Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

WattUp je první skutečné bezdrátové nabíjení. Dosah má 1 metr

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Americký telekomunikační úřad FCC schválil první komerční řešení pro skutečné bezdrátové nabíjení různých elektronických zařízení na vzdálenost. Nejde tedy jen o nějaký koncept, ale slibnou fungující technologii, které se možná reálně dočkáme u prvních zařízení už v příštím roce.

V současnosti komerčně používané řešení pro bezdrátové nabíjení – Qi – sice funguje bez fyzického propojení nabíjeného zařízení s nabíječkou pomocí kabelu, ovšem stále prakticky vyžaduje fyzický kontakt s nabíjecí podložkou. První reálné bezdrátové nabíjení, které bude fungovat i na vzdálenost, je teprve před námi.

Za technologií WattUp stojí americký startup Energous. Umožňuje opravdové bezdrátové nabíjení na vzdálenost až 1 metr, ovšem musíte mít v uvedené vzdálenosti speciální nabíječku s vysílačem a v nabíjeném zařízení pak speciální přijímač, který může být externě připojený nebo integrovaný. Jak se můžete podívat, firma testuje řešení i s iPhonem.

Firma zatím dostala zelenou pro řešení fungující na 1 metr, ovšem má i výkonnější řešení s dosahem až 5 metrů.

Řešení WattUp navíc dokáže bezdrátově nabíjet více zařízení současně, ať už jde o smartphony, chytré nositelnosti, klávesnice, sluchátka, a mnoho dalšího.

Společnost by měla více informací prozradit na blížícím se veletrhu CES 2018 v Las Vegas, v období od 9. do 12. ledna.

zdroj: Energous, via: Engadget

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Dodo
Dodo

a efektivita bude 1%, čili pro nabití smatrphonu bude třeba elektrické energie jako k nabití notebooku.

skacelp
skacelp
Tak, tak Dodo, to si uvědomuje velmi málo lidí! Jednou jsem tady psal právě ohledně bezdrátového nabíjení a jeho efektivity a byl jsem jednoznačně označen jako zpátečník a hlupák. A tak sami sobě kopeme hrob, tím, že se ženeme za něčím „novým“, co nám „ulehčuje práci“ a přitom nás to stojí obrovské úsilí a znehodnocujeme si životní prostředí a vytváříme pro nás nepřirozené podmínky k žití, navíc bez znalosti dopadů těchto podmínek na naše zdraví. Fyzikální zákony totiž nelze oblafnout a v tomto případě přenos elektrické energie na velké vzdálenosti v diamagnetickém a paramagnetickém prostředí je neefektivní a tedy účinnost… Číst vice »
Radek
Radek

To si raději koupím Ulefone Power 3 než nějakou placičku s 1500 mAh a nemusím se furt stresovat jestli jsem v dosahu nějaké nabíječky a jeden metr to je dobrá píčovina.

krepa
krepa

Nechtel bych v tom poli sedet.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Každý třetí zamilovaný šmíruje v telefonu partnera

Každý třetí zamilovaný šmíruje v telefonu partnera

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Společná studie společností Kaspersky Lab a Toluna ukázala, že pro drtivou většinu lidí je vztah důležitější než jejich soukromí.…

Huawei P20 Pro dostane 40 Mpx fotoaparát a 5x hybridní zoom

Huawei P20 Pro dostane 40 Mpx fotoaparát a 5x hybridní zoom

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Oficiální představení v Paříži, které se koná 27. března, je pomalu ale jistě za dveřmi. Jak víte z dostupných…

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pixely od Googlu jako by byly prokleté. Koncem minulého roku prakticky každý týden vycházely nové zprávy ohledně dalších chyb…

Mobilní zobrazení