Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

U Galaxy S8 a S8+ chybí největší novinka Orea, tj. Project Treble

  |  8 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Android je v očích mnoha uživatelů pomalu rostoucím softwarem. Myšleno tak, že aktualizace často nepřicházejí a když už přijdou, je to opravdu dlouho po samotném vydání nového verze Android. Google si je vědom příkoří pomalých aktualizací a přináší revoluční Project Treble, který rychlost updatů zlepší. Bohužel však ne všechny společnosti jsou tomuto systému nakloněny.

Tip: Konec pomalým aktualizacím u Androidu. Google má chytré řešení

Příkladem takového výrobce může být firma Nokia či OnePlus. K nápadu Project Treble se nestaví kladně a pro současné vlajkové modely jej nepodpoří. Na té samé straně barikády stojí i korejský Samsung, který podobně jako výše zmiňovaní výrobci odmítá zasahovat do svého firmwaru a pro jejich současné portfolium smartphonů tak Project Treble k dispozici nebude.

V současnosti konečně přichází Android 8.0 Oreo pro vlajkové modely Galaxy S8 a Galaxy S8+, přičemž zdroje hovoří jasně – smartphony Projectem Treble nedisponují. Nelze však vyloučit, že Samsung nezpřístupní Project Treble pro své nadcházející vlajkové modely, tedy Galaxy S9 a Galaxy S9+.

Project Treble představuje revoluční techniku v aktualizovaní. Ve zkratce jde o to, že namísto aktualizací vydávaných Googlem a následnou úpravou těchto aktualizací jednotlivými výrobci, bude upravena část softwaru v každé generaci smartphonů a aktualizační balíček tak může přímo od Googlu doputovat až do vašeho smartphonu, povolí-li to výrobce, samozřejmě. V ideálním případě tak může být rychlost vydávání aktualizací u ostatních výrobců stejná, jako je tomu v současnosti u smartphonů z dílny Googlu.

zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Refael
Refael

To je sice super, ale jak to bude vypadat s jednotlivými nadstavbami od různých výrobců, když ty nástavby jsou vyladěné pouze pro určitou verzi Androidu?

Martin
Martin

Nikdo to nepoužije, to dají až do nových modelu to je jasné.

josefku
josefku

Mohu ubezpečit pana autora článku, že všechny nově prodávané zařízení s Android Oreo budou mít Project Treble. Upgradované stávající zařízení na Android Oreo nikoliv.
Nadstavby jsou věcí výrobců a právě PT jim umožní ladit nadstavbu rychleji. Takže analogicky – v novém zařízení bude snadnější a rychlejší úprava a v upgradovaném smartphone bude reakce výrobců obdobná dnešním zvyklostem.

Tomáš Richter
Tomáš Richter

Ano máte pravdu, ale v tuto chvíli se to i u nových zařízení dá obejít, jak jsme odepisoval níže. Pokud se nepletu tak i nové Áčka od Samsungu pro tento rok přichází raději s Nugátem. Uživateli se to může (nemusí) zdát jako hloupost, když tu máme Oreo, ale jak to vypadá, oddělit proprietární úpravy výrobce od kořenového systému, do toho se některým moc nechce, i když časem nebudou mít jinou možnost.

Josef Vácha
Josef Vácha

Co si pamatuju tak Google říkal, že projekt Treble budou moci využívat pouze telefony, které budou mít android oreo od začátku.?

Tomáš Richter
Tomáš Richter

Přesně tak. Nový telefon s nainstalovaným Androidem Oreo musí podporovat Treble. Bohužel se to dá obejít tím, že nový telefon dodá výrobce s Nugátem a nabídne aktualizaci na Oreo bezprostředně po zapnutí telefonu.

Patas
Patas

Musím vám napsati že Huawei/Honor který své telefony aktualizuje na Oreo tak Project Třebovle mají.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Ještě sice nebylo představeno ani LG G7 ThinQ, již teď se ale spekuluje o modelu V40. Díky spolehlivému zdroji se nyní…

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99" displej či 5 000 mAh baterie

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99″ displej či 5 000 mAh baterie

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Pluskový model Motoroly Moto E5 je o tisícovku dražší, ovšem nabízí o 0,29″ větší displej či o 1000 mAh větší baterii.

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Motorola, respektive Lenovo má smartphone i pro ty nejméně náročné uživatele. Vychází na méně než 4 tisícovky. Nové Moto E5 se v…

Mobilní zobrazení