Sony chystá revoluci. Ovladač od PlayStationu nabídne dříve nevídané možnosti
- Sony si nechalo patentovat novou technologii
- Souvisí s vývojem dalšího ovladače pro PlayStation
- DualSense se nejspíš dočká nástupce se zajímavými funkcemi

Nově registrovaný patent od Sony poukazuje na směr, kterým se firma vydá v budoucnu při výrobě ovladačů pro PlayStation. Objevují se zvěsti, že se pracuje na druhé generaci ovladače DualSense, který byl uveden společně s PS5. Čím by nás mohl překvapit?
Nová generace ovladače DualSense
Když se blížilo odhalení PlayStationu 5 na trh, všichni se zamýšleli nad tím, co nového pátá generace herní konzole předvede. To stejné platilo i pro ovladače, jež jsou nedílnou součástí celého systému. Nejnovější DualSense přinesl například haptickou odezvu nebo adaptivní tlačítka.
Čerstvý patent od Sony prozrazuje, co dalšího firma ve sféře ovladačů plánuje. Jak informuje server GameRant, společnost si pohrává s myšlenkou proměnit TouchPad v displej, kde by se zobrazovaly rady pro hráče, kterému se nedaří. Jeho výkon by sledovala AI a podle něj funkci spustila.

Čtěte také: Je zpátky! Na stránkách Vodafone se objevil jeden z nejvíce populárních tarifů
Má nápad šanci na realizaci?
Displej by zároveň mohl sloužit k zpestření samotných her. Vývojáři leckdy možnosti ovladačů k tomuto účelu využívají, příkladem budiž světelná plocha u DualShocku. Nutno ale zmínit skutečnost, že registrace patentu nezaručuje, že technologie vůbec spatří světlo světa.
Sony za rok 2022 registrovalo bezmála 1 400 patentů, které nejspíš nikdy neuvidíme. U tohoto konkrétního ale nejsou šance zase tak nízké. Na to, jestli se Sony nakonec rozhodne funkci zakomponovat či ne, si však ještě nějakou dobu počkáme.







