Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

AdDuplex: u Windows Phone narůstá podíl low-end zařízení

  |  10 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Agentura AdDuplex na svých stránkách zveřejnila svou měsíční zprávu, která nás informuje o podílu jednotlivých zařízení s Windows Phone 8 a poukazuje na trend rostoucího podílu low-end zařízení s tímto systémem. Všechna data jsou platná k prosinci loňského roku.

Pro Nokii a potažmo Microsoft se nejspíše nejedná o dobré zprávy, jelikož z toho vyplývá, že klesá podíl high-end zařízení, snižuje se průměrná cena prodaného zařízení a tím pádem klesají zisky společnosti. Nokia Lumia 520, která je již nějakou dobu nejprodávanějším a nejpopulárnějším zařízením s Windows Phone, ještě navýšila svůj podíl, který již nyní činí více než 30% ze všech Windows Phone zařízení.

Nejpopulárnější modely s Windows Phone

Nokia Lumia 520 spolu s lokální variantou Lumií 521 drží více než třetinový podíl (34.1 %) všech Windows Phone zařízení (tedy WP 7 i 8). Pokud nebudeme počítat přístroje s Windows Phone 7, pak jsou čtyři z deseti prodaných Windows Phone telefonů právě Lumie 520/521. Ani jedna ze současných vlajkových se přitom neumístila v první desítce. Lumia 1020 poskočila ze 13. na 11. místo a phablet Nokia Lumia 1520 se zvedl z 19. na 16. příčku oproti výsledkům z minulého měsíce. O dražší telefony s Windows Phone tak stále není takový zájem, jak by si výrobce představoval.

Windows Phone statistiky za prosinec AdDuplex

Posílil i další poměrně levný model, kterým je Nokia Lumia 625. Tato Lumia se 4.7″ displejem, která je svými specifikacemi velice blízká Lumii 520 a navíc přináší prakticky jen mnohem větší displej a LED diodu, poskočila z 10. na 8. místo a z koláče Windows Phone zařízení si ukrojila 4.5%.

Podíl Windows Phone u výrobců

V podílu všech Windows Phone zařízení roste také samotná Nokia, potažmo Microsoft, která si nyní ukrajuje 92% ze všech výrobců s operačním systémem od Microsoftu. Z hlediska verzí operačního systému samozřejmě vítězí Windows Phone 8 nad pomalu vymizejícím Windows Phone 7. Konkrétně WP 8 patří 3/4 trhu a AdDuplex očekává, že v příštím měsíci už to budou 4/5.

Windows Phone statistiky za prosinec AdDuplex výrobciWindows Phone statistiky za prosinec AdDuplex verze

Díky razantnímu snižování cen a poměrně agresivní cenové politice a marketingu Nokie/Microsoftu ve světě, ale i u nás, se Nokia Lumia 520 stala velice populární a nejvíce ze všech modelů pomáhá pomalému navyšování podílu operačního systému Windows Phone ve světě. V několika zemích (včetně ČR) se dokonce podařilo Microsoftu překonat se svým mobilním operačním systémem podíl iOS od Applu a dostat se tak na druhé místo za nepřekonatelný Android.

Tip: Přečtěte si, co všechno pro nás Nokia chystá na blížícím se MWC 2014 zde.

Nyní se v USA očekává zahájení prodeje nové vlajkové lodi Lumia 929 (Icon), která by mohla pomoci navýšit prodeje high-end modelů s Windows Phone. Na blížícím se MWC 2014 v Barceloně se navíc očekává představení nejméně tří nových smartphonů Nokie, které svými odhadovanými parametry vypadají velice zajímavě a konkurenceschopně a vypadá to tedy, že podíl Windows Phone 8 nadále poroste.

Jak si stojí přístroje s Windows Phone ve vybraných státech:

V USA tlačí operátoři cenu Lumie 520 na absolutní minimum a telefon seženete snad v každém supermarketu. Je to velice oblíbený dotovaný telefon. Očekává se navíc již zmíněný příchod nové vlajkové lodi, která se zde bude v lokální variantě jmenovat Lumia 929.

Windows Phone statistiky za prosinec AdDuplex USA

Polsko se stalo jedním z prvních trhů, kde se podíl Windows Phone dostal do dvouciferných hodnot. Zajímavostí je zde podíl Lumie 920, která ještě v září nebyla ani v TOP 10, a dnes drží čtvrté místo s téměř 10% podílem. Lumia 625 je na tom také poměrně dobře.

Windows Phone statistiky za prosinec AdDuplex Polsko

I v dalších zemích světa na prvním místě figuruje Nokia Lumia 520 a první místa ovládají low-end modely. Za zmínku stojí, že ve Španělsku, což je pro Windows Phone obzvláště nelehký trh a v Brazílii je na druhém místě Lumia 710, což je model z roku 2011.

Windows Phone statistiky za prosinec AdDuplex Španělsko, Brazílie

Nokia Lumia 520 ale nekraluje úplně všude. Jako příklad si uvedeme Finsko, tedy rodnou zemi Nokie, kde na prvním místě figuruje postarší Lumia 800, která Nokii otevřela bránu do světa Windows Phone. Lumia 520 je až na třetím místě, kdy ji předběhla ještě Lumia 920.

Windows Phone statistiky za prosinec AdDuplex Finsko

Také v Číně nehájí první místo oblíbená „pětsetdvacítka“, předběhla ji totiž bývalá vlajková loď Lumia 920. Za zmínku stojí, že zdejší jediný výrobce telefonů s Windows Phone, tedy Huawei, se v grafu vůbec nevyskytuje.

Windows Phone statistiky za prosinec AdDuplex Čína

Zdroj: AdDuplex via: GSM Arena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Karel
Karel

Tak to je jasný,že WP je pro socky,normální lidi kupují Apple.

Petr
Petr

S tebou musí být v reálu děsná prča :-)

ij
ij

Wp a ios jsou si podobne jako vejce vejci

Yegor
Yegor

Ač Applista, WP držím palce. Je to příjemný a svižný systém.

michal
michal

To je ten jejich plynulý běh na levných telefonech, pak nikomu nestojí za to připlatit si 10 tisíc kvůli lepšímu foťáku

Tomáš
Tomáš

Přístroje do 7 tis. by tedy měli strategicky zalagovat po vzoru androidu.:-D

Vladimír Chlup
Vladimír Chlup

Hezky řečeno. :D

Nicméně ne všechny Androidy do 7 tis. se lagují, ale nápad je to opravdu dobrý. :)

Martin P.
Martin P.

Trochu moc naivní předpoklad. Pro ty, kteří přechází od hloupých telefonů a je důležitá cena, značka a vzhled.

Takže by vzali i ten zalagovaný android, nebo to „omezené „ jablko kdyby ale existovalo v hezkých barvách do 5000,- s daní . Jenže značkové barevné v jejich očích nic než Nokia není .

Martin P.
Martin P.

Trochu moc naivní předpoklad. Pro ty, kteří přechází od hloupých telefonů a je důležitá cena, značka a vzhled.

Takže by vzali i ten zalagovaný Android, nebo to „omezené“ jablko. Kdyby ale existovalo v hezkých barvách do 5000,- s daní. Jenže nic jiného než značkové a barevné v jejich očích nic než Nokia není.

blue.sun
blue.sun

Samozřejmě… a všichni ostatní prodávají výhradně ty nejšpičkovější modely…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

VČERA  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci,…

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Mobilní zobrazení