Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple prohraje patentovou válku se španělskou mini-firmou. Bude platit ušlý zisk

  |  3 komentáře  |  autor: Petr Matuška

Opět je v hledáčku soudních sporů Apple, který v loňském listopadu požadoval po firmě Nuevas Tecnologías y Energías Catalá zničení zásob tabletu se systémem Android. Firma na výzvu nereagovala, a tak si Apple vyžádal předběžné opatření a nechal tablety zabavit. Teď však bude pykat.

NT-K PAD A91 je tablet, který podle Applu porušoval průmyslový vzor na iPad. Pomocí tohoto vzoru zastavil výrobce iPadu i prodej Samsung Galaxy Tab 10.1 v sousedním Německu. Malá španělská firma byla Applem vyzvána, aby zásoby okamžitě zničila. Firma však nereagovala, a tak si Apple vyžádal předběžné soudní opatření. Celníci tablety určené k expedici zabavili.

 TIP: Přečtěte si také – Apple zakázal prodej Samsung Galaxy Tab 10.1.

Tato španělská firma nebyla žádný „gigant“, a proto byl takový zásah do podnikání velkou ránou. Ve Španělsku totiž panuje krize a firmy se jen stěží drží nad vodou.

Soud ve městě Quart de Poblet konečně minulý týden rozhodl, a to ve prospěch NT-K tabletu. V této době je však tablet už zastaralý a těžko říct, jestli se do prodeje vůbec dostane. Proto je logické, že Nuevas Tecnologías y Energías Catalá po Applu požaduje náhradu ušlého zisku. Pokud firma uspěje, Apple se plácne přes kapsu. Nebude to však pro Apple tak dramatické, protože jeho čistý zisk za poslední čtvrtletí činí skoro 7 miliard dolarů.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Max
Max

Dobře jim tak. Když si myslí, že jsou nedotknutelní, tak jim to patří. Celá ta patentová msaáž výrobců by měla skončit.

fry
fry

konečne dostali jednu do nosa, aj keď len od malej firmy. nepochopím, ako môže niekto dostať patent na displej v rámčeku, veď dnes už takmer každý prístroj nejaký displej má. a televízory tu boli sklôr ako ich poondiate tablety. len tak mimochodom. také niečo ako tablety som videl v scifi seriáli star trek nová generácia, čo sa natáčal začiatkom deväťdesiatich rokov. tak ak niekto niečo ukradool, tak to bol apple.

Erik
Erik

Já si taky myslím,že Apple svoje vzhledy někde nakopíroval a to z filmů ,na které lidi zapomněli ,aby se nic neřešilo ,…
Mě osobně Apple vadí . Mám android Rád , rychle jsem si na něj zvykl a chápu ,že Apple má nahnáno od konkurentů . Vždyť skoro polovina USA používá android , ostatní se dělí ….
Doufám ,že Samsung jím úder vrátí a to v německu ,kde mají dost dobrý prodej ,,,,

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi 5 a Mi Mix možná dostanou Android 8 Oreo

Xiaomi Mi 5 a Mi Mix možná dostanou Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Xiaomi ve svém portfoliu nabízí několik zajímavých a skvěle vybavených smartphonů. Mezi ně patří například i model Mi 5…

Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacku

Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacku

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

V Barceloně dnes Nokia představila upgradovanou vlajkou loď Nokia 8, která nese přídomek Sirocco. A již na první pohled…

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Samsung před malým okamžikem představil své nové vlajkové modely řady S9 a již nyní známe české ceny i dostupnosti.…

Mobilní zobrazení