Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Unikají exkluzivní rendery nově chystaných hodinek Fitbit

  |  komentovat  |  autor: Jakub Fišer

V marketingu je hodně forem konkurenčních bojů. Jedním z nich je i akvizice, tedy skoupení konkurenční společnosti. Přesně tuto taktiku využila společnost Fitbit na konkurenta v podobě malé firmičky Pebble, která produkovala globálně velmi populární chytré hodinky Pebble Time. Nyní, po dvou letech od akvizice, Fitbit přichází s novými hodinkami, které nápadně připomínají odkaz společnosti Pebble.

Od doby akvizice společnosti Pebble dokázal Fitbit přivést na trh pouze hodinky Fitbit Ionic, které měly být předobrazem novodobého Fitbitu, který se již více zaměřuje na každodenní funkčnost hodinek a sportovní zaměření nechává odplout na druhou kolej. A fakt, že to s chytrými hodinkami myslí skutečně vážně dokazuje i nedávný únik nových, dosud zatím nepojmenovaných hodinek.

Ty nabídnou rovněž čtvercový ciferník s dotykovým displejem, doplněným však o trojici hardwarových tlačítek. Fitbit se zde poučil z neúspěchu hodinek Ionic, které neoslovily zákazníky kvůli svému až moc sportovně zaměřenému vzhledu, a ukazuje, že to jde i lépe. Nové hodinky od Fitbitu vypadají mnohém lépe a kombinují v sobě design hodinek Pebble Time a Fitbit Blaze – právě proto se spekuluje o tom, že se jedná o druhou generaci hodinek Blaze.

Uniklé specifikace slibují obdobnou výbavu, jako u Fitbit Ionic, tedy i prachotěsnost a vodotěsnost do 50 metrů, případně i oblíbené Fitbit OS. Jedinou nevýhodou je absence GPS čipu, který si uživatelé hodinek Fitbit Ionic nemohou vynachválit. Tento krok je ale dost možná odůvodněn zaměřením na cílovou skupinu. Totiž, zatímco velké masivní hodinky Ionic jsem spíše pro sportovce (muže), nově připravované hodinky zaujmou svým designem hlavně ženy; připočteme-li k tomu i výběr barevných kombinací. Hodinky se budou vyrábět s černým, stříbrným či růžovozlatým hliníkovým tělem, a s množstvím tkaných i silikonových řemínků.

Bohužel zatím nemáme žádný zdroj informací o tom, kdy hodinky vstoupí do prodeje případně kolik budou stát. Objevují se však silné spekulace o tom, že vyobrazené hodinky budou cenově dostupnější než Fitbit Ionic, které se v současnosti prodávají průměrně za 8000 Kč.

Jak se nové chystané hodinky od Fitbitu líbí vám? Vnímáte podobnost s hodinkami Pebble?

zdroj: Wareable, Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení