Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Rozhovor s Huawei: je tady revoluce, která ovlivní celý svět

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Anson Zhang, ředitel divize spotřební elektroniky Huawei ČR a Slovensko, nám při včerejším slavnostním uvedení nové řady Huawei Mate 10 pro Českou republiku odpovídal na otázky nejen ohledně toho, v čem je společnost Huawei v současnosti tak výjimečná, ale také jsme trochu nahlédli pod pokličku budoucnosti.

1) V čem jsou telefony od Huawei výrazně lepší než konkurenční zařízení? Můžete uvést 3 nejdůležitější odlišnosti?

Jednoznačně nejdůležitější součástí každého našeho produktu je celkově spokojený zákazník. A to, ať už jde o samotný produkt a jeho kvalitu, na které opravdu výrazně trváme u všech našich výrobků, dále o služby navazující na výrobek, nebo o uživatelský zážitek, které může představovat například náš prvotřídní servis.

2) Jaká je největší cílová skupina, pokud jde o telefony Huawei? Je to spíše běžný zákazník, nebo naopak zkušenější uživatel?

Snažíme se nabízet produkty pro zákazníky, kteří se svou peněženkou míří od nejnižších cenových pater až po ta nejvyšší, tedy abychom pokryly celou škálu poptávky. V případě telefonů cílíme zkrátka na všechny lidi, kteří chtějí smartphone a chtějí být s výsledkem nejen samotného produktu, ale i se vším kolem, spokojeni. Nechceme být jen značkou pro ty, kteří chtějí ušetřit, nebo naopak jen výrobcem produktů pro bohaté.

3) Často se mluví o tom, že už dnešní smartphony nejsou vlastně telefony, jako spíše inteligentní zařízení. Je tohle největší revoluce, která se právě odehrává kolem nás?

Umělá inteligence bude v nejbližší budoucnosti elementem číslo jedna a bude všude, tedy nejen v mobilních telefonech, ale i v dalších zařízení. My jsme uvedli celosvětově první čipset s umělou inteligencí v telefonu Huawei Mate 10 Pro, kde jde o první generaci našeho pokročilého řešení. Ve vývoji budeme pokračovat a umělou inteligenci trénovat tak, aby toho uměla ještě více, ať už jde o pohodlné používání telefonu, focení, apod.

Všechna chytrá zařízení nám tak budou dále zjednodušovat a zpříjemňovat životy. Lidé jsou všude na světě ve svém jádru stejní, ale samozřejmě odlišnosti při využívání například umělé inteligence v případě Čechů a jiných národností mohou nastat a budeme s tím počítat, abychom i nadále dokázali nabízet nejlepší možné řešení pro každého. Ať už půjde o smartphony, nebo i jiné produktové kategorie. Budoucnost je zkrátka chytrá, bez ohledu na to, v jakém zařízení se objeví.

Za možnost rozhovoru děkujeme českému zastoupení společnosti Huawei.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Google dál nerespektuje soukromí. Sleduje uživatele i bez povolení

Google dál nerespektuje soukromí. Sleduje uživatele i bez povolení

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Google platí za moloch softwarového průmyslu. Má naprostou povinnost zeptat se uživatele, zdali souhlasí s ukládáním údajů o používání jednotlivých…

Xiaomi Mi Pad 4 Plus: větší po všech stránkách

Xiaomi Mi Pad 4 Plus: větší po všech stránkách

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Malé tablety dnes snad již nikoho nezajímají, a moc dobře to ví i Xiaomi. Na konci června totiž Číňané představili…

ZTE a Huawei mají smůlu, Trump je označil za národní hrozbu

ZTE a Huawei mají smůlu, Trump je označil za národní hrozbu

DNES  |  Jakub Fišer  |  7 komentářů

Kdysi nějaká moudrá hlava pronesla, že politika by se neměla s ničím míchat. Bůhví jak tomu bylo dříve, nyní je…

Mobilní zobrazení