Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sony Ericsson Xperia Play – recenze prvního PlayStation phonu

  |  23 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Sony Ericsson Xperia Play je moderní smartphone se zaměřením na herní příznivce, kteří mu hrdě říkají PlayStation phone. Recenze ukáže, zdali si Xperia Play toto označení skutečně zaslouží.

Sony Ericsson představil dlouho očekávaný herní smartphone s nálepkou PlayStation až po více než 10 letech, kdy se objevovaly první spekulace a domněnky ze strany fanoušků. Jmenuje se sice Sony Ericsson Xperia Play, ale mnozí mu říkají PlayStation phone. Telefon je totiž vybaven výsuvným herním ovladačem známým z kapesního zařízení PSP Go (PlayStation Portable) a pochlubit se také může zvučnou certifikací PlayStation od Sony. Stane se Sony Ericsson Xperia Play nejlepším herním mobilem současnosti?

Mobilní telefon Sony Ericsson Xperia Play do recenze zapůjčil eShop Sony Ericsson.


Sony Ericsson Xperia Play – oficiální fotografie

Základní parametry – Sony Ericsson Xperia Play

Rozměry119 x 62 x 16 mm
Hmotnost175 g
Displejdotykový (kapacitní, multi-touch), TFT LCD, rozlišení FWVGA (480 x 854 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 4“
Procesor a paměťQualcomm MSM8255 Snapdragon (1 GHz) + GPU Adreno 205
512 MB RAM, 400 MB vnitřní + microSD karty až 32 GB
Operační systémAndroid 2.3 Gingerbread + Timescape UI
Fotoaparát5 Mpx (2592 x 1952 px), autofocus, nahrávání WVGA videa
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset se špuntovými sluchátky, datový USB kabel, 8 GB paměťová karta microSD
Cena a dostupnost13 990 Kč, duben 2011

Krátké postřehy z testování Sony Ericssonu Xperia Play:

Co se nám líbilo: velmi kvalitní herní ovladač, stereo reproduktory, hudební přehrávač s ekvalizérem, redukce okolního hluku při hovoru díky druhému mikrofonu na zadní straně telefonu, emulátor her z PlayStation 1, bohaté příslušenství v balení

Co se nám nelíbilo: poměrně dost přerostlé zařízení na dnešní telefon, použité obyčejné plasty, horší pozorovací úhly displeje (navíc nemá jako jediný z novinek Sony Mobile Bravia Engine), informační LED dioda nešikovně umístěná na horní straně (blikání diody tak není zepředu vidět)

TIP: Pro podrobné parametry Sony Ericssonu Xperia Play navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: Česko zůstává pozadu

Sony Ericsson dodává k modelu Xperia Play poměrně bohaté příslušenství: návod, baterii, adaptér pro nabíječku, stereo headset se špuntovými sluchátky (v barvě dle zvolené barevné varianty telefonu) a jedním výměnným párem špuntů, dále nechybí datový USB kabel a 8 GB paměťová karta microSD. V některých zemích je součástí balení také kožené pouzdro, ovšem v Česku tomu tak není. I přesto ale může být majitel telefonu s obsahem balení velmi spokojen.

Vzhled a konstrukce: obouruční mobil

Sony Ericsson Xperia Play po designové stránce krásně zapadá do rodinky posledních modelů řady Xperia. Zaoblené rohy celého těla a podobný styl mechanických tlačítek pod displejem můžeme spatřit také u modelů Xperia Arc, Xperia Neo a Xperia Pro. Herní Xperia Play však vybočuje svými baculatými rozměry 119 x 62 x 16 milimetrů (tloušťku 16 mm má na svědomí zejména výsuvný herní ovladač) i poněkud vyšší hmotností 175 gramů. Na nepříznivé údaje se ale dá během krátké doby zvyknout.

Na druhou stranu, když telefon porovnáme se zařízením PSP Go, od kterého si Xperia Play vzala výsuvný herní ovladač, je na tom o poznání lépe – rozměry menší a hmotnost nižší. Jde o zlatou střední cestu. Zařízení velikosti PSP Go by bylo na telefon příliš velké a naopak zařízení typu telefonu by bylo na herní PSP Go zase příliš malé.

Výrobci ale neodpustíme méně kvalitní plasty. Ačkoliv drží na svém místě jako přibité, nikde nevržou a ani se při promáčknutí neprohýbají, tak po delším hraní začne telefon ze zpocených rukou kvůli hladkému povrchu vyklouzávat. Hodila by se tedy speciální povrchová úprava, například pogumování podobně jako u smartphonů od HTC. Velmi nepříjemné je také sundávání zadního krytu, který je k tělu telefonu uchycen řadou malých úchytných nožiček. Každá nožička totiž vždy nepříjemně zapraská, takže jsou na místě obavy z jejich možného ulomení. Jistotou je tedy kryt sundávat co nejméně. Vzhledem k tomu, že je slot pro paměťovou kartu umístěn pod krytem, to ale bude těžký úkol. A na závěr taková zajímavost – při odstranění zadního krytu dojde automaticky k odpojení paměťové karty. Na zadním krytu je totiž senzor, který si hlídá, aby byl zadní kryt vždy na svém místě.

Sony Ericsson Xperia Play je v prodeji dostupný ve dvou barevných variantách: černé a bílé. Na testování jsme si vybrali luxusní bílou verzi, u které ale byly vidět takřka jakékoliv nečistoty, zejména na zadní straně. U černé verze tento problém tolik nehrozí, na druhou stranu černá verze nepůsobí tak luxusně, jako bílá. Vybrat si tu správnou barevnou variantu tedy pravděpodobně nebude lehké.

Nyní se pojďme podívat na jednotlivé prvky na telefonu. Přední strana přináší velký dotykový displej, pod kterým najdeme čtveřici Androidích kláves, zleva: zpátečka, domů, nabídka a vyhledat. Oproti starším Sony Ericssonům s Androidem jsou jednotlivé tlačítka na jiných místech, což může způsobit někomu problémy. Během pár dní si však není problém na změnu zvyknout. Osobně se mi nynější rozestavení kláves líbí více, zejména umístění často používané zpátečky úplně vlevo je pro praváky pohodlnější. Kdyby výrobce zcela vypustil klávesu pro vyhledávání, jako u Xperie Neo, byla by v tomto směru absolutní spokojenost.

Nad displejem najdeme kamerku pro videohovory, reproduktor pro hovory a dvojici senzorů – světelný senzor pro automatickou regulaci podsvícení displeje (ačkoliv v nastavení není možnost tuto funkci aktivovat či deaktivovat) a senzor vzdálenost pro automatické vypnutí podsvícení displeje během hovorů, takže vám nehrozí, že byste si při přiblížení telefonu k uchu hovor nechtěně ukončili.

Na pravém boku Sony Ericssonu Xperia Play jsou herní páčky (levá a pravá) a uprostřed tlačítka pro regulaci hlasitosti. Levý bok přináší zdířku pro microUSB konektor (připojení datového USB kabelu či nabíječky), dvojici stereo reproduktorů a neprakticky umístěný 3,5 mm Jack. Pokud si chcete telefon položit na levou stranu a sledovat na telefonu např. film či seriál při připojených sluchátkách, bude vždy připojený kabel překážet (telefon bude nakloněný našikmo).

Spodní strana nabízí otvor pro připojení poutka a mikrofon. Na horní straně najdeme pouze vypínací tlačítko, kterým se také zamyká telefon. Umístění tlačítka však není příliš dobré. Jednou rukou se poslepu málo vystouplé tlačítko stěží nahmatá. Součástí tlačítka je netradičně také signalizační LED dioda, která upozorňuje na zmeškané události a proces nabíjení (oranžově svítí, když se telefon nabíjí, a zeleně, když je telefon nabitý). Její umístění však Sony Ericsson nezvolil dobře. Pokud máte telefon klasicky položený na stole, není dioda vůbec vidět. Museli byste vždy telefon pokládat obráceně horním bokem směrem k sobě. Na zadní straně Xperie Play nechybí fotoaparát s bleskem a druhý mikrofon, který redukuje během hovoru okolní šum a zlepšuje tak kvalitu hovoru pro druhou stranu.

Výsuvný herní ovladač: jako na PSP Go

Sony Ericsson Xperia Play se od řady jiných smartphonů vhodných pro hraní her liší hlavně výsuvným herním ovladačem, který převzala od herního zařízení PSP Go. Výsuvný mechanismus je proveden na jedničku, vysouvání spodní části je tiché, pohodlné a přesné. Při každém vysunutí/zasunutí pomáhá přibližně od poloviny silná pružina. Po každém vysunutí se automaticky otevře aplikace Xperia Play s přehledem her. V nastavení lze případně automatické zapínání aplikace vypnout.

Na výsuvném herním ovladači je většina herních tlačítek. Ve dvou zapuštěných kruhových kovových plošinkách najdeme vlevo čtveřici směrových kláves, napravo pak klasická herní tlačítka: křížek, čtvereček, trojúhelník a kolečko. Tlačítka mají vysoký zdvih a hodně dobře se ovládání i poslepu, což je při hraní her velmi podstatné.

Uprostřed výsuvné části najdeme senzorové plošinky, které jsou tak spíše do počtu. Jen málokterá hra je zatím využívá, a když už, tak je pohodlnější používat klasická tlačítka. Výjimkou jsou jen bojové hry, ve kterých se potřebujete pohybovat nejen základními čtyřmi směry. Posledními tlačítky na výsuvném ovladači jsou: select, start a nabídka (stejně jako tlačítko nabídka pod displejem). Velmi důležité jsou pak dvě herní páčky umístěné na pravém boku telefonu (v zavřeném stavu). Po vysunutí spodní části a herním držení telefonu v obou rukách vychází akorát na oba ukazováčky.

Displej: s TFT na konkurenci ztrácí

Sony Ericsson přišel u nových modelů pro rok 2011 s vylepšeným TFT LCD displejem, ovšem na konkurenci stále hodně ztrácí. Prachbídná je zejména čitelnost venku na slunečním světle a horší pozorovací úhly. U herní Xperia Play to zamrzí dvojnásob. Navíc jako jediná z novinek Sony Ericssonu postrádá zvučnou technologii Sony Mobile Bravia Engine pro vylepšení obrazu v galerii. Jinak je ale na tom displej Sony Ericssonu Xperia Play dobře: rozlišení FWVGA (480 x 854 px), 16 milionů barev a úhlopříčka 4“. Dotyková technologie byla použita kapacitní a nechybí ani multi-touch pro oblíbená gesta zoomování alá iPhone.

Baterie a výdrž: telefon nebo hry?

Xperia Play je vybavena baterií Li-Ion 1500 mAh, která je u dnešních smartphonů velmi hojně využívaná. Při běžném zatížení nám telefon v redakci vydržel na jedno nabití kolem 2 dnů. Denně jsme poslali kolem 10 zpráv, uskutečnili hovory o celkové délce zhruba 5 min, půl hodiny poslouchali hudbu z přehrávače, půl hodiny brouzdali na internetu přes mobilní data a sem tam si také zahráli hry (do půl hodiny denně). Pokud bychom hráli déle, výdrž poletí rapidně dolů, což jsme také vyzkoušeli. Hry si zahrajete maximálně po dobu 5 hodin, poté bude potřeba telefon připojit k nabíječce. Nabízí se proto otázka, zdali Xperii Play používat z časového hlediska více jako telefon nebo jako herní konzoli?

Hardware a operační systém: mohlo být lépe

Sony Ericsson Xperia Play disponuje nejnovější verzí operačního systému Android 2.3 Gingerbread s grafickou nadstavbou Timescape. To je oproti minulému roku rozhodně velké zlepšení, kdy měla například vlajková model X10 velmi starou verzi Android 1.6 a až následně aktualizovanou na vyšší verzi. Bohužel se výrobci nepodařilo skloubit aktuálnost softwarovou s aktuálností hardwarovou. K dispozici je pouze jednojádrový procesor Qualcomm MSM8255 Snapdragon s taktem 1 GHz. Čtenáři si tak ztěžují, že Sony Ericsson nepřišel s dvoujádrovým procesorem jako konkurence. Z praktického hlediska by však majitelé telefonu zatím příliš nezískali. Operační systém Android není optimalizován pro dvoujádro a hry taktéž. Absenci dvoujádrového procesoru u Xperie Play tedy nemůžeme Sony Ericssonu zazlívat.

Pro hraní her a čistý chod systému jsou velmi důležité i jiné komponenty, než jen procesor. Ocenit musím hlavně grafickou kartu Adreno 205, se kterou jsem v Neocore testu grafického výkonu zaznamenal kolem 60 fps. Operační paměť má dostatečnou velikost 512 MB RAM (po spuštění je volných přes 200 MB) a vnitřní paměť 400 MB, kterou lze rozšířit paměťovými kartami až o 32 GB.

Co se samotného operačního systému týče, Sony Ericsson přidal nad Android 2.3 (konkrétně testovaná verze 2.3.2) Gingerbread svoji nadstavbu. Co nového přináší? Největší změnou bezesporu je, že se v menu listuje horizontálně, navíc lze aplikace rychle uspořádat podle abecedy, četnosti používání, nedávno nainstalované či vlastního řazení. Dalším obohacením pak jsou speciální widgety jako například Timescape, hudební přehrávač, média, PlayStation pocket a další. Z běžných funkcí nesmím zapomenout na akcelerometr pro automatické překlápění displeje.

Telefonování a zprávy: nic nového pod sluncem

Xperia Play v oblasti telefonování a zpráv ničím nepřekvapí. Telefonní seznam pojme téměř neomezený počet kontaktů, které lze ukládat na volnou sdílenou vnitřní paměť telefonu. Ke každému kontaktu je možné přidat vyzváněcí tón, e-mail, poznámky, přezdívku, IM údaje a další informace. Líbí se mi, že se u každého kontaktu můžete dočíst, kdy jste si spolu dopisovali či volali. Aplikace s hovory nabízí celkem čtveřici záložek, mezi kterými lze pomocí spodní lišty přepínat. Jedná se o: kontakty, oblíbené kontakty, hovory (seznam všech hovorů) a telefon (vytáčení pomocí alfanumerické klávesnice). Sony Ericsson Xperia Play dále nabízí základní vyzváněcí profily (normální, tichý a vibrace) a stejně jako další nové modely pro rok 2011 sekundární mikrofon na zadní straně telefonu pro redukci okolního hluku během hovoru. Druhá strana vás tak lépe slyší.

Zprávy jsou přehledně tříděny do konverzací s jednotlivými kontakty. Poslední konverzace jsou na horních pozicích, takže jsou stále na očích. Editor zpráv nabízí jednoduché prostředí s odpočítáváním posledních 20 znaků do aktuálně psané zprávy. K dispozici je plnohodnotná QWERTY klávesnice v režimu na výšku i na šířku, schází však klasická alfanumerická klávesnice, kterou ale naštěstí není problém případně doinstalovat z Android Marketu. Sony Ericsson Xperia Play podporuje také MMS zprávy a velmi dobře zvládnutý pak je e-mailový klient s novou funkcí náhledu e-mailu. Pokud překlopíte obsah na šířku, vidíte v levé části seznam mailů a v pravé části můžete sledovat daný e-mail. Velmi pohodlné a účinné.

Galerie, hudba a video

Obrázky a videa najdeme v pěkné galerii s 3D efekty. Pro hudební obsah je pak připraven kvalitní hudební přehrávač, který podporuje dnes nejpoužívanější audio formáty: MP3, eAAC+, WMA a WAV. Hudba je tříděna dle interpreta, alba a nechybí ani složka se všemi skladbami dohromady a seznamy skladeb (playlisty). U přehrávaných skladeb jsou zobrazeny obaly desky, pokud jsou připojené k audio souboru. V nastavení pak nechybí ekvalizér s řadou přednastavených režimů. Ruční nastavení ekvalizéru možné není.

Z funkcí, které přidává navíc Sony Ericsson, stojí rozhodně za zmínku aplikace TrackID pro rozpoznání skladby. Stačí nahrát krátký úsek neznámé skladby a během chvilky se dozvíte název interpreta, alba a skladby. Velkým potěšením jsou také kvalitní stereo reproduktory na levém boku telefonu, které se hodí nejen pro poslech z hudebního přehrávače, ale také při sledování videa či hraní her. Sony Ericsson Xperia Play je dále vybaven 3,5 mm konektorem Jack pro připojení takřka libovolného headsetu. V balení dodávaný stereo headset se špuntovými sluchátky však patří k dnešní špičce, takže by neměl být důvod headset měnit. Z hudební výbavy trochu zamrzí snad jen absence FM rádia.

Mezi další multimediální výbavu patří video přehrávač. Ten ovšem standardně podporuje pouze základní formáty MP4, H.263, H.264 a WMV. Pokud si chcete přehrát video například v AVI a nechcete jej převádět do jednoho z podporovaných formátů, stačí si doinstalovat z Android Marketu některý z video přehrávačů, které přidají podporu nespočtu dalších formátů a kodeků. Doporučuji například přehrávač MoboPlayer, který s přehledem zvládá i zobrazení titulků s českou diakritikou. Videa je možné sledovat také z portálu YouTube přes stejnojmennou aplikaci v telefonu.

Ve výbavě nechybí ani GPS spolupracující s Google Mapami. Ty patří stále mezi špičku, ovšem pro jejich provoz (neustálé stahování mapových podkladů, volitelná je i funkce A-GPS pro rychlejší načtení) je nutné připojení k internetu, a to u operátorů není zejména pak v zahraničí zrovna nejlevnější. Navíc Google neuvolnil pro ČR verzi aplikace s podporou plnohodnotné navigace včetně hlasových pokynů. Situaci naštěstí opět zachraňuje Android Market, přes který si můžete do Xperie Play stáhnout GPS navigaci od jiných výrobců.

Hry, to je těžiště Xperie Play

Sony Ericsson Xperia Play je celkově velmi dobře vybavený smartphone vyšší třídy. Od ostatních telefonů se však výrazně odlišuje v jedné oblasti, a to v hraní her. Xperia Play je prvním telefonem s certifikací PlayStation. Díky tomu bude mít každý majitel telefonu přístup k obsahu PlayStation her skrze iniciativu PlayStation Suite, kterou společnost zatím ještě vyvíjí. K jejímu spuštění dojde během letošního roku a hry, které přinese, budou kompatibilní pouze se zařízeními s certifikací PlayStation.

Jako správný herní telefon Xperia Play přináší výsuvný herní ovladač a k tomu přednahrátou šestici kvalitních herních titulů v plné verzi: Asphalt 6 Adrenaline, Star Battalion, Bruce Lee Dragon Master, FIFA 10 a Crash Bandicoot. Další desítky her je možné do telefonu doinstalovat, některé zdarma (např. Gun Brothers), jiné za poplatek zhruba za 100 až 200 korun. Hry mají vzhledem k HD kvalitě a propracovaným detailům velikost kolem 500 MB až 1500 MB. Otravné je však omezení pro ČR, pro kterou nejsou dostupné zkušební verze her, takže si je musí člověk rovnou koupit. Hláška s nemožností vyzkoušet si trial verzi v dané zemi se navíc objeví až po stažení hry, což také není zrovna chytré. Naštěstí se ale dají hry do telefonu dostat i jinak, přes PSX emulátor. Velký prostor je například pro hry z PlayStation 1.

Asphalt 6: Adrenaline – Gameloft

Star Battalion – Gameloft

Bruce Lee: Dragon Master – Digital Legends

FIFA 10 – EA Mobile

Nemá smysl vypisovat veškeré herní tituly, které jsou nyní dostupné pro Sony Ericsson Xperia Play, ale mezi nejzajímavější zatím rozhodně patří Galaxy on Fire 2, Dungeon Defenders, Need For Speed Shift HD, N.O.V.A. 2, Hockey Nations 2011 Distinctive, BackStab HD, Assassins´s Creed – Altait´s Chronicles HD, Worms HD, Avatar HD, Modern Combat 2 HD, Real Fotball 2011 HD, Spider-Man – Total Mayhem HD a mnoho dalších.

O výsuvném herním ovladači toho padlo spoustu již v kapitole recenze určené tomuto ovladači. Jaké je však spojení a využití u nejnovějších her? Je lepší hrát hry na dotykovém displeji či speciálním výsuvném ovladači s herními tlačítky? Nutno říci, že u každého to může být jinak. Také záleží na konkrétních hrách. Například hraní her FIFA 10, Asphalt 6: Adrenaline či Star Battalion přes výsuvný herní ovladač se mi zdá mnohem pohodlnější, než před dotykový displej. Možnost výběru, zdali budete hrát přes dotykový displej či herní ovladač, však dělá z Xperie Play herní telefon v pravém slova smyslu. Ne nadarmo mu fanoušci říkají PlayStation phone.

Fotoaparát a kamera: spíše jen do počtu

Fotoaparát s rozlišením 5 Mpx (2592 x 1944 px) nabízí autofocus a LED blesk. Mezi funkcemi najdeme například geotagging či stabilizátor obrazu. Sony Ericsson však netradičně vynechal funkce jako je touchfocus či detekce tváře. Zamrzí také absence mechanické spouště fotoaparátu, kterou ale zajímavě supluje křížek na herním ovladači. S kvalitou snímků také nemůžeme být příliš spokojeni. Focením Sony Ericsson Xperia Play patří spíše do dnešního průměru.

Nejinak tomu je i v oblasti nahrávání videa. Telefon zvládne nahrát video v maximálním rozlišení pouze WVGA (800 x 480 px) s 30 snímky za sekundu. Čekali bychom minimálně video v kvalitě 720p (tedy 1080 x 720 px) či vyšší jako u konkurence. Pokud si ale nekupujete herní Xperii Play primárně na focení, neměly by tyto horší výsledky v této oblasti zas tolik vadit.

Zkušební fotografie – Sony Ericsson Xperia Play:

Organizační a datové funkce: k dokonalosti chybí jen HDMI

Xperia Play přináší v organizační výbavě klasicky budík s možností opakování v určitých dnech, dále kalendář, kalkulačku a prohlížeč Office dokumentů OfficeSuite, který podporuje soubory Word, Excel, PowerPoint a PDF, ovšem v bezplatné verzi lze dokumenty pouze prohlížet, pro možnost editace je nutné upgradovat na placenou verzi OfficeSuite. Další organizační aplikace si může každý stáhnout dle libosti na Android Marketu.

Datová výbava je poměrně hodně bohatá, ale má jednu velkou trhlinu. Mobilní data jsou v plném složení: GPRS, EDGE, 3G, HSDPA (až 7,2 Mb/s) a HSUPA (až 5,76 Mb/s). Pro brouzdání na internetu pomocí kvalitního prohlížeče postaveného na jádře Webkit je možné použít také oblíbené připojení přes Wi-Fi (802.11 b/g/n). Sony Ericssonu Xperia Play nechybí ani možnost sdílet mobilní připojení na internet přes Wi-Fi (tzv. Wi-Fi tethering), Bluetooth 2.1 (včetně profilu A2DP pro bezdrátový poslech hudby) a USB 2.0. Velkou trhlinou v datové výbavě však je absence HDMI konektoru, přes který by bylo možné připojit telefon k TV a nejen prohlížeč multimediální obsah (obrázky, videa), ale také si zahrát hry.

Závěr recenze Sony Ericssonu Xperia Play

Sony Ericsson Xperia Play se jako první herní telefon s certifikací PlayStation povedl. Výrobce si zaslouží pochvalu zejména za kvalitní herní ovladač, který posouvá hraní her na mobilu o kus dále. Co se týče her, je jich v telefonu celkem šest a další hry je možné stáhnout zdarma či za zhruba 50 až 200 korun. V současnosti je na výběr z více než 60 herních titulů a další budou neustále přibývat. Hry jsou propracované a plynulé. Oproti hrám určených pro běžné telefony ale nečekejte žádný rozdíl. Ten spočívá jen v možnosti multiplayeru, kdy vyzvete jiné majitele Xperie Play, a opět v možnosti využít pohodlný herní ovladač. Velkým zklamáním pak je absence HDMI, přes který by bylo možné připojit telefon k televizi a vychutnat si tak hry na větší obrazovce.

Na Xperii Play se ale musíme dívat nejen jako na herní zařízení, ale také jako na mobilní telefon a jeho funkce. Sony Ericsson boduje operačním systémem Android 2.3 Gingerbread s nadstavbou Timescape, rychlým 1 GHz procesorem Qualcomm Snapdragon s grafickou kartou Adreno 205, rychlými daty HSPA a Wi-Fi či GPS s Google mapami. Že je procesor jednojádrový, zatím nevadí. Android by jej stejně ještě nedokázal využít, stejně jako hry a aplikace. Zamrzí ale 5 Mpx fotoaparát, který patří spíše do dnešního průměru, navíc nahrává video pouze v rozlišení WVGA, konkurence již má minimálně 720p.

Musíme se ale opět vrátit zpátky k tomu, že je Sony Ericsson Xperia Play primárně herní telefon. Výrobce si za něj nechá zaplatit poměrně dost vysokou částkou pohybující se v době vydání recenze kolem 14 tisíc korun. Xperia Play však v sobě zahrnuje jak lépe vybavený smartphone, tak herní zařízení s funkcemi PSP Go, které samotné vyjde na 4 tisíce korun. Pokud člověk nechce s sebou tahat tato dvě zařízení, je pro něj Sony Ericsson Xperia Play jako stvořený.

Aktuální cena Sony Ericsson Xperia Play v českých e-shopech:
(Zdroj: Heureka.cz, )

obří 4“ FWVGA displej absence HDMI
Android 2.3 Gingerbread nahrává pouze WVGA video
1 GHz procesor Snapdragon
výsuvný herní ovladač
propracované hry
Wi-Fi, HSPA, GPS
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

23
Komentujte

avatar
20 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
adamkoumyyadisaberamonika23barborka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
aege
aege

Jak jinak,zase obsáhlý vynikající článek.
Děkuji všem redaktorům za jejich kvalitní recenze.

Pěkný telefon ale hry mne moc nebaví,mládeži se určitě bude líbit.

A nesměle se ptám:

Xperia pro….. ještě po ni ani vidu ani slechu,coo?

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, děkujeme za pěkná slova. Co se dostupnosti Xperie Pro týče, zatím o ní bohužel nemáme informace.

Oli
Oli

ja vas tentokrat nepochvalim (nezeby som nechcel), ale je tu uz nejak vela chvaly v kazdom clanku a nerad by som , aby ste sa z toho „zhumplovali“ – takze ma chapte v dobrom .-)
strasne sa mi ale paci ten hudobny podmaz videi, pride mi to z isteho pohladu lepsie ako obcas nezvucny hlas a tazky prejav bez pripravy a obcas zbytocne predlhe videa na inych weboch.
tieto videa su znesitelne dlzkou, vyberiem si ktore chcem (vacsinou nakoniec vsetky, ale aspon nehladam minutaz) a text k tomu precitam – ja to ocenujem

Jindřich Srb
Jindřich Srb

Dobrý den, děkujeme za kladný ohlas a ujišťujeme vás, že nás chvála nedonutí ke negativní změně, naopak! Pokud se vám videa se zvukem líbí, jsme rádi, do budoucna je nicméně možné videa komentovat, avšak jejich rozdělení do kategorií dle recenze by zůstalo zachované.

Joe
Joe

jako nic moc cekal jsem mnohem lepsi grafiku co se tyce her
Ale uvidi se casem treba budou lepsi hry

adis002
adis002

no ono s přes rok starým HW (tohle měl tuším v sobě HTC Desire hehe) se zázraky zas tak dělat nedají ^^

karel
karel

spájať mobilný telefón s playstationom bol veľmi dobrý nápad, len neviem, ako sa im to podarilo. veľa kritík som už o xperii prečítal, lebo rozmýšľam nad kúpením tohto telefónu, ale som počul o ňom aj veľmi negatívne názory…:S takže ešte radšej počkám a uvidíme, čo bude. :D

vcielkamaja
vcielkamaja

mno..ja som s tým tak, že si ešte počkám na to kým to nebude lacnejšie.mne sa veľmi páči a bolo by dosť dobré keby to bolo lacnejšie, pretože na Slovensku si to neviem kúpiť, a neviem či môžem založiť tak paušál v Česku, keď tam mám len trvalý pobyt.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung spouští vesmírnou VR ve spolupráci s NASA

Samsung spouští vesmírnou VR ve spolupráci s NASA

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Procházet se ve virtuální realitě po Zemi? Nuda. A co takhle se přesunout na Měsíc? V New Yorku bude Samsung testovat 4D…

Chystaný telefon Meizu X8 uniká na premiérové fotografii

Chystaný telefon Meizu X8 uniká na premiérové fotografii

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Na konci minulého měsíce CEO společnosti Meizu, kterým je Jack Wong, prozradil, že se můžeme těšit na jejich nový model X8.…

Úniky prozrazují 4000mAh baterii u Galaxy Note 9

Úniky prozrazují 4000mAh baterii u Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Jedna z nejočekávanějších novinek letošního roku – Samsung Galaxy Note 9 – se dočkala dalšího úniku. Tentokrát víme, jak velkou bude…

Mobilní zobrazení