Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

V Las Vegas zachytili výbuch iPhonu. Podívejte se na video

  |  5 komentářů  |  autor: Filip Matějka

Velmi zajímavé a pro majitele telefonů značky Apple neklidné video se podařilo získat společnosti ABC v Las Vegas. Záběry, pořízené v místní opravně mobilních zařízení, se dostaly do živého zpravodajského vysílání a byla jim věnována nejedna reportáž. Pojďme se nyní podívat, co se konkrétně stalo.

Záběry z bezpečnostních kamer umístěných v opravně drobné elektroniky v Las Vegas zachycují výbuch a následné vzplanutí nejmenovaného modelu iPhonu v bezprostřední blízkosti zaměstnance. Ten během události seděl za stolem a věnoval se jiné pracovní činnosti, když mu náhle na druhé straně stolu explodoval odložený telefon od firmy Apple. Zařízení bylo původně určené k opravě kvůli nafouknuté baterii, která zdeformovala i část displeje. Tento případ není ojedinělý, jelikož v minulosti už se objevila spousta zpráv o samovznícení telefonu od různých výrobců jako je například Apple či konkurenční Samsung. Podle analýzy mohla ve většině případů za explozi telefonů baterie. Jinak tomu není ani u této události z Las Vegas.

Tip: Konec vybuchujících baterií? Ve vývoji jsou hořčíkové baterie

Zpravodajská stanice, která tento případ odvysílala, do své reportáže umístila i doporučení majitele jiné opravny, která by měla takovýmto scénářům předcházet. Paul Tartaglio, vedoucí podniku „Gadget Repair“, který se s nafouknutými bateriemi setkává ve své opravně, poměrně často říká: „Za všechny tyto problémy může teplota, která je v Las Vegas poměrně vysoká, v letních měsících se pohybuje v průměru mezi 36-42°C. Lidé často své telefony vystavují přímému slunci, když svůj telefon nabíjí anebo ho mají umístěný na palubní desce jako navigaci, kde teplota dosahuje velmi vysokých hodnot. Veškeré tyto faktory ovlivňují životnost baterie a mohou způsobit drobná pokroucení, která vedou až k tomuto nejčernějšímu scénáři.“ dodává Tartaglio.

Zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JujMedard22ReporeloAntonTomas Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Tomas
Tomas

Joj, no tak to je zase bomba. Doslova. 1 kus bouchnul. Celej svět se teď v základu změní a začne řešit iPhone. Kurva dobrá reklama.

Anton
Anton

Vůbec to není o jednom kusu, požáry z přehřátých nebo vadných baterií notebooků, tabletů nebo smartphonů jsou častější, než si lidé připouštějí. Bohužel žádné statistiky zatím na toto téma neexistují. Osobně nenabíjím telefon přes noc, nebo ho nenechávám nabíjet bez dozoru.

Reporelo
Reporelo

Samozřejmě. A i s dozorem si ho dej do nehořlavé skříňky a měj pro jistotu vedle hasičák. Bububu. Bouchnul, protože měl deformovanou baterii a to se stane, když se třeba použije neoriginální nabíječka, nechá se telefon v přílišném teple, někde, kde nemůže ventilovat a přitom na něm běží aplikace s požadavkem na vysoký výkon atd. Já mám notebook na nabíječce skoro pořád (šetří to baterii, protože si pak bere notebook energii ze sítě a ne z baterie), mobily nabíjím jakkoli, i přes noc, už necelých 20 let a v pohodě. Pokud u bouchnutí baterie nebude to, co tomu předcházelo, je… Číst vice »

Medard22
Medard22

Zbytečná senzace, pokud má telefon nafouknutou baterii tak je časovanou bombou, která může takhle krásně bouchnout kdykoliv a je úplně šumák, jestli telefon udělal Apple, Samsung, Xiaomi, nebo jiný výrobce. Větší bomba by to byla, kdyby takhle explodoval běžný přístroj s nenafouklou baterkou
Podobných reportáží už byly mraky a většinou se jednalo právě o požáry telefonů s poškozenou baterií, nebo telefony nevhodně nabíjené.

Juj
Juj

Tady jsou všichni chytří jak frekvence jedna. Je přeci jedno, čím se to stalo, prostě se to stalo a může se to stávat dál. Že je to špatným používáním je jedno (většina dopravních nehod je zapříčiněna špatným používáním auta a taky se ten problém řeší). Ohrožuje to okolí, nejenom vlastníka, proto by se měli výrobci zaměřit na to, aby se to nedělo. A to je důvod proč je potřeba o tom psát.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Testy v GeekBench vyzradily, jaké parametry můžeme u Motoroly Moto One čekat. Motorola tento týden uveřejnila nový smartphone Moto P30 cílený…

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

VČERA  |  Daniel Fousek  |  4 komentáře

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

17. 8. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní zobrazení