Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Samsung je připraven na výrobu Full HD 1080p panelů Super AMOLED

  |  16 komentářů  |  autor: Roman Hornyš

Samsung vstupuje do boje s firmami jako HTC na poli ve výrobě Full HD displejů. Co je ale zajímavější, je informace o tom, že i takto vysoké rozlišení bude produkováno jejich technologií Super AMOLED.

Společnost se připravuje na masovou produkci Super AMOLED HD displejů někdy na rok 2013, alespoň podle pár ohlášek ze serverů z dalekého jihu. Samsung tak vstupuje do soutěže o vysoké rozlišení a navíc přidává kvalitní technologii zobrazení (po již představeném HTC J Butterfly). HTC ovšem používá pouze technologii LCD, nedocílí tedy tak vysokého kontrastu, perfektní černé a skvělých pozorovacích úhlů jako Samsung. Navzdory ohlášení ale právě tyhle parametry nedovolují Samsungu displej s takovým rozlišením vyrobit.

Právě tahle věc je na celém případu nejzajímavější, Samsung totiž obdržel nabídku od LG či Japan display na používání jejich Full HD 1080p displejů. A to právě kvůli tomu, že nebylo možné (doposud) pro Samsung tyhle displeje jejich technologií vyrobit. Samsung ale i tak odmítl a nadále se bude zabývat vývojem těchto panelů s technologií Super AMOLED. Uvidíme, jak bude bitva těchto displejů pokračovat.

Kterému typu displeje dáváte přednost vy? Máte raději kontrastní Super AMOLED displej s kvalitním podáním černé barvy, ovšem s nižším jasem a tedy horší čitelností na slunci, nebo preferujete třeba právě LCD displeje s vyšším jasem a čitelností na přímém slunečním světle, a také s věrohodnějšími přirozenými barvami, ovšem s horším podáním černé?

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Pavel
Pavel

Teď už dávám přednost IPS displejům, na všech amoledech co jsem měl byla nějaká vada, vypalování po pár měsících, čáry na šedé barvě. Jediný parametr, v čem je lepší je černá barva, ostatní barvy jsou lepší na IPS.

mrkef1
mrkef1

Kdyby se radsi zamerili na vydrz!

Romualdo
Romualdo

Kdyby se raději zaměřili na užitečnější věci, jak přivést telefon k praktické dokonalosti a ne nějaké zbytečné a náročné FullHD rozlišení a obří displeje.
Jinak SuperAmoled jsou dobré, ale řekl bych, že S-LCD 2 a představené S-LCD3 jsou lepší.
Dokonalou černou nepotřebuji.

Zdenek
Zdenek

Už mám během několika let třetí mobil se super amoled displayem. Ani po roce a půl žádný problém s vypalováním, čarami a pod. Honbu za tak vysokým rozlišením jako je Full HD chápu pouze jako marketingový tah. Pro velikost displaye do 5,5″ zbytečné.

dominik
dominik

No doufám ze udělali něco s vydrží displaye protože na s2 je to hrůza horní lišta vysvicena

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

VČERA  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

16. 12. 2017  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení