Mobilizujeme.cz

Spekulativní recenze Samsungu Galaxy Note 7 (edge)

  |  3 komentáře  |  autor:

O nejočekávanějším smartphonu následujících měsíců, Samsungu Galaxy Note 7 (respektive jeho verzi edge), toho bylo namluveno už hodně. Které spekulace se ale objevují nejčastěji? Přečtěte si následující spekulativní recenzi.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, design, čipset
» 2. RAM a úložiště, displej, fotoaparát
» 3. S Pen, software a dostupnost

samsung-galaxy-note-7-edge

Design: Příliš se neočekává, že by došlo k většímu redesignu, spíše půjde opět o zaručený, trochu konzervativní a pouze mírně upravený vzhled. Ten bude nový samozřejmě u verze edge s displejem zakřiveným na hranách, která ještě v minulosti nevyšla. Hovoří se také o certifikaci IP68 a microSD kartě, očekává se implementace čtečky oční duhovky a USB typu C.

Hardware: Pod kapotou bude s největší pravděpodobností Qualcomm Snapdragon 823, podporovaný 6 nebo 8 GB RAM. To vše by měla pohánět baterie s kapacitou 4 000 mAh.

Displej: Z dostupných zdrojů vychází jako nejčastější varianta 5,8palcový Quad HD Super AMOLED displej.

Fotoaparát: Vypadá to, že by fotoaparát pro Note 7/Note 7 Edge mohla darovat současná vlajková loď Samsungu, Galaxy S7, v tom případě půjde o 12 megapixelovou variantu s clonovým číslem f/1.7. Slyšeli jsme také zvěsti o duálním fotoaparátu.

Datum vydání: Note 7/Note 7 edge budou nejspíše vydány 2. srpna a na trh by se měly dostat ještě koncem stejného měsíce. Dopředu, pro pokrytí počáteční poptávky, bude vyrobeno 5 milionů kusů.

Design

První věcí, kterou musíme zmínit, jsou velmi rozšířené spekulace o tom, že následující zařízení Galaxy Note nebude Galaxy Note 6, ale Galaxy Note 7. Vypadá to, že už prakticky všichni věří tomu, že číslo „6“ ustoupí právě číslu „7“, aby se sériové označení phabletu srovnalo s označením vlajkové řady Galaxy S. O důvodech můžeme pouze spekulovat a obecný předpoklad je takový, že Samsung se o nich příliš zmiňovat nebude.

Název tedy zůstane zahalen tajemstvím, na rozdíl od designu. Note 7 by tedy mohl mít podobný design jako loňský Note 5 a Note 7 edge bude asi mixem mezi S7 edge a Note 5. Zadní panel pak asi zdědí křivky Note 5. Vypadá to, že Samsungu se jeho současný design líbí, a ani my nejsme proti tomu, že se ve vyšších kategoriích z velké části vzdal plastických materiálů.

samsung-galaxy-note-5

Galaxy S7 (recenze) již dokázal, že je jihokorejský výrobce schopen produkce voděodolných zařízení, aniž by příliš musel spoléhat na ochranné krytky portů a podobné nepraktičnosti. Vodu by dovnitř neměl propouštět ani Galaxy Note 7, který by mohl mít certifikaci IP68. Je však třeba vzít na vědomí, že Samsung dosud žádné voděodolné zařízení řady Galaxy Note nevyrobil, což znamená, že by tento rys mohl být vyhrazen sérii Galaxy S. Ale doufáme, že tomu tak nebude.

Jedna ze spekulací hovoří také o tom, že Note 7 bude vybaven čtečkou oční duhovky. Tyto biometrické moduly bude pravděpodobně dodávat výrobce zobrazovacích technologií Partron, pocházející, stejně jako Samsung, z Jižní Koreje. Implementace takového bezpečnostního prvku v high-endovém zařízení je poměrně logická, ač se to každému nemusí líbit. (Co když se můj snímek duhovky dostane do rukou někomu nepovolanému?)

galaxy-note-7

Čipset

Zajímavé informace jsme se doslechli i pokud jde o hardware. Podle toho, co jsme viděli u Galaxy S7, nebude od věci, když dojdeme k závěru, že Note 7 by mohl být vybaven dvěma různými čipsety – Snapdragonem od Qualcommu a Exynosem od Samsungu. Kromě Snapdragonu 820 by se dalo vsadit i na dosud nevydaný Snapdragon 823, čímž by Korejci pěkně rozvířili vody.

qualcomm-snapdragon-820

Tento čipset ještě není oficiální a příliš jsme o něm neslyšeli. Snad jenom to, že by snad mělo jít o mírně vylepšenou verzi Snapdragonu 820, která by ale mohla tepat ve vyšších taktovacích frekvencích, a to až do 3,0 GHz, což je v porovnání s 2,2 GHz u SD820 poměrně velké zlepšení.

Kromě toho se možná dočkáme i Note 7 běžícího na čipsetu Exynos 8 Octa 8890, který se nachází v Galaxy S7/S7 edge. To by souhlasilo s tím, co Samsung udělal loni: do Note 5 nacpal stejný čipset Exynos 7420 jako do o půl roku starších Galaxy S6/S6 edge. Nepřekvapilo by však ani využití něčeho novějšího a dosud nepředstaveného (vlastní výroby), ale o tom nebylo slyšet žádné věrohodné slovo.

Předpokládáme, že nezávisle na použitém čipsetu použije Samsung svůj vlastní systém chlazení.

qualcomm-snapdragon-823

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, design, čipset
» 2. RAM a úložiště, displej, fotoaparát
» 3. S Pen, software a dostupnost

ČLÁNKY:, , , , ,
Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

DNES  |    |  diskuze (0)

Před dvěma týdny Apple představil dvojici klasických iPhonů s osvědčeným designem, ale připravili si i jeden speciální smartphone – bezrámečkový iPhone X.…

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

DNES  |    |  diskuze (1)

Do České republiky míří zbrusu nový koncept telefonu, jaký tady doposud ještě nikdy nebyl, a vlastně ani nikde jinde na světě. Telefon…

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

DNES  |    |  diskuze (0)

Broadcom představil nový, přesnější čip pro mobilní zařízení s GPS. V současné době ho nabízí výrobcům, kteřá by ho měli do svých…

Mobilní zobrazení