Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Technologie jsou na letošním Designbloku doslova k ochutnání

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Letošní ročník výstavy Designblok, kterou můžete až do pondělí navštívit v prostorách Výstaviště Praha Holešovice, opět ukazuje nejen designové nápady a inovace, ale také dává ochutnat některé technologie budoucnosti. A to doslova, neboť tématem již devatenáctého ročníku festivalu je Jídlo.

Aktualizováno: z bezpečnostních důvodů – nárazový vítr poničil střechu výstavních prostor – byl letošní ročník festivalu v neděli dopoledne předčasně ukončen. Otevřené zůstávají pouze některé vlastní prostory vystavovatelů v rámci Designbloku.

Jídlo z 3D tiskárny

Jídlo už stroje vyrábějí, ovšem díky možnosti nechat si jídlo vytisknout na speciální 3D tiskárně se otevírají dveře všem možným umělcům, kteří mohou s podobou jídla doslova čarovat, a přitom zůstat u strojové výroby.

S nápaditou ukázkou a také sladkou ochutnávkou přišla společnost T-Mobile ve spolupráci s Umprum. Pomocí 3D tisku na letošním Designbloku tisknou čokoládové bonbony, které mohou návštěvníci nejen obdivovat, ale i ochutnávat.


 

Ochutnávka jízdy ve virtuální realitě

S další ochutnávkou přišel Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), který návštěvníkům nabízí „ochutnávkovou jízdu“ ve zbrusu nové tramvaji T3 Coupé. Stačí se jen posadit a na hlavu si vzít brýle s virtuální realitou. Nový model tramvaje má cestujícím nabídnout bar a tancovačku, sloužit bude pro soukromé večírky.

Další technologické instalace

A technologicky pojatých instalací bylo více. Narazili jsme i na zařízení vypadající jako stroj času, ve skutečnosti jde však o takový ping-pong se světlem. Uprostřed tunelu cestuje světlo a vy máte za úkol ho otáčením kruhové části s malou částí fungující jako pálka udržet ve hře. A nejlépe světlo k soupeři poslat tak, aby ho už neodrazil zpátky.

Nebo mezi vystavovateli najdeme i společnost Samsung, která ve své centrále na Chodově, což je ale bohužel trochu z ruky od pražského Výstaviště, ukazuje moderní studio Samsung. V něm můžete na vlastní kůži (nebo spíše smysly) vyzkoušet virtuální realitu s headsetem Gear VR nebo prozkoumat duální fotoaparát smartphonu Galaxy Note 8.

Až do zítřejšího večera do 21 hodin můžete výstavu Designblok 2017 osobně navštívit a podívat se na všechny nejen tyto technologické instalace naživo.

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Ještě sice nebylo představeno ani LG G7 ThinQ, již teď se ale spekuluje o modelu V40. Díky spolehlivému zdroji se nyní…

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99" displej či 5 000 mAh baterie

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99″ displej či 5 000 mAh baterie

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Pluskový model Motoroly Moto E5 je o tisícovku dražší, ovšem nabízí o 0,29″ větší displej či o 1000 mAh větší baterii.

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Motorola, respektive Lenovo má smartphone i pro ty nejméně náročné uživatele. Vychází na méně než 4 tisícovky. Nové Moto E5 se v…

Mobilní zobrazení