Mobilizujeme.cz

Svět mobilních telefonů v roce 2010. Na co se můžeme těšit?

  |  komentovat  |  autor:

Podle odborníků by se již v příštím roce měly dostat společnosti podnikající v odvětví mobilních telefonů z recese. Pojďme společně nahlédnout do budoucnosti, do roku 2010. Rozhodně se máme na co těšit!

Apple iPhone vs. Google Phone

Hned zkraje roku 2010 bude představen první mobilní telefon od Googlu – Google Nexus One. Bude rozhodně zajímavé sledovat, zdali způsobí poprask jako představení konkurenčního telefonu Apple iPhone. Samotný Apple by pak měl již tradičně v červnu přijít s novou generací iPhonu, tentokrát již čtvrtou. Hlavní změnou se očekává 5 Mpx fotoaparát místo 3,2 Mpx fotoaparátu u současné nejvyšší verze iPhone 3GS.


Vlevo Apple iPhone 3GS, vpravo pak Google Nexus One (Google Phone)

Nové Windows Mobile 7

Microsoft po neúspěších s neinovaným operačním systémem Windows Mobile neskládá zbraně a koncem roku 2010 by měl přijít s novou verzí Windows Mobile 7. Přitom původně měl Microsoft se sedmičkovou verzí přijít již v létě. Jednou z největších událostí má být v příštím roce únorový kongres MWC, na kterém jsou každoročně odtajněny největší trumfy předních výrobců mobilních telefonů. V roce 2010 však na kongresu bude chybět Nokia a pravděpodobně také LG, což je poměrné velká rána na vrub pořadatelů.

Co chystá Nokia a Sony Ericsson

Nokia bude v příštím roce pokračovat v patentové bitvě se společností Apple. Co se týče chystaných novinek, dočkáme se prvního telefonu výrobce s 12 Mpx fotoaparátem – Nokie N87 12MP, a dále pak prvního telefonu výrobce s podporou 2 SIM karet, tzv. DualSIM. Finský výrobce také připravil ochutnávku systému Symbian S60 pro rok 2010. V květnu pak Nokia spustí vylepšený obchod Ovi Store.


Ilustrační podoba operačního systému Symbian S60 v roce 2010

Další přední výrobce, Sony Ericsson, začne během února prodávat očekávaný model Sony Ericsson Xperia X10. Z chystaných novinek jsou u švédsko-japonského výrobce informace pouze o modelu Kurara, což bude odlehčená verze Sony Ericssonu Satio.

Samsung a LG vsadí na dotykové mobily

Samsung se nechal slyšet, že v roce 2010 zdvojnásobí výrobu mobilních telefonů s dotykovým displejem. Je to rozhodně pochopitelné. V roce 2009 totiž zaznamenal největší úspěchy s levným dotykovým Samsungem S5230 Star. Konkurenční LG také vsadí na trend dotykových telefonů a představí vybavené LG Arena Max LU9400. Těšit se také můžeme na další mobilohodinky.


Nejprodávanější telefon výrobce v roce 2009 – Samsung S5230 Star

HTC unikl plánek s chystanými telefony

Společnosti HTC i letos unikl plánek s chystanými telefony. Celkem jde o 8 modelů a o každém si můžeme přečíst poměrně detailní parametry. Na 3 z uvedených telefonů poběží operační systém Windows Mobile 6.5 a na 5 telefonech pak systém Android.

Rok 2010 tak bude rozhodně zajímavý jak pro výrobce, neboť prodej telefonů by se měl po roce opět zvýšit, tak i pro samotné uživatele, pro které bude představeno spoustu zajímavých novinek. Na co se těšíte v roce 2010 vy? Přispět můžete do diskuze pod článkem.

ČLÁNKY:
Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

DNES  |    |  diskuze (0)

Zbrusu nová generace Apple Watch dorazí ke svým prvním zákazníkům v několika příštích dnech, zahraniční šťastlivci z oboru ji ale již mohou…

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

VČERA  |    |  2 komentáře

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

VČERA  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Mobilní zobrazení