplikace ve více oknech mohou být v rámci uživatelského rozhraní volně přesouvány a „zacvaknuty“ na jednom místě.

Dok v iOS se dočkal vizuálního i funkčního přepracování a nyní funguje jako praktický hlavní panel (taskbar), doplněný dokonce o trojici prediktivních ikon úplně napravo.

Nové iPady Pro je nyní možné předobjednávat s předpokládanou dobou doručení (podle Apple.cz) 1 – 2 týdny. Nejlevnější iPad Pro s 10,5palcovou úhlopříčkou (a 64 GB paměti) zakoupíte za 19 990 Kč, k dispozici jsou i dražší varianty s 256 nebo 512 GB a podporou LTE. iPad Pro s 12,9palcovou úhlopříčkou stojí od 24 790 Kč.

Zdroj: GSM Arena, Apple.cz

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Jedna z nejočekávanějších novinek tohoto roku se na nás usmívá z fotografií, které unikly na internet. Ač máme možnost vidět telefon…

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Prozatím tu bylo o designu letošních hodinek od Samsungu mnoho spekulací. Nyní do toho vnáší světlo dokumenty z amerického úřadu FCC s detailním…

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

DNES  |  Lucie Poláčková  |  3 komentáře

Společnost LG tento rok obohatila náš mobilní rybníček o 3 vlajkové lodě a nyní se potvrzuje, že bychom se měli dočkat…

Mobilní zobrazení