Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

  |  5 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Zdá se, že miniaturizace bude u elektroniky pokračovat i v příštích letech. Přispět k tomu má i nejnovější vynález od společnosti ARM.

Pokud jde o SIM karty jako takové, v posledních letech byly hned několikrát zmenšené (miniSIM, pak microSIM, a nakonec nanoSIM), až jsme se dokonce dočkali i prvního telefonu či chytrých hodinek s přímo integrovaným eSIM řešením. Jenže ani zde zřejmě miniaturizace neskončí.

Jelikož nejen u mobilních telefonů, ale také u jiné elektroniky záleží doslova na využití každého milimetru, napadlo jak jinak než výrobce čipů nové řešení, které chce integrovat SIM kartu přímo do procesoru. Tak, aby došlo k další úspoře prostoru, zejména u menších zařízení spadajících do tzv. Internetu věcí.

Zatím není jisté, zda společnost ARM počítá s tím, že by se její nové iSIM řešení (integrované SIM) využilo u mobilních telefonů, protože zde se začíná pomalu objevovat dlouho plánované řešení eSIM (elektronické SIM), což je „natvrdo“ do telefonu zabudovaný čip s ještě menší simkou.

Každopádně výhodou nové technologie s integrovanou SIM (iSIM) má být jednak ještě další zmenšení, oproti současným 12,3 x 8,8 mm u nanoSIM či 6 x 5 mm u eSIM technologie, ale také snížení výrobní ceny zařízení. Každopádně jak už to u nejnovějších technologií většinou bývá, ještě chvíli to potrvá, než se jich reálně dočkáme.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
thegrid
thegrid

eSIM je opravdu miniaturní simka-kartička? Předpokládal jsem (a stále si to myslím), že je to už jen šváb a ne zmenšenina nějaké externí kartičky. Nedávalo by to smysl. A tudíž se šváb (jeho obvody) prostě hodí do procesoru. Ale klidně mě vyveďte z omylu.

Luboš Srb
Luboš Srb

eSIM je čip navíc,comment image

Radek
Radek

Zjednodušeně řečeno čip se přestěhuje z karty do integrovaného obvodu, který výrobce přiletuje na plošný spoj telefonu, odpadnou konečně šuplíčky, kterými si nešikovní uživatelé jen ničí telefony.

Jirka
Jirka

U jakéhokoliv čachrování se SIM mám jen obavu ztráty 2-SIM telefonů. Po letech čekání, když teď jsou tlf z Číny konečně na úrovni, přijde nejspíš rána ve formě 1-SIM zařízení. Chtělo by to klidně i řešení, kde se SIM budou aktivovat pomocí číselných kódů pří v software telefonu a některé mobily by mohly mít možnost aktivace vícero SIM.

thegrid
thegrid

Jistě se s dual (a možná více) verzí počítá. Ovšem pro opy budou i nadále zřejmě uměle i jedno sim verze.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení