Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Testy prokázaly, že Apple starší iPhony nezpomaluje

  |  8 komentářů  |  autor: Pavel Kreuziger

Mezi komunitou vlastníků ikonických smartphonů s nakousnutým jablkem ve znaku se rozšířila fáma, která uvádí, že Apple záměrně zpomaluje starší iPhony pokaždé, když přijde na trh nový model. Co je na tom pravdy?

Má se tak dít ve chvíli, kdy jsou starší verze telefonu aktualizovány na nejnovější verzi iOS. Vždyť pokaždé, když je vydána nová verze iPhonu, roste na Googlu počet vyhledávání slov „iPhone slow“. Podle zastánců teorie tak Apple činí proto, aby měli majitelé dosavadních iPhonů důvod zbavit se svého současného modelu a zakoupit si model nejnovější.

Společnost Futuremark, která poskytuje benchmarkové testy, od loňského roku otestovala více než 100 tisíc různých iPhonů, aby zjistila, jaký vliv bude mít na výkon konkrétních modelů instalace iOS 9, iOS 10 a iOS 11. Jako příklad otestovali nejstarší iPhone schopný fungování na iOS 11, iPhone 5s. Výsledky hovoří jasně – výše uvedené konspirační teorie se nezakládají na realitě. Výsledky benchmarkových testů GPU a CPU vykazovaly v průběhu času stagnující tendenci, což znamená, že ke zpomalování nedocházelo.

 

   

Pokud jde o iPhone 6, 6s a 7, i u těchto modelů testy vykázaly stejné výsledky, pokud jde o GPU, a u CPU došlo v čase k menšímu poklesu. Nicméně natolik mírnému, že ke hledání slov „iPhone slow“ na Googlu neměli uživatelé žádný důvod.

Zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

8
Komentujte

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MartinMaxtomasJitkaXspy Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
OKY
OKY

Ale lidi si spíš stěžujou na pomalejší chod systému jako takového a oni dělali testy CPU a GPU

Pavel
Pavel

Tak je jasný, že je pomalejší, protože novější software je náročnější.

tomas
tomas

Veď o tom to je. Že je pomalsi system. Nikto netvrdí že sa spomaluje grafikaa alebo procak

Adam
Adam

Myslím si, že problém je spíše v interpretaci dat. Když vyjde nový iPhone, nejen že vzroste počet vyhledávání „iPhone slow“, ale také samotného „iPhone“.

Lidé se v tu dobu zkrátka o své zařízení více zajímají a pokud jim přeci jen přijde, že v průběhu let se jim telefon zpomaluje, zkrátka si problém vyhledají v době, kdy mají iPhone nejvíce na očích.

Xspy
Xspy

Teď zkusme Samsung Slow a …ano! ,Nový fw pro loňské vlajkové lodě je brzdí …

Jitka
Jitka

Můj názor naopak je ten, že Apple záměrně zpomaluje iphony, ale ne hned, když vyjde nový ios, nýbrž s odstupem. Nenápadně v průběhu roku. Podezření mám i na ovlivňování kvality fotografií, ale to už zacházím na tenší led. Je to jen mé letité pozorování iphonů mých (že jich nebylo málo) a rodiny.

Max
Max

Jituško… Vaše podezření bylo vyvráceno sty tisíci testovaných telefonů, viz článek… Co tam máte dál? P.S. Tenší nevím co je. Asi jste myslela „tenčí“.

Martin
Martin

Sty je co za slovo proboha?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Podle zpráv, které kolovaly před dvěma měsíci na internetu, společnost LG měla brzy vydat aktualizaci na nejnovější Android 8.0…

Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost Motorola letos představila několik povedených modelů a na záčatek června plánuje uvést další. Řeč je o telefonu Moto…

Zapomeňte na pokémony. Nyní přichází chytání dinosaurů

Zapomeňte na pokémony. Nyní přichází chytání dinosaurů

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Jedna z nejpopulárnějších her posledních let, Pokémon Go, po dvou letech konečně dostává přímou konkurenci. Tip: Za chytání pokémonů v kostele…

Mobilní zobrazení