Mobilizujeme.cz

U matně černého iPhonu 7 se odlupuje lak, stěžují si majitelé

  |  16 komentářů  |  autor:

Apple představil své poslední iPhony 7 a 7 Plus na podzim minulého roku. Spolu s nimi představil také nové barevné varianty Jet Black a matně černé provedení. Nyní začali majitelé iPhonu 7 hlásit problém týkající se odlupování barvy v matně černém provedení.

U varianty Jet Black dokonce Apple upozorňuje, že barva je extrémně náchylná na poškození a doporučuje chránit zařízení pouzdrem. Nedávno si ale také uživatelé matně černých iPhonů 7 začali v oficiální diskusi Applu stěžovat na odlupující se kusy barvy.

Barva se většinou odlupuje na specifických místech, jako je okolí tlačítek pro regulaci hlasitosti či okolí hlasitého reproduktoru na dolní hraně zařízení. Apple na stížnosti uživatelů reaguje tak, že na kosmetické poškození se záruka nevztahuje a tak mají smůlu.

Je to vcelku logické, ani jiní výrobci neposkytují záruku na podobné vady. Pokud by výrobci akceptovali záruku na vzhled zařízení, šlo by teoreticky reklamovat poškrábání displeje a další vady na kráse, které si uživatelé nesprávným používáním zařízení způsobí.

Prozatím se neví, co přesně způsobuje odlupování barvy u matně černých iPhonů 7 a 7 Plus, ale můžeme předpokládat, že je jen otázka času, než se příčina zjistí. Zatím můžeme jen odhadovat, co odlupování způsobuje.

Může se jednat o špatné zacházení uživatelů s iPhonem nebo například nějaké specifické podmínky, jako třeba velmi vysoká vlhkost prostředí atd. Nelze také vyloučit, že se třeba jedná o výrobní chybu úzké skupiny iPhonů, stejně jako tomu bylo u černého iPhonu 5 (recenze). Důležité je zmínit, že odlupující se lak se objevuje i na iPhonech, které byly po celou dobu používání v ochranném krytu.

Zajímavé je také to, že první stížnost na odlupování barvy se objevila již 2 měsíce po oficiálním uvedení na trh, to znamená v průbehu listopadu. Až nyní se ale s problémem potýká více uživatelů. Pokud si na tento problém bude v budoucnu stěžovat větší skupina uživatelů, tak lze očekávat nějaký zásah a vyjádření Applu.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení