Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Recenze Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo: Evoluce jak má být

  |  16 komentářů  |  autor: Tomáš Bárta

Druhá generace chytrých hodinek od Samsungu přináší několik zásadních vylepšení a inovací. Bude to však stačit na stále rostoucí konkurenci?

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej a baterie, prostředí a propojení
» 3. Notifikace, fotoaparát, fitness funkce, závěr

Aktuální cena Samsung Gear 2: (zdroj: Heureka.cz)

Zatímco většina velkých výrobců chytré hodinky stále připravuje, Samsung nám již v únoru představil druhou generaci hodinek Gear. Kromě plnohodnotného modelu Gear 2 jsme se dočkali také levnější verze s označením Gear 2 Neo, která přišla o fotoaparát a kovové tělo. Vše ostatní zůstalo shodné, a proto v dnešní recenzi otestujeme obě verze najednou.

První novinkou oproti předchůdci je již samotný název chytrých hodinek. Nově totiž z názvu zmizelo označení Galaxy, které značí přítomnost operačního systému Android. Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo totiž pohání nový operační systém Tizen, který jihokorejský výrobce vyvíjí již několik let. Revoluce se však nekoná, prostředí je totiž téměř totožné s předchozí generací hodinek Galaxy Gear. Ale o tom až později.

Zcela zásadním vylepšením je certifikace IP67, která zaručuje odolnost proti prachu a vodě, a to až po dobu 30 minut do hloubky jednoho metru. Odpadá tak nutnost sundavat si hodinky při každém mytí rukou nebo sprchování, což bylo značně otravné. Potěší také přítomnost Infraportu a senzoru pro měření srdečního tepu. Zbytek hardwarových parametrů zůstal téměř beze změn. Počítat tedy můžeme s 2-jádrovým 1 GHz procesorem, 512 MB operační pamětí RAM, 4 GB interním úložištěm a v neposlední řadě také se Super AMOLED displejem.

Základní parametry: Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo

RozměryGear 2: 37 x 58 x 10 mm, Gear 2 Neo: 38 x 59 x 10 mm
HmotnostGear 2: 68 g, Gear 2 Neo: 55 g
Displejdotykový, Super AMOLED, rozlišení 320 x 320 px, jemnost 277 ppi, úhlopříčka 1,63“
Procesor a paměť2-jádrový 1 GHz procesor
512 MB RAM, vnitřní paměť 4 GB
Operační systémTizen
Fotoaparát2 Mpx, autofocus, nahrávání HD 720p videa
Obsah balenínávod, USB nabíječka, kolébka pro dobíjení hodinek
Cena a dostupnost, 2014

Na první pohled to tedy vypadá, že se Samsung dokázal poučit z chyb první generace a připravil nám plnohodnotného nástupce, který bude čelit konkurenci se ctí. Zda-li je to opravdu tak, se dozvíte v dnešní recenzi.

Design a zpracování: Krok správným směrem

Druhá generace hodinek Gear představuje vítanou evoluci v designu původních Galaxy Gear. Opět zde tedy máme čtvercový displej, který je v případě Gear 2 zapuštěn v kovovém rámečku. Zmizela však pro někoho nevzhledná čtveřice šroubů a také odemykací tlačítko se přesunulo z boku na přední stranu pod displej, díky čemuž je dostupnější. Při dvojitém stisknutí tlačítka lze navíc nastavit spuštění vybrané aplikace.

Změnu zaznamenal také fotoaparát a reproduktor. Zjednodušeně řečeno všechna elektronika se přesunula přímo do těla hodinek. Důvod je jednoduchý. Nově lze totiž pásek snadno vyměnit za jakýkoliv jiný. Druhá generace hodinek tak logicky přišla o možnost volání pomocí reproduktoru na pásku, což ale nebylo příliš pohodlné. Samsung se tedy rozhodl umožnit volání pouze skrze hlasitý reproduktor.

Jihokorejský výrobce zapracoval také na celkových rozměrech a hmotnosti hodinek, které jsou nově tenčí a především o několik gramů lehčí. Komfortu při nošení napomáhá i měkčí pásek, který je však pouze gumový. Kov nebo kůže by alespoň dražší verzi slušely více.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej a baterie, prostředí a propojení
» 3. Notifikace, fotoaparát, fitness funkce, závěr

..

Testovaný produkt: Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo, autor recenze: Tomáš Bárta, hodnocení: 4/5
ČLÁNKY:, , , , , ,
Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

K docela bizární situaci došlo v americkém Lynnwoodu. Místní Apple Store se potýkal s nulovou zásobou naskladněných iPhonů X. Rozhořčení zákazníci…

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Některé společnosti už dávno vyměnily kameru obřích rozměrů za kompaktnější avšak dostatečně šikovný smartphone, třeba už i Česká televize natáčí některé…

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Dostala se k nám zajímavá zpráva. Čínský výrobce telefonů Doogee má údajně pracovat na telefonu se zahnutým displejem. Mělo by jít…

Mobilní zobrazení