Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Air Telecom (U:fon) je virtuálním GSM operátorem. Jeho neomezený tarif pokořuje ostatní.

  |  11 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Zahraniční mobilní operátor Air Telecom, který v loňském roce odkoupil operátora U:fon, dnes oznámil vstup na český mobilní trh v podobě virtuálního GSM operátora. K provozu využívá síť jednoho ze současných tuzemských operátorů.

V tiskové zprávě zatím nový český virtuál neoznámil, se kterým ze současných operátorů se domluvil na sdílení jeho sítě. Důležité ale je, že Air Telecom (U:fon) se díky tomuto kroku stává virtuálním GSM operátorem, doposud provozoval pod značkou U:fon pouze svojí CDMA síť, která byla odlišná od sítě „plnohodnotných“ tuzemských operátorů. Zákazníci nemohli využívat GSM telefony, kterých je dnes drtivá většina, dnešním dnem se to však mění. K provozu GSM sítě bude používat značku Air Telecom, naopak U:fon zůstane pro CDMA hlasové a datové služby.

A společně se spuštěním provozu virtuální GSM sítě nový český virtuál Air Telecom oznámil své první AIR tarify. Na první pohled, v závislosti na nedávných nabídkách ostatních operátorů, je nejzajímavější neomezený tarif AIR Unlimited. Za 640 Kč měsíčně dostane zákazník neomezené volání do všech sítí, SMS vyjde na 1,01 Kč a nechybí 1 GB dat internetu. Po této stránce je tarif ze současné nabídky neomezených tarifů nejlevnější. Co ale stejně jako u ostatních našich operátorů zůstává, je, že uvedená cena platí pouze při podpisu dvouleté smlouvy, jinak si zákazník připlatí, u neomezeného tarifu na 749 Kč za měsíc.

Tarify AIR od nového virtuála Air Telecom

Zvýhodněná měsíční cena*Standardní měsíční cenaVolání v síti/mimo síťSMS v síti/mimo síťCena nad rámec volných minut / SMSInternet v mobilu
AIR Mini140 Kč280 Kčzdarma / 60 minut20 SMS2,50 Kč (síť/nesíť) / 1,01 Kč (síť) a 1,50 Kč (mimo síť)
AIR Relax290 Kč580 Kčzdarma / 200 minut100 SMS2,50 Kč (síť/nesíť) / 1,01 Kč (síť) a 1,50 Kč (mimo síť)
AIR Unlimited640 Kč749 Kčneomezeně– / 1,01 Kč1 GB
AIR Unlimited Plus680 Kč799 Kčneomezeněneomezeně1 GB

*platí při podpisu smlouvy na 2 roky

Datové balíčky budou operátorem Air Telecom představeny v nejbližší době. K poskytování služeb operátor využívá vlastní call centrum, infolinku, e-shop i další potřebné vlastní technologické zázemí.

„Tarif Air Unlimited je tak levný, protože dáváme svým zákazníkům na výběr, zda chtějí platit za neomezené SMS,“ komentuje Roman Fůra, Business Development Director společnosti Air Telecom. „Naší filozofií je, že zákazníci, kteří chtějí neomezené volání, SMS zprávy z různých důvodů takřka nevyužijí. Proto jsme neomezený tarif pro tuto skupinu klientů udělali rovnou levnější. Naopak jsme vsadili na fenomén dnešní doby – internet v mobilu, proto má náš tarif již v základu 1 GB dat.“

Nové tarify AIR jsou dostupné novým i stávajícím zákazníkům Air Telecomu v rámci U:fon klubu na e‑shopu – www.ufon.cz, nebo na prodejní lince na čísle 800 666 777. V prodejnách se značkou Air Telecom či U:fon si je zákazníci budou moci pořídit v průběhu května 2013.

Air Telecom v brzké době přijde i se speciálními tarify „Air“ pro společnosti a živnostníky.

ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
jaroslavVladimír Šorf st.PetrmarcelaMelis Janová Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
tRest
tRest

A v jaké síti jede? Ani na webu to nikde nepíšou. Jak si mohu objednat službu, když nevím, jaké má pokrytí a další parametry?

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, zatím to operátor neoznámil, je to jen otázkou času. Osobně se domnívám, že by mělo jít o T-Mobile vzhledem k podobnosti rychlosti mobilního připojení, které Air Telecom (U:fon) udává.

tRest
tRest

Ano, také mi to tak z náznaků přijde, ale já bych to chtěl vědět, protože pokud mám uzavřít smlouvu a platit paušál, chci mít všechny informace. Přece nebudu platit za něco, o čem neznám celkem důležité parametry. Přijde mi, že takto postavená nabídka není v pořádku.

Tibor Kotlář
Tibor Kotlář

To jsou nesmysly! 1/ AirTelecom není žádný zahraniční hráč – je to paskvil bývalého obchodníka s energiema a hrncema Martin Hes, 2/ Žádný velký hráč za ním nestojí – s rizikem odpojení že sítě přeprodává tarify Starlife od pana Změlíka, ten má řadu problémů. 3/ V minulosti N&F marketing – spolumajitel opět Martin Hes, prodával zmateným důchodcům tarify LiveTelecom a ten vyhrál- první místo ve stížnostech u regulátora ČTŮ!!! Takže, chytrý informovaný zákazník se nenechá oblbnout!

Jakub
Jakub

Souhlasim, vsechno je to jeden big fail. Jejich business development director Roman Vaclav Fura to zase prestrelil a Air Telecom neni plnohodnotnym ctvrtym GSM operatorem s vlastni siti.

Vice o Romanovi V.Furovi
http://euro.e15.cz/telekomunikacni-anicka-781829

Pavel Kučera
Pavel Kučera

Přešel jsem k Air Telecom se třemi simkami a zkušenosti jsou naprosto neskutečné. Negativní na sto procent. Mají pouze nano sim, které jsou i s redukcí v části mobilů nepoužitelné – minimálně v těch, kam se karta zasouvá, nikoli jen zaklapne, což mi bohužel potvrdili ve třech servisech. Poskytují odlišné informace po telefonu („samozřejmě máme všechny typy karet, vyměníme ji“) a po mailu („máme pouze nano sim karty, bohužel“). Přihlásil jsem se do samoobsluhy a ačkoli jsem sim karty vrátil k údajné výměně a nikdy je nepoužil, na všech třech číslech je dohromady 15 uskutečněných hovorů. Neuvěřitelné.. nikdy, opravdu nikdy… Číst vice »

Melis Janová
Melis Janová

Souhlasím, ted řeším jednu paní, která to chudák podepsala a vlezl jí chlap, p. Petrželka, s klamnou revizí telefonu až do bytu. Měl hned pod paží telefon UFON..a nechal si zaplatit 200,- Kč na místě. Předtím následoval tel. hovor z databáze O2 o kontrole tel. př. a kolik provolá.V Plzni p. Uhlíř! Tak potzor a osvětu starým lidem!!!! Zase lumpové co chtějí zbohatnout na starých lidech – šmejdi!!!!!!!!!!!

marcela
marcela

Dobrý den tento samý trik použil pan od fa ufon na moji tetu rovnou ji řekl, že o2 předává pevné linky firmě telecom a že provede revizi telefonu přišel druhý den s telefonem a se smlouvou. Teta smlouvu hned druhý den zrušila ale je to sprostota jsou to šmejdi asi je třeba je dát do televize upozornit starší lidi na tyto podvodníky. Marcela

Petr
Petr

Air Telecom nebrat! Měl jsem CDMA telefon od Ufona a chtěl přejít na GSM v síti Air, což firma nebyla schopná realizovat 40 dní, neustále se vymlouvali a místo přenosu čísla mě bez varování vypnuli i číslo v CDMA síti!!! Poslali mě sice postupně tři SIM karty, jenže na žádnou mě staré číslo nepřevedli, zato mě v poslední faktuře napočítali i nikdy nezprovozněný GSM tarif. Dal jsem výpověď a službu u U:fona zrušil..

Nedoporučuji tuto společnost…. Petr

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Čínská společnost Huawei soutěží s konkurenčním korejským Samsungem o to, kdo dřív přijde s prvním skládacím smartphonem. Dlouho bylo…

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Amazon zaplavil trh novými službami a produkty. Nás však bude zajímat jeden konkrétní – jmenuje se Fire TV Recast…

iOS 12.1 vstupuje do veřejného betatestu, stahovat může každý

iOS 12.1 vstupuje do veřejného betatestu, stahovat může každý

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Před pár dny jsme informovali o tom, že update iOS 12.1 vstoupil do vývojářského testování a nebyl tudíž dostupný…

Mobilní zobrazení