Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Účet na Facebooku ruší také slavný Steve Wozniak

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Bezpečnostní problémy Facebooku jsou poslední dobou v médiích oblíbeným tématem a s lehkou nadsázkou by se dalo říct, že se o tom píše všude. To má za následek především velký odchod uživatelů, kteří nejsou spokojeni s tím, jak je nakládáno s jejich osobními údaji. Své stažení z Facebooku oznámil vizionář Elon Musk a po něm i několik dalších celebrit, jako například náš oblíbený Steve Wozniak.

Tip: Je čas smazat Facebook, vyzývá otec WhatsAppu

Velký Woz je známý tím, že nikdy pro upřímná slova nejde daleko, a když se mu něco nelíbí, tak to zkritizuje pěkně otevřeně, ať to všichni vidí. Dnes již v technologickém světě Wozniak nepůsobí, mnohem raději totiž odpočívá a vyjadřuje se k zajímavým kauzám a aférám; spojeným například s jeho bývalou společností Apple, nebo i s jinými giganty IT světa. Jak asi správně tušíte, Facebook a jejich trable se zabezpečením ho nenechaly v poklidu.

Wozniak pro zámořský deník USA Today řekl, že ho znepokojuje jak Facebook a jemu podobné společnosti jednají s citlivými daty uživatelů. Dokonce se nebál zmínit, že by klidně za využívání Facebooku platil, kdyby to znamenalo posílení bezpečnosti dat a oproštění se od reklam, kterých má, podobně jako Tim Cook, plné zuby. O myšlence opustit Facebook prý přemýšlel již delší dobu, až události posledních dní mu však pomohly rozhodnout se z Facebooku odejít.

Na závěr se hodí poznamenat, že se Steve Wozniak dokonce zastal Tima Cooka v otázce přirovnání Facebooku ke společnosti Apple. Tim Cook totiž již v minulosti řekl, že problém tohoto charakteru by se u Applu neobjevil, protože pro Facebook jsou uživatelé zároveň produkty, zatímco pro Apple jsou produkty zboží, které vyrobí.

Líbí se vám přístup Steva Wozniaka? Hodláte dát Facebooku také sbohem?

zdroj: USA Today, via: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

Aby FB za chvíli nezel prázdnotou jako Google+ :D Já v tom problém teda nevidím..co tam dám, tak to beru jako věc veřejnou. PIN od svý kreditky a podobný věci tam může sdílet jen opravdový jouda a nějaký fotky z kaleb a vejletů na tom si nikdo nic neveme a když jo tak ať.

Max
Max

Třeba tvůj budoucí či stávající zaměstnavatel… Nebo se ti poštěstí, že jednou přestaneš být joudou, který nikoho nezajímá a naráz přijde způsob, jakým tě bude možné jednoduše a efektivně zdiskreditovat. Víc přemýšlet hlavou ;-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (0)

Dvojice floridských detektivů se pokoušela otevřít telefon mrtvého podezřelého kuriozním způsobem. Policisté chtěli využít k otevření jeho otisku prstu po tom,…

iOS 11.3.1 řeší nereagující displej u iPhone 8 a bezpečnost

iOS 11.3.1 řeší nereagující displej u iPhone 8 a bezpečnost

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Apple vydal nový iOS 11.3.1, což je již třináctá aktualizace operačního systému iOS 11. Vyšla téměř měsíc po posledním iOS 11.3.…

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Po mobilní revoluci v roce 2013 mobilní trh výrazně ožil. Na trh vstoupila nová konkurence v podobě virtuálních operátorů, a tak doposud striktně…

Mobilní zobrazení