Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

V Las Vegas zachytili výbuch iPhonu. Podívejte se na video

  |  5 komentářů  |  autor: Filip Matějka

Velmi zajímavé a pro majitele telefonů značky Apple neklidné video se podařilo získat společnosti ABC v Las Vegas. Záběry, pořízené v místní opravně mobilních zařízení, se dostaly do živého zpravodajského vysílání a byla jim věnována nejedna reportáž. Pojďme se nyní podívat, co se konkrétně stalo.

Záběry z bezpečnostních kamer umístěných v opravně drobné elektroniky v Las Vegas zachycují výbuch a následné vzplanutí nejmenovaného modelu iPhonu v bezprostřední blízkosti zaměstnance. Ten během události seděl za stolem a věnoval se jiné pracovní činnosti, když mu náhle na druhé straně stolu explodoval odložený telefon od firmy Apple. Zařízení bylo původně určené k opravě kvůli nafouknuté baterii, která zdeformovala i část displeje. Tento případ není ojedinělý, jelikož v minulosti už se objevila spousta zpráv o samovznícení telefonu od různých výrobců jako je například Apple či konkurenční Samsung. Podle analýzy mohla ve většině případů za explozi telefonů baterie. Jinak tomu není ani u této události z Las Vegas.

Tip: Konec vybuchujících baterií? Ve vývoji jsou hořčíkové baterie

Zpravodajská stanice, která tento případ odvysílala, do své reportáže umístila i doporučení majitele jiné opravny, která by měla takovýmto scénářům předcházet. Paul Tartaglio, vedoucí podniku „Gadget Repair“, který se s nafouknutými bateriemi setkává ve své opravně, poměrně často říká: „Za všechny tyto problémy může teplota, která je v Las Vegas poměrně vysoká, v letních měsících se pohybuje v průměru mezi 36-42°C. Lidé často své telefony vystavují přímému slunci, když svůj telefon nabíjí anebo ho mají umístěný na palubní desce jako navigaci, kde teplota dosahuje velmi vysokých hodnot. Veškeré tyto faktory ovlivňují životnost baterie a mohou způsobit drobná pokroucení, která vedou až k tomuto nejčernějšímu scénáři.“ dodává Tartaglio.

Zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Tomas
Tomas

Joj, no tak to je zase bomba. Doslova. 1 kus bouchnul. Celej svět se teď v základu změní a začne řešit iPhone. Kurva dobrá reklama.

Anton
Anton

Vůbec to není o jednom kusu, požáry z přehřátých nebo vadných baterií notebooků, tabletů nebo smartphonů jsou častější, než si lidé připouštějí. Bohužel žádné statistiky zatím na toto téma neexistují. Osobně nenabíjím telefon přes noc, nebo ho nenechávám nabíjet bez dozoru.

Reporelo
Reporelo
Samozřejmě. A i s dozorem si ho dej do nehořlavé skříňky a měj pro jistotu vedle hasičák. Bububu. Bouchnul, protože měl deformovanou baterii a to se stane, když se třeba použije neoriginální nabíječka, nechá se telefon v přílišném teple, někde, kde nemůže ventilovat a přitom na něm běží aplikace s požadavkem na vysoký výkon atd. Já mám notebook na nabíječce skoro pořád (šetří to baterii, protože si pak bere notebook energii ze sítě a ne z baterie), mobily nabíjím jakkoli, i přes noc, už necelých 20 let a v pohodě. Pokud u bouchnutí baterie nebude to, co tomu předcházelo, je… Číst vice »
Medard22
Medard22

Zbytečná senzace, pokud má telefon nafouknutou baterii tak je časovanou bombou, která může takhle krásně bouchnout kdykoliv a je úplně šumák, jestli telefon udělal Apple, Samsung, Xiaomi, nebo jiný výrobce. Větší bomba by to byla, kdyby takhle explodoval běžný přístroj s nenafouklou baterkou
Podobných reportáží už byly mraky a většinou se jednalo právě o požáry telefonů s poškozenou baterií, nebo telefony nevhodně nabíjené.

Juj
Juj

Tady jsou všichni chytří jak frekvence jedna. Je přeci jedno, čím se to stalo, prostě se to stalo a může se to stávat dál. Že je to špatným používáním je jedno (většina dopravních nehod je zapříčiněna špatným používáním auta a taky se ten problém řeší). Ohrožuje to okolí, nejenom vlastníka, proto by se měli výrobci zaměřit na to, aby se to nedělo. A to je důvod proč je potřeba o tom psát.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung nabízí pojištění náhodného poškození za 159 Kč měsíčně

Samsung nabízí pojištění náhodného poškození za 159 Kč měsíčně

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Známe to asi všichni – stačí chvilka nepozornosti, telefon nám vypadne z ruky a následuje řada starostí a zařizování. Samsung jde…

Telefon Google Pixel 3 na prvním renderu? Vypadá úchvatně

Telefon Google Pixel 3 na prvním renderu? Vypadá úchvatně

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Známý grafik Ben Geskin připravil render očekávaného telefonu Google Pixel 3, který by měl dorazit letos na podzim. Tip: 7+1…

OnePlus 6 už dostává první poměrně důležitou aktualizaci

OnePlus 6 už dostává první poměrně důležitou aktualizaci

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Model OnePlus 6 dostává první aktualizaci systému, a to poměrně důležitou. Společně s ní získáte možnost skrýt výřez displeje a…

Mobilní zobrazení