Mobilizujeme.cz

Američan si vydělá na iPhone za 3 dny, Čech musí pracovat 20 dní

  |  9 komentářů  |  autor:

Pokud budeme vycházet nejen z pořizovací ceny telefonu, ale také z průměrné mzdy, je pro obyvatele České republiky pořízení nového iPhonu prakticky výrazně dražší, než pro lidi žijící ve Spojených státech. S podrobnou analýzou přišel internetový srovnávač cen Srovname.cz.

„Apple v roce 2007 odstartoval revoluci smartphonů s modelem iPhone 2G. U příležitosti 10. výročí jsme zpracovali tuto statistiku, která sice není z pohledu českého spotřebitele zrovna potěšující, ale i tak se dá předpokládat, že nově uvedené modely iPhonů si u nás opět najdou zástupy nadšených fanoušků a uživatelů,“ říká David Folprecht, majitel cenového srovnávače Srovname.cz.

Tip: Že je iPhone drahý? Nejlevnější v Česku seženete již od 2 900 Kč

O kolik je v ČR stejný iPhone dražší než za mořem

Nejmenší cenový rozdíl byl u maléhu iPhonu SE, který se v ČR začal v roce 2016 prodávat „jen“ o 2 874 Kč dráž než v USA. Největší cenový rozdíl byl u modelu iPhone 6S Plus, který se v ČR v roce 2015 začal prodávat o 12 424 Kč dráž než stejný model v USA.

V roce 2007 stačilo na nákup iPhonu pracovat v USA pouhé 2 dny, zatímco v ČR s průměrnou měsíční mzdou (20 957 Kč) bylo hypoteticky třeba pracovat 12 dní (v ČR se první iPhone 3G začal prodávat až v roce 2008).

V roce 2016 si pak Američan s průměrnou měsíční mzdou (120 809 Kč) vydělal na nejlevnější model iPhonu za 3 dny. Proti tomu Čech s průměrnou měsíční mzdou (27 589 Kč) musel pracovat celých 20 dní.

zdroj: Srovname.cz

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení