Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Zatím nejnovější a nejhezčí koncept chytrých hodinek iWatch od Applu

  |  1 komentář  |  autor: Lukáš Grygarčík

Koncept chystaných chytrých hodinek iWatch se inspiruje náramkem Nike FuelBand a jeho možnosti ještě značně posouvá dál. Bude takto vypadat?

Už nějakou dobu se spekuluje o chytrých hodinkách od Applu, které pravděpodobně ponesou název iWatch a u kterých se předpokládá, že nastaví nový standard a směr vývoje těchto zařízení a naprosto změní zatím spíše tápající trh chytrých hodinek. Jak je již zvykem, objevuje se mnoho více či méně zdařilých konceptů Apple iWatch, přičemž nyní se na internetu ukázal ten úplně nejpovedenější.

Před několika měsící ukázal světu svůj koncept chytrých hodinek od Applu designér Thomas Bogner, který se inspiroval sportovním náramkem Nike FuelBand. Jednalo se o jeden z nejhezčích konceptů, jaký jsme měli možnosti si prohlédnout. Tímto konceptem se poté inspiroval mladý designér Todd Hamilton, který se rozhodl využít grafické rozhraní iOS 7 a implementoval jej do chytrých hodinek (v tomto případě možná spíše náramku) iWatch. Koncept vypadá velice realisticky a použitelně a Hamilton se pokusil ukázat také základní funkčnost zařízení.

Apple iWatch koncept

Hamilton se rozhodl jen lehce poupravit vnější vzhled původního konceptu, kterým se nechal inspirovat a zaměřil se především na použité materiály přístroje. Elegantně zde propojil lesklou část s displejem s nerušeným přechodem na vnitřní gumovou stranu náramku. Oproti Bognerovému konceptu se rozhodl pozměnit také orientaci displeje. Původně byl totiž orientován vodorovně, což sice působí vzhledově lépe, ale nesmyslně při připnutí náramku na zápěstí. Hamilton tedy orientuje displej svisle, což má rozhodně větší smysl.

Celý koncept působí mnohem dynamičtěji a zajímavěji než všechny chytré hodinky, které jsme kdy měli možnost vidět. Čistý a ničím nerušený design prostředí, ikony vzhledově zapadající do rozhraní iOS 7, vše v dokonalé a přehledné kombinaci s okolními barvami. Zařízení by byla určitě radost používat. Zatím je ale bohužel tento koncept nereálný vzhledem k rozsahu prohnutí zařízení. Výrobci zkrátka ještě neumí vyrobit takto zakřivené baterie, displeje a všechny ostatní komponenty a součástky.

Apple iWatch koncept Apple iWatch koncept

I tak se ale jedná o zatím nejkrásnější a nejlepší koncept chytrých hodinek od Applu, které také vypadají velice funkčně a použitelně, jak máme možnost vidět na přiloženém videu. Můžeme jen snít o tom, že se někdy podobného zařízení dočkáme a sám jsem velice zvědav, s čím nakonec Apple přijde a jakým směrem se bude u svých iWatch ubírat. A co vy? Líbí se vám tento koncept a měli byste o něj zájem? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: Todd Hamilton via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , , ,
Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  10 komentářů

Huawei letos uvedl modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Špičkově vybavené smartphony, které v sobě navíc skrývají umělou inteligenci. Tentokrát…

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Zhiyun Smooth-Q zajistí velmi pokročilou stabilizaci telefonu, což se skvěle hodí nejen při focení, ale zejména při natáčení videí. K dispozici…

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple má teď za sebou neskutečně moc práce. Téměř vše se ale vydařilo na výbornou a lidé z Applu se mohou…

Mobilní zobrazení