Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Top 3 nejzajímavější funkce nového Galaxy Note 9, které za to stojí

  |  komentovat  |  autor: Vlastimil Šlosar

Včera byl pro milovníky nových telefonů významný den. Samsung ukázal nástupce řady Note, konkrétně model s označením 9. Vizuálně se od staršího bratra z minulého roku moc neliší, hlavní změny se totiž odehrály uvnitř. Pojďme se podívat na tři nejzajímavější funkce, které vám může nový Note 9 nabídnout.

Tip: Samsung Galaxy Note 9: geniální pomocník s prací všeho druhu

Chytrý fotoaparát, který pozná, co fotíte

Už u modelu Galaxy S9 Samsung svou kampaň zaměřil z velké části na předělaný fotoaparát, který je nyní ještě chytřejší a posunut blíže k dokonalosti. Při focení vás telefon nově upozorní na případnou špínu na objektivu, či na to, že při focení někdo mrknul. Doporučí vám tedy snímek pořídit znovu ještě ve chvíli, než si toho vůbec všimnete. Telefon také dokáže velmi pěkně rozmazat pozadí u portrétu a to i v nočním režimu, kde se to stane velmi působivým zpestřením snímku.

Příjemné je i automatické rozpoznání scén, kdy telefon dokáže rozlišit 20 různých objektů či scén a podle toho upraví nastavení fotoaparátu. Vždy tedy dosáhnete pro danou fotku nejlepších výsledků. Z výčtu novinek stojí za zmínku i superzpomalené záběry, které jsou při snímání 960 snímků za sekundu nádherně plynulé.

S Pen už není jen ledajaký stylus

Stylus S Pen je nedílnou součástí řady Note již od první generace; je to něco, co dělá Note Notem. Zatímco na dřívějších konferencích to byla spíše formalita jej zmínit, tak letos mu byla věnována poměrně velká část tiskovky. A není se čemu divit. Změny, kterými prošel, jej posunuly od stylusu k ovládacímu prvku telefonu.

Do malého tělíčka se tedy dostala technologie Bluetooth, která umožňuje ovládat telefon z mnohem větší vzdálenosti, než tomu bylo doposud. S Penem teď lze pořizovat fotky, ovládat prezentace (pro zajímavost – část tiskovky Samsungu byla ovládána S Penem) anebo pouštět a stopovat videa na YouTube. Zajímavé to začne být i ve chvíli, kdy si ponastavujete vlastní funkce pro dlouhé stisknutí či dvojklik. Rychle a na dálku se tak můžete dostat do fotoaparátu a přepínat mezi přední a zadní čočkou.

Baterie, která s vámi vydrží celý den

Neposlední velmi vyzdvihovanou novinkou Note 9 je výdrž baterie. V těle se nachází akumulátor s kapacitou 4000 mAh, což je o 700 mAh více, než loňský model. Bez větších problémů by měl telefon zůstat nabitý celý den a při mírnějším zacházení se můžete vyšplhat až na dva nebo dokonce tři dny výdrže. I přes mnohem vyšší kapacitu se baterie vlezla do prakticky stejně velkého těla, takže nějaký razantní rozdíl nepoznáte.

Toť tedy výčet tří nejzajímavějších novinek, které vám Samsung Galaxy Note 9 může nabídnout. Tímto seznamem to každopádně nekončí. Telefon nabízí řadu dalších vymožeností, které jen křičí, abyste si jej koupili. Cena telefonu se pohybuje od 25 999 Kč a vy si jej můžete předobjednat již dnes na stránkách Samsungu.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Jaké smartphony dostanou nový Android 9 Pie?

Jaké smartphony dostanou nový Android 9 Pie?

VČERA  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Google nezahálel ani letos a po celkově vydařeném Androidu 8.0 Oreo se předvedl s úplně novou verzí svého operačního systému.…

Mobilní zobrazení