Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Technologie jsou na letošním Designbloku doslova k ochutnání

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Letošní ročník výstavy Designblok, kterou můžete až do pondělí navštívit v prostorách Výstaviště Praha Holešovice, opět ukazuje nejen designové nápady a inovace, ale také dává ochutnat některé technologie budoucnosti. A to doslova, neboť tématem již devatenáctého ročníku festivalu je Jídlo.

Aktualizováno: z bezpečnostních důvodů – nárazový vítr poničil střechu výstavních prostor – byl letošní ročník festivalu v neděli dopoledne předčasně ukončen. Otevřené zůstávají pouze některé vlastní prostory vystavovatelů v rámci Designbloku.

Jídlo z 3D tiskárny

Jídlo už stroje vyrábějí, ovšem díky možnosti nechat si jídlo vytisknout na speciální 3D tiskárně se otevírají dveře všem možným umělcům, kteří mohou s podobou jídla doslova čarovat, a přitom zůstat u strojové výroby.

S nápaditou ukázkou a také sladkou ochutnávkou přišla společnost T-Mobile ve spolupráci s Umprum. Pomocí 3D tisku na letošním Designbloku tisknou čokoládové bonbony, které mohou návštěvníci nejen obdivovat, ale i ochutnávat.


 

Ochutnávka jízdy ve virtuální realitě

S další ochutnávkou přišel Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), který návštěvníkům nabízí „ochutnávkovou jízdu“ ve zbrusu nové tramvaji T3 Coupé. Stačí se jen posadit a na hlavu si vzít brýle s virtuální realitou. Nový model tramvaje má cestujícím nabídnout bar a tancovačku, sloužit bude pro soukromé večírky.

Další technologické instalace

A technologicky pojatých instalací bylo více. Narazili jsme i na zařízení vypadající jako stroj času, ve skutečnosti jde však o takový ping-pong se světlem. Uprostřed tunelu cestuje světlo a vy máte za úkol ho otáčením kruhové části s malou částí fungující jako pálka udržet ve hře. A nejlépe světlo k soupeři poslat tak, aby ho už neodrazil zpátky.

Nebo mezi vystavovateli najdeme i společnost Samsung, která ve své centrále na Chodově, což je ale bohužel trochu z ruky od pražského Výstaviště, ukazuje moderní studio Samsung. V něm můžete na vlastní kůži (nebo spíše smysly) vyzkoušet virtuální realitu s headsetem Gear VR nebo prozkoumat duální fotoaparát smartphonu Galaxy Note 8.

Až do zítřejšího večera do 21 hodin můžete výstavu Designblok 2017 osobně navštívit a podívat se na všechny nejen tyto technologické instalace naživo.

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  9 komentářů

Když se podíváme po světě, kolik kde stojí iPhony, bývají zpravidla těmi nejdražšími zeměmi Itálie, Norsko a možná Brazílie, kde tento…

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Apple podle posledních zpráv omezuje výrobu svého výročního telefonu iPhone X a Samsungu se kupí zásoby OLED displejů na skladě. Hlavní…

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony pro letošní rok připravuje nejednu zajímavou novinku. Nejočekávanějším smartphonem je však chystaná vlajková loď Xperia XZ2 Pro. Tento kousek…

Mobilní zobrazení