Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Samsung Galaxy S5 mini oficiálně: Menší, levnější a odolnější

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Samsung bez větších fanfár oznámil dlouho očekávaný zmenšený model své vlajkové lodi Galaxy S5. Třetí generace modelu „mini“ je opět menší, levnější a nově také odolnější jako vzorový model S5.

Zmenšená a opět také i odlehčená verze toho nejlepšího, co Samsung aktuálně nabízí, má 4,5″ Super AMOLED displej s HD rozlišením (1280 x 720 px), což znamená vyšší jemnost 326 ppi (oproti 256 ppi u loňské druhé generace). O samotných kvalitách Super AMOLED displeje se však zatím Samsung nezmínil, uvidíme tedy, zda oproti velké S5 bude displej také skvěle čitelný i na slunci. Rozhodně jde ale o displej, který svými kvalitami (parametrovými) patří tam, kam by patřit měl a není už takovou slabinou jako u generací předešlých.

Od velké Galaxy S5 se nový „mini“ model naučil chytré funkce, které jsou součástí operačního systému Android 4.4 KitKat s firemní nadstavbou TouchWiz, a nechybí ani čtečka otisků prstů zabudovaná v domovském tlačítku (je však opět nutné po něm prstem přejet, nestačí jen prst přiložit jako na iPhonu 5S – jde o totožný senzor jako v případě velkého modelu S5) a měřič srdečního tepu na zadní straně vedle fotoaparátu.

A tělo je na první pohled opravdu výrazně podobné velkému vzoru. Galaxy S5 mini má na zadní straně použitý kryt z perforované kůže a je odolný dle certifikace IP67, takže vydrží až v metrové hloubce maximálně půl hodiny.

Výbava je o něco chudší, než špičková výbava velkého modelu Galaxy S5. Běžným uživatelům by však až zas tolik neměl vadit slabší 4-jádrový 1,4 GHz procesor (Cortex-A7) s 1,5 GB operační paměti RAM. Vnitřní paměť výrobce zdvojnásobil na 16 GB a je opět možné ji dále rozšířit paměťovými kartami microSD. Pro focení je připraven 8 Mpx fotoaparát a pro selfie fotky případně přední 2,1 Mpx kamerka. Ve výbavě nechybí Infraport pro ovládání televize a baterie dosáhla kapacity 2100 mAh.

Samsung Galaxy S5 mini půjde na českém trhu do prodeje na přelomu července a srpna v černé, bílé, modré a zlaté variantě. Cena činí 12 tisíc korun včetně DPH, což je vzhledem k výbavě pochopitelně méně, než za velký Galaxy S5, ale stále je to poměrně dost vzhledem ke konkurenci.

ČLÁNKY:, ,
Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Společnost Apple odvysílala novou reklamu. Jde o příběh holčičky, která užívá iPad Pro v různých situacích. Pointu minutového videa naleznete v…

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Honor je jeden z mála výrobců, který pouští do různých částí částí světa ten samý smartphone pod různými jmény. To platí…

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

VČERA  |  Jakub Fišer  |  16 komentářů

Blíží se nový rok a trojice hlavních operátorů již představila plány na rok 2018. Ten se podle nich ponese v duchu…

Mobilní zobrazení