Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Svět mobilních telefonů v roce 2010. Na co se můžeme těšit?

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Podle odborníků by se již v příštím roce měly dostat společnosti podnikající v odvětví mobilních telefonů z recese. Pojďme společně nahlédnout do budoucnosti, do roku 2010. Rozhodně se máme na co těšit!

Apple iPhone vs. Google Phone

Hned zkraje roku 2010 bude představen první mobilní telefon od Googlu – Google Nexus One. Bude rozhodně zajímavé sledovat, zdali způsobí poprask jako představení konkurenčního telefonu Apple iPhone. Samotný Apple by pak měl již tradičně v červnu přijít s novou generací iPhonu, tentokrát již čtvrtou. Hlavní změnou se očekává 5 Mpx fotoaparát místo 3,2 Mpx fotoaparátu u současné nejvyšší verze iPhone 3GS.


Vlevo Apple iPhone 3GS, vpravo pak Google Nexus One (Google Phone)

Nové Windows Mobile 7

Microsoft po neúspěších s neinovaným operačním systémem Windows Mobile neskládá zbraně a koncem roku 2010 by měl přijít s novou verzí Windows Mobile 7. Přitom původně měl Microsoft se sedmičkovou verzí přijít již v létě. Jednou z největších událostí má být v příštím roce únorový kongres MWC, na kterém jsou každoročně odtajněny největší trumfy předních výrobců mobilních telefonů. V roce 2010 však na kongresu bude chybět Nokia a pravděpodobně také LG, což je poměrné velká rána na vrub pořadatelů.

Co chystá Nokia a Sony Ericsson

Nokia bude v příštím roce pokračovat v patentové bitvě se společností Apple. Co se týče chystaných novinek, dočkáme se prvního telefonu výrobce s 12 Mpx fotoaparátem – Nokie N87 12MP, a dále pak prvního telefonu výrobce s podporou 2 SIM karet, tzv. DualSIM. Finský výrobce také připravil ochutnávku systému Symbian S60 pro rok 2010. V květnu pak Nokia spustí vylepšený obchod Ovi Store.


Ilustrační podoba operačního systému Symbian S60 v roce 2010

Další přední výrobce, Sony Ericsson, začne během února prodávat očekávaný model Sony Ericsson Xperia X10. Z chystaných novinek jsou u švédsko-japonského výrobce informace pouze o modelu Kurara, což bude odlehčená verze Sony Ericssonu Satio.

Samsung a LG vsadí na dotykové mobily

Samsung se nechal slyšet, že v roce 2010 zdvojnásobí výrobu mobilních telefonů s dotykovým displejem. Je to rozhodně pochopitelné. V roce 2009 totiž zaznamenal největší úspěchy s levným dotykovým Samsungem S5230 Star. Konkurenční LG také vsadí na trend dotykových telefonů a představí vybavené LG Arena Max LU9400. Těšit se také můžeme na další mobilohodinky.


Nejprodávanější telefon výrobce v roce 2009 – Samsung S5230 Star

HTC unikl plánek s chystanými telefony

Společnosti HTC i letos unikl plánek s chystanými telefony. Celkem jde o 8 modelů a o každém si můžeme přečíst poměrně detailní parametry. Na 3 z uvedených telefonů poběží operační systém Windows Mobile 6.5 a na 5 telefonech pak systém Android.

Rok 2010 tak bude rozhodně zajímavý jak pro výrobce, neboť prodej telefonů by se měl po roce opět zvýšit, tak i pro samotné uživatele, pro které bude představeno spoustu zajímavých novinek. Na co se těšíte v roce 2010 vy? Přispět můžete do diskuze pod článkem.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze BlackBerry Key2: stylově, jinak. Správně...?

Recenze BlackBerry Key2: stylově, jinak. Správně…?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Lehčí, lepší, silnější, rychlejší. A stále s klávesnicí. BlackBerry uvádí svůj v pořadí třetí telefon, který disponuje jak hardwarovými textovými klávesami, tak operačním…

Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Úložné prostory ve smartphonech, tabletech a zařízeních se stále rok od roku zvětšují, ale velká microSD karta není nikdy k zahození.…

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Samsung si podal v EU přihlášku na pět nových ochranných známek v řadě A. Zajímavé je to, že označení modelů jsou nově dvoučíselná…

Mobilní zobrazení