Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Android P by mohl nabídnout podporu vykrojených displejů

  |  2 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Výkroj na displeji byl jednu dobu skloňovaný fenomén (nebo pořád ještě je?) zejména u telefonu iPhone X. Některým uživatelům nevadil, jiné štval, a našli se i tací, kteří prohlašovali, že tohle by se za Jobse nikdy nestalo. Jenže na kdyby se nehraje. A navíc se displeje s výkroji nejspíš stanou trendem i u konkurence používající Android.

Je v podstatě jedno, jestli s vykrojeným displejem přišla společnost Andyho Rubina Essential, která jej představila na svém telefonu Essential Phone PH-1, anebo Apple, který výkroj „nabídnul“ na svém iPhonu X (recenze). Tento krok vyvolal vlnu kritiky, nevole, ale i pochopení. Ano technologie jde dopředu a čím dál víc zákazníků chce velký displej v malém tělě, ale kam se senzory? Apple vysvětloval implementaci výkroje technologickými limity. Někam ty senzory přece musí dát. Essential tvrdil, že přední kameru v daný moment ani nedokázali navrhnou jinak, chtěli-li dosáhnout displeje přes téměř celou plochu.

Z hlediska designu je to možná do očí bijící, ale dá se to pochopit. Pravdou je, že do Applu se díky výkroji trefovalo hodně lidí. Jedna věc je ale něco tvrdě hejtovat a ta druhá je nabídnout řešení. A pokud výrobce řekne, že to prostě jinak nešlo, můžeme se stavět na hlavu, ale to je jediné, co s tím zmůžeme. Nejde mi o to se zastávat Applu, to vůbec ne, ale je zvláštní, že navzdory četným kritikám se vykrojený displej objevil na renderech očekávaného telefonu P20 od splečnosti Huawei (obrázek níže). A také například u modelu Sharp Aquos S2 (recenze).

Zdá se, že Google si začíná pohrávat s myšlenkou, že by výkroj v displeji mohl v Androidu P nativně podporovat. Nesmějte se. Společnost opravdu soupeří s Applem o zákazníky. Můžeme se zde bavit o tom, že kovaní „Applisti“ nikdy na Android nepřesedlají, i kdyby byly iPhony s Androidem, ale také je pravdou, že jsou zákazníci, kteří na Android přešli. A ano, platí to i obráceně. Ale Googlu jde o to se Applu postavit a někdy je jednodušší si inovaci „osvojit“.

Takže je dobře možné, že nové Pixely v tomto roce budou mít vykrojený displej. Rovněž nelze vyloučit i ostatní výrobce. Přeci jen chtějí displej přes celou plochu, a selfie kameru a například proximity senzor musí někam dát. Mě ale zajímá jedna věc. Jak se na to díváte vy. Jste estéti a tento krok vnímáte jako tvrdou daň za „bezrámečkovost“? Anebo vám to po stránce designu naprosto nevadí a neřešíte to.

zdroj: engadget

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

Super, všichni začneme do displejů dělat různorodé výřezy misto toho abychom ten už stejně podlouhlej telefon o ty chybějící 3mm prodloužili o celistvý pruh s potřebnými čidly a foťákem.

Martin
Martin

Snad co nejdřív výrobci pochopí že je to nesmysl a že to má vypadat radši takhle https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_2s-pictures-9067.php

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Po mobilní revoluci v roce 2013 mobilní trh výrazně ožil. Na trh vstoupila nová konkurence v podobě virtuálních operátorů, a tak doposud striktně…

Huawei prý vymyslel vyříznutý displej dříve než Apple

Huawei prý vymyslel vyříznutý displej dříve než Apple

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Kolikrát se stane, že jsme o něčem přesvědčeni, ale ono je to vlastně ve finále úplně jinak. Ne vždy však jde…

Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Nejen v překladu, ale i svým způsobem černý žralok mezi herními smartphony disponuje brutální výbavou. A nyní se dá zakoupit. Pro…

Mobilní zobrazení