Mobilizujeme.cz

Zatím nejnovější a nejhezčí koncept chytrých hodinek iWatch od Applu

  |  1 komentář  |  autor:

Koncept chystaných chytrých hodinek iWatch se inspiruje náramkem Nike FuelBand a jeho možnosti ještě značně posouvá dál. Bude takto vypadat?

Už nějakou dobu se spekuluje o chytrých hodinkách od Applu, které pravděpodobně ponesou název iWatch a u kterých se předpokládá, že nastaví nový standard a směr vývoje těchto zařízení a naprosto změní zatím spíše tápající trh chytrých hodinek. Jak je již zvykem, objevuje se mnoho více či méně zdařilých konceptů Apple iWatch, přičemž nyní se na internetu ukázal ten úplně nejpovedenější.

Před několika měsící ukázal světu svůj koncept chytrých hodinek od Applu designér Thomas Bogner, který se inspiroval sportovním náramkem Nike FuelBand. Jednalo se o jeden z nejhezčích konceptů, jaký jsme měli možnosti si prohlédnout. Tímto konceptem se poté inspiroval mladý designér Todd Hamilton, který se rozhodl využít grafické rozhraní iOS 7 a implementoval jej do chytrých hodinek (v tomto případě možná spíše náramku) iWatch. Koncept vypadá velice realisticky a použitelně a Hamilton se pokusil ukázat také základní funkčnost zařízení.

Apple iWatch koncept

Hamilton se rozhodl jen lehce poupravit vnější vzhled původního konceptu, kterým se nechal inspirovat a zaměřil se především na použité materiály přístroje. Elegantně zde propojil lesklou část s displejem s nerušeným přechodem na vnitřní gumovou stranu náramku. Oproti Bognerovému konceptu se rozhodl pozměnit také orientaci displeje. Původně byl totiž orientován vodorovně, což sice působí vzhledově lépe, ale nesmyslně při připnutí náramku na zápěstí. Hamilton tedy orientuje displej svisle, což má rozhodně větší smysl.

Celý koncept působí mnohem dynamičtěji a zajímavěji než všechny chytré hodinky, které jsme kdy měli možnost vidět. Čistý a ničím nerušený design prostředí, ikony vzhledově zapadající do rozhraní iOS 7, vše v dokonalé a přehledné kombinaci s okolními barvami. Zařízení by byla určitě radost používat. Zatím je ale bohužel tento koncept nereálný vzhledem k rozsahu prohnutí zařízení. Výrobci zkrátka ještě neumí vyrobit takto zakřivené baterie, displeje a všechny ostatní komponenty a součástky.

Apple iWatch koncept Apple iWatch koncept

I tak se ale jedná o zatím nejkrásnější a nejlepší koncept chytrých hodinek od Applu, které také vypadají velice funkčně a použitelně, jak máme možnost vidět na přiloženém videu. Můžeme jen snít o tom, že se někdy podobného zařízení dočkáme a sám jsem velice zvědav, s čím nakonec Apple přijde a jakým směrem se bude u svých iWatch ubírat. A co vy? Líbí se vám tento koncept a měli byste o něj zájem? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: Todd Hamilton via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , , ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

VČERA  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení