Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Rozhovor s Huawei: je tady revoluce, která ovlivní celý svět

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Anson Zhang, ředitel divize spotřební elektroniky Huawei ČR a Slovensko, nám při včerejším slavnostním uvedení nové řady Huawei Mate 10 pro Českou republiku odpovídal na otázky nejen ohledně toho, v čem je společnost Huawei v současnosti tak výjimečná, ale také jsme trochu nahlédli pod pokličku budoucnosti.

1) V čem jsou telefony od Huawei výrazně lepší než konkurenční zařízení? Můžete uvést 3 nejdůležitější odlišnosti?

Jednoznačně nejdůležitější součástí každého našeho produktu je celkově spokojený zákazník. A to, ať už jde o samotný produkt a jeho kvalitu, na které opravdu výrazně trváme u všech našich výrobků, dále o služby navazující na výrobek, nebo o uživatelský zážitek, které může představovat například náš prvotřídní servis.

2) Jaká je největší cílová skupina, pokud jde o telefony Huawei? Je to spíše běžný zákazník, nebo naopak zkušenější uživatel?

Snažíme se nabízet produkty pro zákazníky, kteří se svou peněženkou míří od nejnižších cenových pater až po ta nejvyšší, tedy abychom pokryly celou škálu poptávky. V případě telefonů cílíme zkrátka na všechny lidi, kteří chtějí smartphone a chtějí být s výsledkem nejen samotného produktu, ale i se vším kolem, spokojeni. Nechceme být jen značkou pro ty, kteří chtějí ušetřit, nebo naopak jen výrobcem produktů pro bohaté.

3) Často se mluví o tom, že už dnešní smartphony nejsou vlastně telefony, jako spíše inteligentní zařízení. Je tohle největší revoluce, která se právě odehrává kolem nás?

Umělá inteligence bude v nejbližší budoucnosti elementem číslo jedna a bude všude, tedy nejen v mobilních telefonech, ale i v dalších zařízení. My jsme uvedli celosvětově první čipset s umělou inteligencí v telefonu Huawei Mate 10 Pro, kde jde o první generaci našeho pokročilého řešení. Ve vývoji budeme pokračovat a umělou inteligenci trénovat tak, aby toho uměla ještě více, ať už jde o pohodlné používání telefonu, focení, apod.

Všechna chytrá zařízení nám tak budou dále zjednodušovat a zpříjemňovat životy. Lidé jsou všude na světě ve svém jádru stejní, ale samozřejmě odlišnosti při využívání například umělé inteligence v případě Čechů a jiných národností mohou nastat a budeme s tím počítat, abychom i nadále dokázali nabízet nejlepší možné řešení pro každého. Ať už půjde o smartphony, nebo i jiné produktové kategorie. Budoucnost je zkrátka chytrá, bez ohledu na to, v jakém zařízení se objeví.

Za možnost rozhovoru děkujeme českému zastoupení společnosti Huawei.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Podle nejčerstvějších zpráv plánuje společnost LG brzy vydat do oběhu aktualizaci na Android 8.1 Oreo pro své loňské superphony LG G6…

Mobilní zobrazení