Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy S5 mini oficiálně: Menší, levnější a odolnější

  |  7 komentářů  |  autor:

Samsung bez větších fanfár oznámil dlouho očekávaný zmenšený model své vlajkové lodi Galaxy S5. Třetí generace modelu „mini“ je opět menší, levnější a nově také odolnější jako vzorový model S5.

Zmenšená a opět také i odlehčená verze toho nejlepšího, co Samsung aktuálně nabízí, má 4,5″ Super AMOLED displej s HD rozlišením (1280 x 720 px), což znamená vyšší jemnost 326 ppi (oproti 256 ppi u loňské druhé generace). O samotných kvalitách Super AMOLED displeje se však zatím Samsung nezmínil, uvidíme tedy, zda oproti velké S5 bude displej také skvěle čitelný i na slunci. Rozhodně jde ale o displej, který svými kvalitami (parametrovými) patří tam, kam by patřit měl a není už takovou slabinou jako u generací předešlých.

Od velké Galaxy S5 se nový „mini“ model naučil chytré funkce, které jsou součástí operačního systému Android 4.4 KitKat s firemní nadstavbou TouchWiz, a nechybí ani čtečka otisků prstů zabudovaná v domovském tlačítku (je však opět nutné po něm prstem přejet, nestačí jen prst přiložit jako na iPhonu 5S – jde o totožný senzor jako v případě velkého modelu S5) a měřič srdečního tepu na zadní straně vedle fotoaparátu.

A tělo je na první pohled opravdu výrazně podobné velkému vzoru. Galaxy S5 mini má na zadní straně použitý kryt z perforované kůže a je odolný dle certifikace IP67, takže vydrží až v metrové hloubce maximálně půl hodiny.

Výbava je o něco chudší, než špičková výbava velkého modelu Galaxy S5. Běžným uživatelům by však až zas tolik neměl vadit slabší 4-jádrový 1,4 GHz procesor (Cortex-A7) s 1,5 GB operační paměti RAM. Vnitřní paměť výrobce zdvojnásobil na 16 GB a je opět možné ji dále rozšířit paměťovými kartami microSD. Pro focení je připraven 8 Mpx fotoaparát a pro selfie fotky případně přední 2,1 Mpx kamerka. Ve výbavě nechybí Infraport pro ovládání televize a baterie dosáhla kapacity 2100 mAh.

Samsung Galaxy S5 mini půjde na českém trhu do prodeje na přelomu července a srpna v černé, bílé, modré a zlaté variantě. Cena činí 12 tisíc korun včetně DPH, což je vzhledem k výbavě pochopitelně méně, než za velký Galaxy S5, ale stále je to poměrně dost vzhledem ke konkurenci.

ČLÁNKY:, ,
Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

DNES  |    |  diskuze (0)

S tím, jak se drony staly dostupné širokým masám, zároveň stoupá pravděpodobnost, že se budou stávat (a už se stávají) nejrůznější incidenty.…

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

DNES  |    |  2 komentáře

Xiaomi přezdívané čínským Applem už na českém trhu vídáme řadu let, nicméně až do roku 2017 se jednalo pouze o polooficiální či šedou…

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

DNES  |    |  diskuze (0)

Jihokorejský výrobce po vzoru loňského beta programu, v rámci kterého si někteří nedočkavci mohli na svých telefonech vyzkoušet nejnovější Android s předstihem…

Mobilní zobrazení