Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Alcatel One Touch Scribe Easy a Scribe HD: obři živě z Barcelony (MWC 2013)

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Čínský Alcatel na svém stánku na letošním kongresu MWC 2013 vystavoval kromě telefonů a tabletů také dvojici zařízení rozměrově někde na pomezí smartphonu a tabletofonu. Jaké jsou novinky One Touch Scribe Easy a One Touch Scribe HD?

Na začátek nutno říci, že obě zmíněné novinky se od sebe liší zejména ve funkční výbavě. Jak už samotný název napovídá, odlehčenější verze Scribe Easy na tom bude o něco hůře. Chlubí se ale pevnou unibody konstrukcí, obřím 5″ dotykovým displejem, ovšem s rozlišením pouze WVGA (800 x 480 px), což je první z kompromisů. Displej tak nemá příliš vysokou jemnost a při práci s telefonem je to vidět. Podání barev a zobrazovací úhly ale nejsou přitom nikterak špatné. Šetřilo se jen u rozlišení.

Alcatel One Touch Scribe Easy dále disponuje dvoujádrovým procesorem 1,2 GHz a operačním systémem Android 4.1 Jelly Bean. Systém je dobře odladěný, při lehkém seznámení s telefonem jsme si nestěžovali na žádné zbytečné prodlevy či neplynulost prostředí. Výrobce totiž čistý Android moc neupravoval. Ale když už ano, udělal to na správném místě – v notifikační liště najdeme rychlé přepínače například pro aktivaci Wi-Fi, Bluetooth, apod.

Tento model dokáže fotit s 5 Mpx fotoaparátem, kterému asistuje autofocus a LED blesk. Čočka fotoaparátu je ale poměrně dost vystouplá nad okolní povrch, bude tak hrozit možné poškrábání sklíčka. A když už jsme u praktičnosti, nelíbí se nám ani lesklý zadní kryt, který je dokonalým lapačem otisků prstů. Nepomůže ani to, pokud sáhneme po jiné z dostupných barevných variant (žlutá, modrá, červená, černá). Pod nevyměnitelným zadním krytem se všák skrývá baterie s kapacitou 2.500 mAh.

Na záda telefonu One Touch Scribe Easy, ale také i na vyšší model One Touch Scribe HD, se dá pomocí magnetů přichytit speciální ochranný kryt celé přední strany s displejem. A kryt drží nejen sám o sobě na zadní straně, ale po zaklapnutí se chytí díky magnetům i přední strany. U zařízení se dá využít také stylus, na stánku společnosti jsme si vyzkoušeli připravený kapacitní stylus menších rozměrů. Nepracovalo se nám s ním zrovna nejlépe, ale pokud jej výrobce k telefonu bude dodávat v balení, pro uživatele určitě lepší alespoň něco, než nic.

Označení druhé z novinek, Scribe HD, už také něco říká o samotném telefonu. Přídomek HD zde výrobce použil z toho důvodu, že má tento model HD rozlišení displeje, tj. 1280 x 720 px, na úhlopříčce 5″ oproti WVGA rozlišení při stejné úhlopříčce displeje u modelu Scribe Easy. Takže u této novinky už si na rozlišení nestěžujeme, displej je rozhodně kvalitnější. Výrobce ale u vyššího modelu Scribe HD přesunul senzorové klávesy, jsou přímo součástí displeje. Vyhnul se tím alespoň problému vynechávání senzorových kláves, na který jsme narazili u Scribu Easy.

Z obrázků ze stánku Alcatelu vidíte, že je také One Touch Scribe HD v několika barevných provedeních, konkrétně v bílém, žlutém, červeném a černém. Platí však pro něj stejné výtky, jako u nižšího modelu. Dojem z lesklého plastového krytu kazí otisky prstů, kterých je vždy na zadní straně telefonu vidět dost a dost.

Na zadní stranu se dá opět jednoduše přichytit speciální kryt pomocí magnetické části a při zavření pak kryt drží na přední části taktéž pomocí magnetu. To se nám u obou modelů líbí. Vyšší model Scribe HD pak oproti nižšímu bratříčkovi přidává silnější funkční výbavu. Kromě lepšího displeje s vyšším rozlišením je to ještě čtyřjádrový 1,2 GHz procesor (místo dvoujádra) a 8 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED bleskem (místo jen 5 Mpx).

Operační systém Android je u Scribu HD ve verzi 4.1 Jelly Bean a nabízí prakticky stejné prostředí jako model Scribe Easy. Uživatelé tak mohou očekávat téměř čistý odladěný Android vhodně obohacený o rychlé přepínače v notifikační liště.

ČLÁNKY:, , ,
Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Česko začíná být zemí zaslíbenou předním technologickým společnostem, které zde natáčejí své spoty, zejména pokud jde o ty předvánoční. V České…

OnePlus 5T nebude mít největší vychytávku Androidu Oreo

OnePlus 5T nebude mít největší vychytávku Androidu Oreo

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Je to dost překvapivé, ale ani nejnovější vlajkový model od čínského OnePlus nebude obsahovat Projekt Treble od Googlu, který je výrobcům…

Leagoo má nyní velké Black Friday slevy na TomTopu

Leagoo má nyní velké Black Friday slevy na TomTopu

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Black Friday slevy probíhají na stránkách prodejce TomTop. Leagoo S8 Specifikace  5,72″ Sharp displej, 1440 x 1080 px, 18:9 1,5 GHz…

Mobilní zobrazení