Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Spekulace: Představí letos Apple očekávaný malý iPhone?

  |  1 komentář  |  autor: Jakub Fišer

Pokud si ještě vzpomínáte, první iPhony měly 3,5palcové displeje. Nástupce „nového řádu“ v podobě iPhonu 5 přinesl již 4palcovou úhlopříčku. Současné iPhony přicházejí se 4,7palcovými displeji a v případě modelu „Plus“ až s 5,5palcovými obrazovkami. Do tohoto mišmaše se zamotává ještě iPhone X, který nabízí úhlopříčku 5,8 palců. Pomyslel však ještě někdo na uživatele, kteří radši menší a kompaktnější zařízení? Spekulace kolem druhého iPhonu SE nabývají na významu.

Návrat k legendárnímu designu i ke generacemi prozkoušené kompaktnosti. To pro mnoho zákazníků znamenal blesk z čistého nebe v podobě iPhonu SE. Zařízení, které vyčnívá mezi téměř 5palcovými obludami a září, jak již zaznělo, svou praktičností. Velké množství uživatelů jej hodnotí jako jeden z těch nejlepších iPhonů a dávají mu přednost před vlajkovými modely. Je však takových zákazníků tolik, aby se dokázali postarat o pokračování brzy již dva roky starého smartphonu? Vypadá to, že spíše ne.

Vcelku dobře dokážeme odhadnout, jaké iPhony přinese rok 2018. Budou mezi nimi klasičtí nástupci vlajkových lodí, vedle toho i pokračovatel modelu X, společně s čímsi jako odlehčenou „Desítkou“. Avšak spekulace kolem iPhonu SE 2 jaksi začínají tamtéž, kde končí. Z logického hlediska také vyplývá, že Apple nebude chtít, aby si zařízení v jednom portfoliu navzájem konkurovala; jako tomu bylo například letos, kdy iPhone 8 Plus a iPhone X téměř znemožnily prodeje iPhonu 8. Podobné problémy samozřejmě hrozí i letos, a čtvrtý, respektive klidně i pátý iPhone by tomu jednoznačně nepomohl.

Proti druhé generaci malého iPhonu může být i samotná myšlenka iPhonu SE. Do malého těla se vejde malé množství inovací a Applu tak může přijít iracionální vydávat smartphone, který si zachovává téměř 5 let starý design s minimem inovací. Ještě relativně nedávno se mluvilo o bezdrátovém nabíjení, jakožto novince, kterou by mohla druhá generace iPhonu SE nabídnout. Bude tedy záležet, zdali opravdu má smysl tvořit iPhone se starým designem, novým čipsetem, avšak s nejmenší hodnotou opravdových technologických inovací.

Čas ukáže, jak moc jsme se „strefili do černého“. Ale co vy, líbí se vám myšlenka druhé generace iPhonu SE?

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
QNX Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
QNX
QNX

Nie. Produkciu X znižuje o polovicu 8 a 8+ tiež vraj nejdú ako si Apple predstavoval myslím že ak by vydali SE2 tak by išli ešte horšie a to Apple neurobí lebo Apple potrebuje zarábať takže buď si kúpite 8 až X alebo nič. ( Alebo strašne zariadenie)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple vydal před pár dny první vývojářskou betaverzi iOS 12.1, ze které se okamžitě začaly vypařovat hodnotné informace. Zdrojové…

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Samsung dnes představil širému světu nový model spadající do produktové řady A, a sice model Galaxy A7 (2018). Korejci…

Google Mapy teď fungují s Apple CarPlay díky iOS 12

Google Mapy teď fungují s Apple CarPlay díky iOS 12

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Nové iOS 12 podporuje aplikace třetích stran v CarPlay a Google vydal upravenou aplikaci vlastních Map, která umí o…

Mobilní zobrazení